6 Szachowe Mistrzostwa Szkoły o Puchar Dyrektora ZSZ nr4

WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

W piątek 22 marca 2024 odbył się Wiosenny Turniej Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn: 4A gr.1, 4A gr.2, 4G, 2A, 4S. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, każdy mecz został rozegrany do dwóch wygranych setów. Zespół za każdy wygrany set zdobywał 1 punkt. Wygrał zespół, który zebrał najwięcej punktów.

Klasyfikacja końcowa jest następująca:

1 miejsce klasa 4A gr.2
2 miejsce klasa 4S
3 miejsce klasa 4G
4 miejsce 4A gr.1
5 miejsce klasa 2A

Trzy najlepsze drużyny zostały udekorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy bardzo wszystkim za udział w rozgrywkach.

Małgorzata Litwa

Frankofonia 2024

W ramach obchodów Frankofonii nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji języka francuskiego!

Podczas tej lekcji poznaliśmy różne ciekawostki o Francji i języku francuskim, rozmawialiśmy o muzyce i gastronomii francuskiej, obejrzeliśmy scenki, w których zostały omówione najczęściej używane w języku polskim powiedzenia francuskie, a taniec Kankan w wykonaniu uczennic był prawdziwym ‘clou’ całej tegorocznej imprezy! Na koniec lekcji widzowie rozwiązali test kahoot sprawdzający ich wiedzę i spostrzegawczość, a najlepsi dostali drobne upominki prosto z Francji.

W tym dniu można było też spróbować upieczonych przez naszych uczniów prawdziwych francuskich ciasteczek o pięknej nazwie – magdalenki! Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na pytania o Francji i języku francuskim. Wielu uczniów i nauczycieli, a także innych pracowników naszej szkoły skorzystało z tej okazji, i to nie jeden raz!

Dziękujemy uczniom klas 2 technik organizacji turystyki, 2 technik hotelarstwa, 2 technik żywienia i usług gastronomicznych za przygotowanie tej wspaniałej imprezy!

Realizowane w ramach EPAS.

Swietłana Kupis

SUKCESY EKONOMISTÓW W KONKURSIE Z INNOWACJI

W roku szkolnym 2023/2024 kontynuowana była innowacja pedagogiczna „PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE” w 3 letnim cyklu nauczania z chętnymi uczniami z klas 2A, 3A i 4A .

Zwieńczeniem i podsumowaniem 3 letniej pracy oraz wszelkich działań i inicjatyw był konkurs przeprowadzony wśród uczniów.

Uczniowie pracowali w programie księgowym REWIZOR i mieli do sporządzenia podstawowe dokumenty takie jak: plan kont firmy, bilans otwarcia, zaksięgowanie operacji gospodarczych , sporządzenie dziennika księgowań oraz zestawienia obrotów i sald za wybrany okres . Wykazywali się w całym cyklu nauczania wysokim zaangażowaniem, sumienną pracą i zdyscyplinowaniem.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez SU „ EKONOMIK”, za które bardzo dziękujemy a wręczone przez Panią Wicedyrektor Elżbietę Niedźwiedzką.

Podczas zajęć wszelkie działania i inicjatywy uczniów były wspierane przez nauczycieli Małgorzatę Złotkowską i Barbarę Parzych będącymi autorami innowacji. Uczniowie nabyli nowe umiejętności z rachunkowości i pracy w programie księgowym.

Innowacja objęta jest patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie

Małgorzata Złotkowska

Spotkanie młodzieży szkół o profilu ekonomicznym z praktykami „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń” 12 marca 2024 roku

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie oraz przynależnością do Klubu Nauczycieli Przedmiotów Ekonomicznych uczniowie z klasy 3 A i 4 A wraz z nauczycielami Małgorzatą Złotkowską i Joanną Skarzyńską brali udział w konferencji pt: „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń”.

Podczas spotkania poruszone zostały następujące zagadnienia:

wynagrodzenie od brutto do netto – czyli co ciekawego znajduje się na listach płac,
- źródła finansowania przychodu a naliczanie składek i podatku od świadczeń pieniężnych i rzeczowych pracownika,
- zwolnienie podatkowe „zerowy PIT dla młodych” a umowy cywilno-prawne i 50% KUP,
- wypłata wynagrodzenia a oświadczenia i wnioski pracownika.

Prelegentami byli praktycy, którzy na co dzień zajmują się wyżej wymienionymi zagadnieniami w różnych podmiotach gospodarczych: Pani Marzena Jasińska , Pani Elżbieta Młynarska – Wełpa , Pani Elżbieta Stepaniuk oraz Pani Beata Tomaszewska .

W trakcie 4,5 godzinnego spotkania zorganizowany został również krótki konkurs z wiedzy kadrowo – płacowej i o podatkach dla uczniów szkół ekonomicznych biorących udział w konferencji.

Uczennica SYLWIA SKORODA z klasy 4 A zajęła III miejsce w konkursie.

Osoby , które uzyskały wyższy wynik niż 60% w teście zostali również nagrodzeni dyplomami i upominkami a należą do nich:
Kacprzak Alicja
Krawczyk Aleksandra
Prajs Marta
Strzeszewska Alicja

G R A T U L A C J E

Organizatorzy konferencji przekazali również wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaświadczenia z udziału w konferencji.

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska