AKTUALNOŚCI


WIELKANOCNE WYPIEKI


Okres Wielkanocy to już tradycyjny czas w naszej szkolne na organizację Konkursu Wielkanocne Wypieki, w którym od 6 lat uczniowie zachwycają swoimi umiejętnościami, kreatywnością oraz wyczuciem smaku. Tegoroczna edycja miała na celu wyłonienie zwycięzcy Najlepszego Sernika Wielkanocnego Uczniowie prezentowali swoje cukiernicze umiejętności, a serniki robiły wrażenie swoim wyglądem i aromatem.

Decyzją Jury:
1 miejsce przyznano Wiktorii Koziatek
2 miejsce zdobył Damian Ścięgaj
3 miejsce zdobyła Weronika Wojciechowska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i za sprawienie, że ten dzień był wyjątkowy, a przede wszystkim sponsorom nagród oraz produktów niezbędnych do przygotowania serników. Dziękujemy Piątnica, Zespół Młynów Jelonki, Słodka OKejka , Cukiernia Romanowski, Food Colours , MONIN a także Pani Agnieszce Wojtasik, która po mimo odpoczynku na emeryturze znalazła czas aby odwiedzić naszą szkołę i docenić talenty młodzieży.

Konkurs odbył się w ramach WSDZ 

Ewa Okowicka Dyl
Milena Tyszka

TARGI EDUKACYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ MIASTKOWIE


Targi edukacyjne to idealne miejsce dla ósmoklasistów poszukujących ścieżki edukacyjnej, dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Miastkowie! Nasza delegacja zachęcała młodzież do podjęcia kierunków oferowanych przez ZSZ nr 4 przedstawiając im atuty wszystkich kierunków

A jak na Czwórkę przystało -nie mogło obyć się bez słodkiego poczęstunku, popcornu oraz wspólnego zatańczenia Belgijki.

Ewa Okowicka Dyl
Milena Tyszka

OLIMPIADA WIEDZY O MLEKU I MLECZARSTWIE


13-15.03.2024r. nasze cztery uczennice z kierunku technik przetwórstwa mleczarskiego brały udział w kolejnych etapach XLVI Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie Finansowanej z Funduszu Promocji Mleka, Patrycja Grzyb, Gabriela Sadłowska oraz Karolina Kula zostały finalistkami etapu ogólnopolskiego i tym samym są zwolnione z części pisemnej egzaminu kwalifikacyjnego Ale wizyta w Kutnie to nie tylko sprawdzian wiedzy młodych pasjonatów przetwórstwa mleczarskiego, to także szereg atrakcji wszechstronnego rozwoju przygotowanych przez organizatorów. Młodzież podczas trzydniowej wizyty w Kutnie miała okazję:

- wziąć udział w wykładach prowadzonych przez profesorów Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością UWM
-poznać „od kuchni” zakład mleczarski Zorina należący do OSM Łowicz,
-delektować się przepysznymi drinkami na bazie przetworów mlecznych przygotowanych przez szefa Poznańskiej Akademii Barmanów
-zwiedzić Pałac Saski w Kutnie

Udział w Olimpiadzie był wspaniałą lekcją i motywacją do zgłębiania wiedzy o mleku oraz przetworów mleczarskich. Uczennice do Olimpiady przygotowywały Panie Ewa Okowicka- Dyl oraz Milena Tyszka. Wyjazd na Olimpiadę był możliwy dzięki wsparciu Piątnica za co serdecznie dziękujemy!

Milena Tyszka

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


Dzień Bezpiecznego Internetu 2024


Już kolejny raz nasza Szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu i Dnia Ochrony Danych Osobowych. Uczniowie z klas: 4A, 3A, 2O, 2C, 3H, 1C, 1O 1A przypomnieli sobie prawa obowiązujące w Polsce, w tym także RODO. Na lekcjach informatyki wykorzystane zostały różne aplikacje edukacyjne online do projektowania aktywności edukacyjnych: gier, infografik, konkursów dotyczących danych osobowych i bezpiecznego funkcjonowania w sieci.

Nasi uczniowie i nauczyciele brali również udział w lekcjach DBI:

Andrzej Rylski (NASK-PIB) „Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić”,

Maciej Wojnicki, Monika Wrońska (Fundacja Orange): Czy SI jest jeszcze sztuczna?

Zofia Kosowska (NASK–PIB): Jak radzić sobie z dezinformacją?

Katarzyna Bisialska (NASK): Socjotechnika – czy jesteśmy odporni na manipulację w sieci,

Uczniowie klasy 4 Te wykonali gazetkę edukacyjną na temat „Cyberbezpieczeństwo”.

Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Realizowane inicjatywy przyczyniają się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników i użytkowniczek internetu.

Joanna Skarzyńska

 


 ...  ...


6 z 407

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl