Rezultaty Projektu VETourimsINT

Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem, który powstał w wyniku projektu: "Internacjonalizacja kształcenia zawodowego w branży turystycznej (hotele i gastronomia), Łącząc doświadczenia pracodawców po pandemii i dostawców szkoleń zawodowych" numer 2021-2-PL01-KA210-VET-000050808

Podręcznik został opracowany przez doświadczonych w branży turystycznej i kształceniu zawodowym partnerów projektu, którymi są KLS Partners (Polska), Promimpresa (Włochy), EKPEDEFTIKI PAREMVASI (Grecja) oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce (Polska).

Projekt "Internacjonalizacja kształcenia zawodowego w branży turystycznej (hotelarstwo i gastronomia) łącząca postpandemiczne doświadczenia pracodawców i organizatorów kształcenia zawodowego" (nr 2021-2-PL01-KA210-VET-000050808) odgrywa znaczącą rolę w rozpowszechnianiu innowacyjnych zmian wprowadzanych przez czołowych przedsiębiorców z sektora turystycznego z różnych krajów.

Głównym celem projektu jest internacjonalizacja kształcenia zawodowego w branży turystycznej poprzez połączenie post-pandemicznych doświadczeń pracodawców i organizatorów szkoleń zawodowych. Jako Partnerzy Projektu dążymy do:

- normalizacji wymiany najlepszych praktyk między lokalnymi pracodawcami a organizatorami szkoleń zawodowych,
- podniesienia kwalifikacji obu stron: pracodawców i pracowników przedsiębiorstw, a także nauczycieli i trenerów zawodowych,
- podniesienia jakości działań partnerów projektu,
- zwiększenia atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego,
- promowania włączenia grup docelowych,
- zbierania danych o zdalnych formach i narzędziach mających zastosowanie do wsparcia zawodowego, - i udostępnienia wszystkich tych informacji w podręczniku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy (jako Partnerzy projektu) do zapoznania się z treścią podręcznika. Udostępniamy wersję w języku angielskim, po zredagowaniu podręcznika w języku polskim, również udostępnimy do wglądu.

VETourismINT_Manual     VETourismINT_Report

Warszawa - San Cataldo - Saloniki - Ostrołęka 2023

Projekt ten został sfinansowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Słota Anna

PODZIĘKOWANIE - za propagowanie wiedzy o ubezpieczeniach

Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania

Komitet Organizacyjny Roku Edukacji Ekonomicznej 2024 zaprosił nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskiej lekcji online pt.: „Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania”. Lekcja online odbyła się w dniu 11 stycznia 2024r. a wzięli w niej udział uczniowie z klasy 4 technikum ekonomicznego oraz nauczyciele Małgorzata Złotkowska i Joanna Skarzyńska

Lekcję poprowadzili:
- prof. Witold Orłowski - ekonomista i edukator,
- Waldemar Zbytek - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego REE 2024.

W dniu 11 stycznia 1924 roku Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o naprawie Skarbu Państwa i reformie walutowej. Była to jedna z kluczowych reform premiera Władysława Grabskiego, która doprowadziła m.in. do ustabilizowania waluty i pokonania hiperinflacji. W trakcie lekcji, nawiązując do historycznych reform gospodarczych, omówione zostały współczesne wyzwania i trudności przed jakimi stoi Polska i świat. Rok 2024 uchwałą Senatu z dnia 7 września 2023 został ogłoszony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Małgorzata Złotkowska

Szkolny Konkurs Plastyczny -„Najciekawsze Miejsca Świata”

Zimą dni są krótkie, a wieczory dłużą się w nieskończoność… to znak, że czas na Szkolny Konkurs Plastyczny. Długie zimowe wieczory sprzyjają kreatywnej pracy i wszelkim działaniom w domowym zaciszu, dlatego rzucamy plastyczne wyzwanie dla młodych artystów na wykonanie w dowolnej technice pracy nawiązującej do tematu – „Najciekawsze Miejsca Świata”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na otaczający Nas świat. Każdy z Nas podróżuje, odwiedza znane miasta podczas zagranicznych wycieczek i zachwyca się miejscami, które ma okazję podziwiać podczas tych wypraw. Warto przypomnieć sobie najpiękniejsze miejsca, które się odwiedziło i przedstawić je w formie plastycznej przy użyciu ulubionych materiałów. Mogą to być znane i lubiane miejsca znajdujące się w Polsce, ale również te z innych krajów oraz te, które nie funkcjonują w powszechnej świadomości a np. stanowią „magiczną” przestrzeń dla autora pracy.

Prace konkursowe powinny być wykonane w technice: kredka, ołówek, pastele, farba plakatowa, farba akwarelowa, wydzieranka. Praca może mieć formę płaską w formacie A3, a także istnieje możliwość złożenia pracy w formie przestrzennej (makiety). Warto się zaangażować i stworzyć coś wyjątkowego - liczymy na zaskakujące pomysły i jeszcze ciekawsze ich realizacje!

Na Wasze dzieła malarskie, rysunkowe, graficzne i w innych technikach czekamy do 13 lutego 2024 r. do godziny 15.00. Szczegóły udziału w konkursie znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie szkoły.

Nauczyciele przedmiotów turystycznych i hotelarskich

TURNIEJ SZACHOWY

...  ...