"Quam dulce et decorum est pro Polonia mori..."

W dniu 1 września br. miała miejsce premiera utworu zespołu Szaniec pt: "Westerplatte". Związany jest z nim teledysk, w którym brała udział zaprzyjaźniona z nami Kurpiowska Grupa Historyczna 'Ostoya', dowódcą której jest nauczyciel historii w naszej szkole, p. Zbigniew Janiszewski. W produkcji clipu uczestniczyła tez absolwentka naszej szkoły - Ewa Osłowska i wielu młodych ludzi. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia teledysku:

Zbigniew Janiszewski

Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”

W dniu 22 września odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”, w którym uczestniczyli członkowie z klas 4A, 4HS, 3AH, 3A1, 3HS, 1A wraz z opiekunami oraz Pani Dyrektor Barbara Stepnowska.

Obradom przewodniczyła prezes Aleksandra Olender z klasy 4A.

Podczas walnego zgromadzenia został wybrany zarząd, rada nadzorcza oraz komisja rewizyjna na bieżący rok szkolny. Spółdzielcy podjęli stosowne uchwały związane z funkcjonowaniem spółdzielni.

Na forum społeczności spółdzielczej ogłoszony został „Konkurs na najlepszy materiał do filmu o Spółdzielni Uczniowskiej EKONOMIK”.

Dziękujemy Pani Krystynie Korczakowskiej-Nosek za przygotowanie dekoracji okolicznościowej na walne zgromadzenie.

Barbara Parzych

Europejski Dzień Języków

21 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków. Była to kulinarna wyprawa po Europie. Każdy mógł skosztować różnorodnych przekąsek europejskich, które zostały przygotowane przez Młodzież z klas: 2O - Belgia i Hiszpania, 2S- Szwajcaria, 3SH1- Francja i Niemcy, 3O1oraz 2G- Polska, 3G1- Grecja i 4R- Rosja.

Nikt nie był głodny tego dnia :-)

Dominika Sakowska

SPIS POWSZECHNY

Dzień Wielojęzyczności w Parlamencie Europejskim

W związku ze zbliżającym się Dniem Wielojęzyczności odbędzie się kilka wydarzeń organizowanych 24 i 25 września centralnie przez Parlament Europejski. W programie m.in. interaktywne warsztaty online na temat tłumaczeń pisemnych i ustnych.

Szczegółowe informacje oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie: https://visiting.europarl.europa.eu/pl/events/brussels/multilingualism-day

Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Święcicka