14 czerwca Światowy Dzień Honorowego Krwiodawcy

Składamy wszystkim krwiodawcom najserdeczniejsze życzenia życzliwości, serdeczności, uśmiechu, siły oraz zdrowia do kontynuowania drogi Honorowego Krwiodawcy.

Dziękujemy za Waszą ofiarność i bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK i HDK

Konkurs plastyczny „MIEJSCE URODZENIA”

28 maja 2024 r. w ostrołęckim OCK rozstrzygnięto 29. konkurs plastyczny „Miejsce urodzenia” pod hasłem: „Mała architektura sakralna”. W kategorii 15-17 lat trzecie miejsce zajęła Oliwia Niedźwiecka z klasy 1G. Oliwia przygotowała pracę przedstawiającą kurpiowską kapliczkę. Organizatorem konkursu było Ostrołęckie Centrum Kultury. Opiekunem ze strony szkoły była Krystyna Korczakowska- Nosek.

Krystyna Korczakowska-Nosek

Muzeum Historii

Małgorzata Święcicka

Strefa ekologicznego i aktywnego myślenia

W ramach projektu uczniowie klasy 1S wraz o opiekunami, zrealizowali działanie mające na celu znalezienie realnych ekologicznych rozwiązań do zastosowania w praktyce.

Z wielu zaproponowanych ciekawych pomysłów, uczniowie wykonali Eko torby.

W myśl zasady Zero Waste –zamiast wyrzucać T-shirt, przerobili go na torbę na zakupy.

Koszulki stare, zużyte nie muszą wylądować w koszu, mogą dostać drugie życie.

Podczas warsztatów uczniowie zmienili zwykłą podkoszulkę w praktyczną torbę, którą można nosić na zakupy, albo przechowywać w niej warzywa i owoce.

Przygotowanie takiej torby to ukłon w stronę unikania śmieci tekstylnych i zmniejszenie zużycia opakowań z tworzyw sztucznych. Temat opakowań z tworzyw sztucznych jest na tyle istotny, ze każde działania mające na celu ograniczenia używania ich są konieczne.

Wykonane Eko torby zostały rozdane mieszkańcom Ostrołęki. Podczas rozmowy z przechodniami, młodzież zachęcała do prowadzenia bardziej ekologicznego stylu życia. A zmiana codziennych nawyków i przyzwyczajeń może przyczynić się do tego, że będzie mniej w środowisku i na wysypisku śmieci plastikowych toreb.

Udział w projekcie uczył i rozwijał dobre praktyki ekologiczne wśród uczniów, a innowacyjność stała się jednym z głównych sposobów realizacji celów ekologicznych.

Urszula Kaliszewska,
Agnieszka Stefańska,
Barbara Zaborowska,
Grażyna Napiórkowska

IV edycja szkolnej akcji rowerowej „Zakręcona Czwórka”

IV edycja szkolnej akcji rowerowej „Zakręcona Czwórka” pod hasłem „Mistrz kilometrów” już się zakończyła.

Tegorocznym „Mistrzem Kilometrów” została
Wiktoria Kuciejczyk z klasy 2A – 949,32 km
2 miejsce zajęła Zuzanna Siemińska z klasy 2M – 803,65 km
3 miejsce zajęła Julia Perzan z klasy 3S – 516, 52 km

GRATULUJEMY!!!!

Wielkie podziękowania i gratulacje kierujemy do wszystkich uczestników – za ich zaangażowanie, wytrwałość i chęć wzięcia udział w rywalizacji. To dzięki Wam odbyła się kolejna edycja :)

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy serdecznie Prezydentowi Miasta Ostrołęki Panu Pawłowi Niewiadomskiemu, który jest sponsorem nagród.

Małgorzata Litwa