"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Warsztaty etnograficzne

12 marca (wtorek) uczniowie klasy 2 S wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach etnograficznych „ Wielkanoc na Kurpiach” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Uczniowie poznali tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą na Kurpiach. Z własnoręcznie zrobionych kwiatów i trawy powstały piękne, kolorowe palmy.

Piękne tradycje naszego regionu opisał Patron naszej szkoły Adam Chętnik w książce pt. "Kalendarz zwyczajów dorocznych, obrzędów i niektórych wierzeń ludu kurpiowskiego", Nowogród 1934 r. Wiele z nich możemy usłyszeć w swoich domach od mamy czy babci. Przekazują je nam również twórcy ludowi i miłośnicy folkloru, którzy nie pozwolą zaginąć tradycji.

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do Świąt i stworzenia dekoracji idealnej do domu, na stół czy do wielkanocnego koszyczka.

Małgorzata Święcicka

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

7 marca 2024 r. z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przedstawiliśmy uczniom naszej szkoły montaż słowno-muzyczny pt. „Kobieta pół żartem, pół serio”. Uczniowie z klasy 5 A1 w ciekawy sposób przedstawili portret kobiety na przestrzeni wieków. Spotkanie to przygotowały panie Agnieszka Sikorska i Ewa Zych we współpracy z Elżbietą Jaźwińską i Bożeną Żebrowską. Oprawę muzyczną przygotował p. Dariusz Bunkowski wraz z uczniami 4A, 5A1, 3G. Dekoracje przygotowała p. Krystyna Korczakowska Nosek wraz z klasą 1C.

Agnieszka Sikorska, Ewa Zych, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska

ZAPRASZAMY na konkurs - „GIMNASTYKA MÓZGU”

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ma zaszczyt zaprosić do międzyszkolnego konkursu matematycznego „GIMNASTYKA MÓZGU” uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych z Ostrołęki oraz okolic w dniu 14.03.2024 o godzinie 11:45 w auli Szkoły w budynku na ul. Traugutta 10.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Matematycy ZSZ nr 4

...  ...