BUDZĄCA SIĘ SZKOŁA

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej inicjatywy „Budząca Się Szkoła”.

Pragniemy zmian prowadzących do odejścia od tradycyjnej kultury nauczania i przejścia do kultury uczenia się, gdzie nasi uczniowie będą świadomi procesu uczenia się, a my nauczyciele będziemy ich wspierać!

NASZA MISJA:

Szkoła od nowa - dialog, inspiracja, wsparcie

NASZE CELE:

- Traktujemy uczniów tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

- Wspieramy rozwój ucznia poprzez pracę na ich potencjale.

- Wzmacniamy autonomię ucznia.

- Rezygnujemy z zadawania prac domowych – uczniowie uczą się w szkole, a nie w domu.

- Wprowadzamy ocenę kształtującą.

Informacje o inicjatywie BBS można znaleźć na:

www. budzacasieszkola.edu.pl

www.facebook.com/budzacasieszkola

Wycieczka Chęciny – Kraków – EnergyLandia

Uczniowie z klasy 3AH są młodszymi ambasadorami, którzy realizują w naszej szkole program: Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. Oprócz pracy w szkole przy organizowaniu: lekcji geograficznych poświęconych Unii Europejskiej, konkursów i przygotowywania gazetek wzięli aktywny udział w 3 dniowej wycieczce turystyczno- krajoznawczo-przedmiotowej do: Chęciny – Kraków – Energy Landia 26-28.10.2021. Zapraszamy do obejrzenia 3 prezentacji poświęconych każdemu miejscu zwiedzanemu , które zainspirowało naszych młodszych ambasadorów.

Prezentacje przygotowały:

K. Ciecierska, P. Adamowska, A. Pietras, O. Mikołajczyk, K. Bednarczyk, K. Berk, K. Białczak, W. Koziatek

Życzymy przyjemnego oglądania

Prezentacja Kraków

Prezentacja Energylandia

Prezentacja Chęciny

Opiekun programu: Barbara Zaborowska

Czy wiesz czym jest eTwinning?

“To społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.”

Czytamy na stronie eTwinning Polska.

Nasza szkoła od kilku lat ma zaszczyt mieć tytuł “Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego”, dlatego pełni dumy chcemy ten odznakę utrzymać jak najdłużej przystępując do kolejnego europejskiego programu, w tym roku etwinningu, za sprawą realizowanego projektu o nazwie “European cuisine of XXI century” .W projekcie zostało zaplanowane wiele działań, część z nich zdążyliśmy już zrealizować, a jeszcze więcej ciekawych wyzwań z nim związanych wciąż przed nami.

Co już do tej pory udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie?

• Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w Portugali, Chorwacji, Turcji, Francji, Ukrainie, Litwie i we Włoszech, oraz dołączyła do Nas szkoła podstawowa z woj. Świętokrzyskiego. Wspólnie z nauczycielami tych szkół opracowaliśmy plan działań.
  • Zaprojektowaliśmy naszego Twinspace (platforma naszego projektu)
  • uczniowie nagrali filmik prezentujący naszą szkołę i siebie, aby partnerzy mogli Nas poznać, oraz sami mogli oglądać kolegów z partnerskich szkół.
  • Uczniowie przedstawili zasady współpracy kolegom i zapoznali się z zasadami jakie chcą inni.
  • Nasi uczniowie upiekli przepyszną szarlotkę, którą sprzedawali wraz z innymi ciastami na karmę dla psiaków ze schroniska. Przepis umieścili dla partnerów na twinspace.
  • Projektowali logo i głosowali na nie. Najpierw na te, które reprezentowało szkołę, później na te właściwe, reprezentujące projekt.
  • ie zapomnieliśmy uczcić wspólnie dni Erasmusa i dnia kucharza, które nie tylko były uroczyste ale przede wszystkim smaczne:)
  • auczyciele wszystkich szkół biorących udział w projekcie już dwukrotnie spotykali się online, aby omówić wątpliwości i ewaluować działania.
  • Wybraliśmy przy pomocy uczniów, nauczycieli i dyrekcji ZSZ 4 “jesienne ciasto” partnera, które nasi uczniowie wykonają i podzielą się swoimi doznaniami.

Wszystkie realizowane przez nas działania są w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie Ostrołęckiej Czwórki , powtarzają sobie zdobytą wiedze , uczą się nowych rzeczy, a tym samym szlifujemy go , jak to mówią obecnie młodzi ludzie.

Chcesz być na bieżąco , zapraszamy Cię na stronę Fb , gdzie możesz Nas polajkować , a tym samym obserwować,

Serdecznie Cię zapraszamy, będzie nam niezmiernie miło .

www.facebook.com/eTwinningProjectPoland/

twinspace.etwinning.net/193504/home

Elżbieta Rogalska

eTwinning drugie spotkanie online

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO XXVI OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

Dnia 5 listopada zaprosiliśmy uczniów biorących udział w Olimpiadzie na ogłoszenie wyników oraz przekazanie dyplomów i nagród osobom, które otrzymały największą ilość punktów z testu szkolnego.

Tematem wiodącym Olimpiady było żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia. W Olimpiadzie brało udział 30 uczniów, spośród których dwoje z nich będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym, okręgowym etapie tej Olimpiady, która odbędzie się niebawem w Szczytnie.

Wyniki Olimpiady są następujące:
I miejsce - Wiktoria Lutrzykowska 4TG
II miejsce - Adrianna Trzcińska 3G1
III miejsce - Kamil Mieczkowski 2TG

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ nr 4 i kręgielnię ŁUBUDU, za które serdecznie dziękujemy.

Organizatorami etapu szkolnego Olimpiady były: p. M.Kacperek, p. E.Tyszka i p.W.Dyko

Magdalena Kacperek

...  ...