DORADZTWO ZAWODOWE

Akademia Inspiracji MAKRO

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu organizowanego przez Akademię Inspiracji MAKRO, który kieruje do uczniów szkół gastronomicznych. Poprzez szereg cyklicznych spotkań online, uczniowie mają możliwość zapoznania się z tematyką pracy kucharza, zarządzania i organizacji gastronomii oraz słodkiej części kuchni czyli cukiernictwem.

II edycję spotkań rozpoczęto od przeprowadzenia lekcji dla uczniów klas cukierniczych, którzy zapoznali się z tematem profesjonalnego wyposażenia „Piórnika Cukiernika” . Mnóstwo ciekawostek cukierniczych oraz odpowiedzi na pytanie uczestników lekcji przedstawił Pan Michał Węcławek- Zastępca Szefa Kuchni Akademii Inspiracji MAKRO

Zajęcia odbywają się w ramach WSDZ

Ewa Okowicka

III edycja kultowego wydarzenia warszawskiej społeczności IT

Zapraszam wszystkich miłośników IT na Warszawskie Dni Informatyki, online już w piątek, 01-04 -2022r. start o godzinie 9:00.

Podczas wydarzenia znajdziesz tematykę obejmującą prawie cały obszar IT, a w szczególności:

- Trendy technologiczne,

- SysOps, DevOps, Infrastructure & Cloud,

- Data Science / Big Data,

- Programowanie,

- IT Security,

- Kariera IT

Link do wydarzenia: https://warszawskiedniinformatyki.pl/

Zwiększ swoją szanse na nową pracę! Spotkaj pracodawców na żywo!!!

Zapraszam wszystkich uczniów klas czwartych i nie tylko na Targi pracy online w dniu 21 kwietnia 2022roku.

Dzięki udziałowi w Wirtualnych Targach Pracy, Ty i pracodawcy poznajecie się bliżej, a w efekcie - zwiększasz swoją szansę na zatrudnienie!

Link do wydarzenia: https://www.absolvent.pl/talentdays/online

Doradca zawodowy:

Urszula Kaliszewska

SPOTKANIA DLA EKONOMISTÓW

W dniu 25 listopada 2021 r. uczniowie klas ekonomicznych 2A i 3AH uczestniczyli online w prelekcji pt. :„FORMY OPODATKOWANIA DOCHODÓW PRZEDSIĘBIORCÓW”

Osobą prowadzącą była Pani Katarzyna Tomala – doradca podatkowy. Jest to pierwsze spotkanie z całego cyklu mającego przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego.

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

Sezon bożonarodzeniowy 2021 w ostrołęckich sklepach rozpoczęty

Uczniowie klasy 2 S wraz z opiekunami Małgorzatą Święcicką i Urszulą Kaliszewską podczas wycieczki przedmiotowej do lokalnych sklepów sprawdzili czy pojawiła się już bożonarodzeniowa oferta. Mimo ,że do świąt jeszcze miesiąc nawet jeśli nikt jeszcze nie kupuje Mikołajów, bombek czy choinek ,produkty te są dostępne na półkach sklepowych. Jeśli dziś niewiele osób interesuje się świąteczną ofertą, to buduje ona – świąteczny nastrój, który z kolei sprawia, że klienci łatwiej wrzucają do koszyków różne produkty. Pandemia zweryfikowała biznes. Ten przedświąteczny czas mocno różni się od poprzednich, jednak warto chociaż na moment zapomnieć, jak ciężki rok za nami. A wystawy sklepowe to od zawsze zaproszenie do innego świata.

Małgorzata Święcicka

Wycieczka przedmiotowa SPS HANDEL Sp. z o.o.

28 października handlowcy z klasy 3 SH1 w ramach WSDZ wybrali się do patronackiej firmy SPS Handel , mającej siedzibę w Ostrołęce przy ul. Targowej 34. Młodzież zwiedziła biuro firmy oraz halę magazynową. Pani pracująca w dziale kadr przedstawiła uczniom kompetencje i umiejętności mile widziane u rekrutowanych pracowników. Kierownik bardzo nowoczesnej hali magazynowej pokazał uczniom działy , urządzenia techniczne oraz zasady składowania, kompletowania i przechowywania towarów.

SPS HANDEL Sp. z o.o. jest nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się firmą, która zatrudnia na różnych stanowiskach wielu absolwentów naszej szkoły.

Małgorzata Święcicka

...  ...