AKTUALNOŚCI


ZAKRĘCONA CZWÓRKA


Jesteśmy na ostatniej prostej…zostały już tylko kilka dni naszej Szkolnej Akcji Rowerowej "Zakręcona Czwórka". Co tu dużo mówić…UCZNIOWIE są bezkonkurencyjni… Czyżby KADRA już się poddała?

Aktualna tabela…

https://1drv.ms/x/s!ArzROyfvNJPBjUlc5KKq_Hts1fnJ

Naszą akcję wspiera firma PHU „RESMOT”, która jest fundatorem jednej z nagród.

Przypominamy, że jeździmy do 5 czerwca (sobota), a na Wasze wyniki z tego tygodnia czekamy do poniedziałku 7 czerwca. O terminie podsumowania akcji i wręczenia nagród uczestnicy zostaną jeszcze poinformowani.

Korzystajmy z nadchodzącego ciepła i spędzajmy duuużo czasu na świeżym powietrzu… Życzymy słonecznego długiego weekendu...  

Małgorzata Litwa

DIETETYKA SPORTOWA


27 maja2021r. Natalia Marchewka i Iza Bielacka - tegoroczne absolwentki naszej szkoły z klasy 4R i zarazem stypendystki w ramach projektu „ Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych w roku szkolnym 2020/2021” podzieliły się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z uczniami klasy 3 G na temat dietetyki sportowej, znaczenia i wartości odżywczych koktajli owocowo – warzywnych oraz techniki sporządzania tortu bezowego na przykładzie „ Bezy Pavlowej”.

W ramach uzyskanego stypendium Natalia Marchewka ukończyła „ Językowy trening personalny” organizowany przez Językowych Trenerów Personalnych oraz szkolenie z zakresu dekorowania i składania tortów piętrowych organizowany przez „ URSZI CAKES”. Natomiast Iza Bielacka ukończyła „Kurs Dietetyki Sportowej i suplementacji w sporcie” organizowany przez Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia. 

Naszym absolwentkom życzymy dalszych sukcesów zawodowych, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. 

Opiekun Ewa Tyszka

FINAŁ KONKURSU„NA NAJCIEKAWSZY PROJEKT KOSZULKI DLA SPÓŁDZIELCÓW”


Ogłoszony w marcu, na FB szkoły, konkurs został podsumowany 17 maja 2021 r. – zaraz po powrocie do stacjonarnej nauki. Najciekawszy projekt koszulki dla spółdzielców wykonała Natalia Bachmura z klasy 3 KC. Nad przebiegiem konkursu, w roli jury, czuwał zarząd Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” na czele z prezes Aleksandrą Olender oraz Martą Budną uczennicą z klasy 3 Technikum ekonomicznego. Nagrodę ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”. Natalii serdecznie gratulujemy sukcesu, a także dziękujemy za ciekawy projekt koszulki, który wyróżnia się inwencją twórczą poprzez kreatywną szatę graficzną oraz pomysłowe motywy charakterystyczne dla naszej szkoły. Mam nadzieję, że w przyszłości nowe koszulki będą stanowiły nagrodę dla najbardziej aktywnych spółdzielców. Będą one inspiracją do realizacji nowych wyzwań ponieważ najbardziej twórczy i otwarty na nowe pomysły  spółdzielca będzie nosił ten model koszulki. Niech projekt Natalii dobrze służy działalności naszej spółdzielni i jest wyznacznikiem jej rozwoju.

Barbara Parzych

Walne Zebranie członków SK PTTK


20 maja 2021 roku członkowie Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ Nr4 wraz z Panią dyrektor Barbarą Stepnowską spotkali się na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym. W zebraniu uczestniczyli również goście zaproszeni Paweł Dąbrowski – Prezes Oddziału PTTK „Celuloza”. Kurpiowską Organizację Turystyczną reprezentowała Koleżanka Grażyna Nikodemska. Zebranie miało charakter spotkania podsumowującego pracę opiekuna Koła Ewy Margiel, która ze względu na przejście na emeryturę, przekazała swoje obowiązki nowemu opiekunowi koleżance Ewelinie Sienkiewicz.

Podczas obrad członkowie dokonali wyboru nowego zarządu w skład którego weszły n/w osoby :

Robert Piątek – Prezes Koła, Cezary Filochowski – V –ce Prezes, Edyta Zabielska – skarbnik, Barbara Stepnowska – Sekretarz, Michał Wojtan – kronikarz

Przekazująca funkcję Opiekun koła Ewa Margiel dokonała podsumowania pracy organizacji za lata 2018 - 2021. /czytaj zakładka historia/ . Koleżanka Ewa Margiel podziękowała również za 18 – letnią współpracę Dyrekcji oraz członkom SK PTTK, życząc im sukcesów w pracy z młodzieżą w zakresie propagowania i uprawiania turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa. 

 

Ewa Margiel

DZIEŃ MLEKA


25 maja obchodzony jest Dzień Mleka w związku z tym po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy te święto wspólnie z OSM Piątnica. Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zorganizowali konkurs, który składał się z dwóch etapów. Rozpoczęliśmy od zabawy na profilu Facebookowym gastronomii- należało umieścić zdjęcie z akcentem mlecznym. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością , otrzymane fotografie zachwycały pomysłami- od zdjęć ze szklanką mleka, przez łaciate makijaże aż do zdjęcia z krową czy kozą! Autorzy pięciu najlepszych zdjęć spotkali się w drugim, finałowym etapie konkursu. Tym razem czekało na nich zadanie kulinarne, a mianowicie sporządzenie pierogów leniwych z sosem waniliowym. Jury w składzie Pan Damian Jamiołkowski- kierownik produkcji OSM Piątnica, Pani Dyrektor Barbara Stepnowska, a także Panie Aldona Zadroga, Elżbieta Stepnowska i Anna Słota miało niełatwe zadanie gdyż cała piątka wykazała się talentem kulinarnym- potrawy zachwycały smakiem i wyglądem. Ostatecznie niewielką różnicą punktów, wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce Bartosz Kamiński kl. 2G

2 miejsce Aleksandra Czajkowska kl. 2G

3 miejsce Wiktoria Koziatek kl. 2G1  

w finale brali udział również: Kinga Pędzich z kl. 2G1 oraz Szymon Michalak z kl. 2G

Wszystkie produkty mleczne, niezbędne do wykonania zadania finałowego oraz nagrody ufundowała OSM Piątnica, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom I i II etapu konkursu organizowanego z okazji Dnia Mleka gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych konkursach!

Ewa Okowicka-Dyl, Milena Tyszka


 ...  ...


9 z 280

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl