DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszej szkole 30 września to okazja do świętowania, chłopcy bowiem stanowią mniej liczną grupę wśród uczniów. Uczennice klasy II S pod czujnym okiem wychowawczyni Agnieszki Stefańskiej przygotowały różne zabawy. Sala gimnastyczna tętniła muzyką, gdyż nasi chłopcy odgadywali tytuły piosenek po dźwięku kilku nut. Było jedzenie na czas cytryny i masła, a także odróżnianie oryginalnych produktów spożywczych od podróbek.

Pod okiem licencjonowanej instruktorki Zumby Krystyny Pyskło chłopcy próbowali swoich sił w tej aktywności fizycznej.

Słodkie nagrody ufundował sklepik szkolny.

Wszystkim Panom i Chłopcom naszej szkoły życzymy wszystkiego najlepszego.

Organizatorzy:

A. Stefańska, K. Pyskło, E. nedźwiedzka, M. Tyszka, E. Okowicka, R. Lech.

Spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Caritas ZSZNr4 w Ostrołęce

4 października 2021 r. na 3. godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie organizacyjne naszego SKC. 6 października 2021 r. mamy zaplanowaną akcję sprzedaży ciast w obu budynkach naszej Czwórki. Mamy zamiar zrobić kwestę w którąś niedzielę listopada przy Sanktuarium św. Antoniego. Fundusze trafią do potrzebujących Rodzin naszej Czwórki.

Pod koniec listopada rozpocznie się akcja "Tytka (Torba) charytatywna". Zachęcamy do wzięcia udziału, ze wskazaniem konkretnych Rodzin.

Opiekunowie, Wolontariuszki i Wolontariusze SKC ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

Szkolny konkurs historyczno-religijny

Szkolny konkurs historyczno-religijny "Bł. kard. Stefan Wyszyński (1901-81), Prymas Tysiąclecia" - wręczenie nagród laureatom testu

Bł. kard. Stefan Wyszyński z wielką mocą i w Bożym duchu odnosił się do Ludzi Młodych. Pragnął, aby trwali blisko Boga zawierzając Chrystusowi i oddając się w opiekę Maryi. Zachęcał, aby zgłębiali historię Polski i pielęgnowali polskie tradycje oraz kulturę.

24 września 2021 r. w naszej Czwórce odbył się w formie testu szkolny konkurs historyczno-religijny "Bł. kard. Stefan Wyszyński (1901-81), Prymas Tysiąclecia". Oto jego wyniki:
1. miejsce zajął Dawid Zdunek z klasy 3A1.
2. miejsce zajęła Julia Morawska z klasy 3SH1.
3. miejsce zajęła Kamila Rybacka z klawy 3SH1.
4. miejsce zajął Mateusz Siok z klasy 3A1.
5. miejsce zajęła Gabriela Krakowiecka z klasy 3A1.
6. miejsce zajęły ex aequo Julia Ogniewska z klasy 3KC1 oraz Weronika Komuda z klasy 3SH1.
8. miejsce zajęła Alicja Piwowarczyk z klasy 3KC1.
9. miejsce zajęła Oliwia Załęska z klasy 3SH1.

1 października 2021 r. Dyrekcja naszej szkoły oraz organizatorzy konkursu wręczyli nagrody laureatom testu. Wszystkim uczestnikom rywalizacji składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy Im dalszych sukcesów!

Organizatorzy:

- Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce

- ks. Marek Spiżewski

- Agnieszka Wilińska

- Krystyna Korczakowska-Nosek

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „METALÓWKA CUP”

28 września 2021 na boisku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce odbył się V Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 „Metalówka Cup”. Drużyna naszej szkoły zajęła IV miejsce i otrzymała puchar oraz pamiątkowe medale.

Skład naszej drużyny:

Kacper Szmigiel – kapitan 2G, Krystian Ruszczyk 2G, Paweł Wódecki 2G, Adam Magdaleński 2S, Bartłomiej Salamucha 2S, Kacper Szczęsny 2S, Szymon Walczak 2S, Wiktor Zalewski 1A, Olaf Radziński 1A, Jakub Prusaczyk 1A, Dominik Truszkowski 1S, Aleksander Kulikowski 1S.

Opiekun drużyny
Sylwia Gałka

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 wrzesień jest Światowym Dniem Turystyki. Tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie uczcili ten dzień. Tym razem grupa 40 uczniów kierunku turystyka wyjechała na wycieczkę. Punktem docelowym były Mazury. Na początek rejs statkiem po jeziorze Nidzkim a następnie spotkanie w Leśniczówce Pranie z twórczością i osobą poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wspaniała lekcja języka polskiego przybliżyła nam postać poety. Młodzież miała również okazję spróbować sił w roli aktorów teatrzyku „Zielona Gęś”. Nie obyło się bez ogniska z pieczeniem kiełbasek, konkursem krajoznawczym wiedzy o Warmii i Mazurach oraz zabawami przy ognisku. Wycieczkę z ramienia PTTK zorganizowała Pani Ewelina Sienkiewicz, konkurs krajoznawczy przygotowała Pani Elżbieta Niedźwiedzka, natomiast zajęcia sportowe Pani Sylwia Gałka. Dziękujemy Wam turyści za udział w tym wyjeździe i zapraszamy do dalszej współpracy. Prawdopodobnie zimą na kuligu w Białowieży??

Ewelina Sienkiewicz