Inauguracja projektu Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

13 czerwca, w samym sercu Warszawskich Łazienek, w unikalnym wnętrzu Restauracji Belvedere odbyła się długo wyczekiwana inauguracja Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere . Akademia została stworzona przez liderów na rynku gastronomii, jako profesjonalne wsparcie w rozwijaniu umiejętności zawodowych uczniów szkół ponadpodstawowych o profilach gastronomicznych.

Projekt koncentruje się na pokazaniu uczniom nowoczesnych technik, nowych trendów, oraz pozwala zdobywać wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, które wykraczają poza ramy programu nauczania w szkołach średnich.

Zajęcia zostały podzielone na spójne bloki tematyczne:

• Wykłady teoretyczne - z zakresu technologii żywienia, dietetyki, psychologii, wiedzy na temat organizacji eventów gastronomicznych, protokołu dyplomatycznego oraz pracy organizacji kuchni i restauracji.

• Zajęcia praktyczne realizowane przez wybitnych trenerów kulinarnych - uczniowie Akademii uczestniczyć będą w pokazach oraz warsztatach praktycznych zorganizowanych w nowoczesnych, przestronnych i świetnie wyposażonych studiach kulinarnych, a także przyjaznych miejscach do wysłuchania wykładów.

• Realizacje eventów - utrwalanie zdobytej wiedzy poprzez uczestnictwo w prestiżowych realizacjach cateringowo- eventowych, gdzie uczeń zdobywać będzie kolejne umiejętności, poznaje tajniki kulinariów od środka m.in. w profesjonalnym centrum logistyczno – produkcyjnym o powierzchni boiska sportowego.

O udział w Akademii z naszej szkoły będą rywalizować Julita Gąska, Wiktoria Koziatek, Damian Ścięgaj, Alicja Piwowarczyk i Paulina Laskowska, którzy otrzymali największą ilość punktów z szkolnych preselekcjach wśród zgłoszonych uczniów! Życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki w dalszych eliminacjach do projektu by mogli rozwijać swoje pasje i uczyć się od najlepszych!

Ewa Okowicka-Dyl

14 czerwca – ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWSTWA

Z tej okazji młodzież z naszego szkolnego koła HDK w składzie: Anna Kumińska, Anita Kraśniewska i Dagmara Prusaczyk, w dniach 6-10 czerwca poprowadziły zajęcia na temat „Dar Krwi – Darem Życia”. Klasy, które wzięły udział w tych lekcjach to: klasa IA, IS, 2A, 3O1, 1G, 3O. Głównym celem tych zajęć było zwiększenie u młodzieży świadomości, jak niezbędnym i niezastąpionym „lekiem” jest krew dla życia, a tym samym przybliżyć czym jest krwiodawstwo. Młodzież uczestnicząca w tych lekcjach mogła również sprawdzić swoja wiedzę na temat krwi i krwiodawstwa podczas gry w TRIMINO oraz rozwiązywania krzyżówek. Był to dobry element do integracji klasy przez gry.

Dziękujemy klasom, które nas zaprosiły. Pamiętajmy krwi niczym nie możemy zastąpić

Katarzyna Kowalska

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego

PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE

W roku szkolnym 2021/2022 kontynuowana była innowacja pedagogiczna „PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE”.

Zwieńczeniem całorocznej pracy oraz wszelkich działań i inicjatyw był konkurs przeprowadzony wśród uczniów.

W klasie 1A zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt:"Rachunkowość jako system informacyjny przedsiębiorstwa".

Najwyższy wynik uzyskały 2 uczennice JULIA JASIŃSKA i PATRYCJA KRUKOWSKA

W klasie 2A uczniowie pracowali w programie księgowym REWIZOR i mieli do sporządzenia podstawowe dokumenty takie jak: plan kont firmy, bilans otwarcia, zaksięgowanie operacji gospodarczych i sporządzenie dziennika księgowań oraz zestawienia obrotów i sald za wybrany okres.

Najwyższy wynik uzyskała uczennica MARTA PRAJS

Uczniowie z klasy 3A1 poza podstawowymi dokumentami w programie księgowym dodatkowo sporządzali sprawozdania takie jak bilans zamknięcia oraz rachunek zysków i strat.

Najwyższy wynik uzyskał uczeń MATEUSZ SIOK

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez SU „ EKONOMIK”, za które bardzo dziękujemy a wręczone przez wicedyrektorów Panią Aldonę Zadrogę i Pana Adama Zienkiewicza.

GRATULACJE

Podczas zajęć wszelkie działania i inicjatywy uczniów były wspierane przez nauczycieli Małgorzatę Złotkowską i Barbarę Parzych będącymi autorami innowacji. Uczniowie nabyli nowe umiejętności z rachunkowości i pracy w programie księgowym. Innowacja objęta jest patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie.

Małgorzata Złotkowska

UWAGA kandydaci na cukierników

Mamy świetną wiadomość: rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z firmą: Cukiernia – Piekarnia Jacek Romanowski s.j.

Każdy, kto lubi słodkości zna tę markę.

UWAGA kandydaci na cukierników – będzie się działo!!!!!

...  ...

mgr Elżbieta Niedźwiedzka