OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY

29 listopada 2023r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników VIII Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas trzeciej i czwartej Technikum Ekonomicznego.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

Nad prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem zawodów online czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Ranking w etapie szkolnym:
Mateusz Siok klasa 5 A1 – 1 miejsce
Daria Humienna klasa 5 A1 – 2 miejsce
Oliwia Pławska klasa 5A1 – 3 miejsce

Do zespołu reprezentującego szkołę podczas rozgrywek na szczeblu okręgowym Olimpiady zostali zgłoszeni uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz nagrody, które wręczył Pan wicedyrektor Adam Zienkiewicz podczas uroczystego podsumowania Olimpiady. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Grupa ORLEN .

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

J.Skarzyńska

31 edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką

Szkolne Koło PCK i HDK zaprasza do wzięcia udziału w Olimpiadzie Zdrowia PCK z Biedronką.

Podczas Olimpiady sprawdzana jest wiedza z zakresu: zdrowia, higieny, pierwszej pomocy oraz problematyki ochrony środowiska naturalnego. W tym roku tematem przewodnik akcji prozdrowotnych będzie ruch i zdrowa dieta.

Finalista otrzymuje indeks na Uczelnię, która jest patronem danej edycji. W tym roku są to: Uniwersytet Opolski i  Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Podczas etapu szkolnego, test będzie rozwiązywany w formie on-line. Po zakończeniu testu, system sam sprawdzi odpowiedzi i wyświetli wynik.

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się 14 grudnia 202 r.

Chętnych do wzięcia udziału w olimpiadzie prosimy o zgłaszanie się do 06.12.2023 do opiekuna Szkolnego Koła PCK pani Edyty Zabielskiej lub pani pielęgniarki szkolnej Hanny Kozikowskiej.

Szczegółowe informacje w Regulaminie Olimpiady.

Edyta Zabielska

„Pomóżmy Szymonowi na lepsze jutro „

SK PCK i HDK wraz z Caritasem oraz Wolontariatem, zwraca się z prośbą do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce o wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Szymona z klasy III Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Szymon jest chłopcem szczerym, wesołym pomimo jego niepełnosprawności. Jest bardzo dobrym uczniem i przyjacielem, zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony na przeżywanie kolejnego dnia.

Szymon potrzebuje naszej pomocy w zebraniu środków na rehabilitację. Dlatego, zwracamy się do Was jeśli możecie wesprzeć akcję w terminie 29.11-09.12.2023r., poprzez przyniesienie fantów na nagrody -maskotki, puzzle, samochodziki (mogą być używane, ale w idealnym stanie) bądź też jeśli ktoś ma lub zna kogoś kto chętnie przekaże coś do licytowania np. voucher będziemy ogromnie wdzięczni.

Na pierwszym piętrze w ZSZ Nr4 na Traugutta oraz Parkowej będą stały pojemniki (kartony), w których będzie można umieszczać przyniesione rzeczy.

Fanty można również przekazać p.Annie Kuropatwie, ks. Markowi Spiżewskiemu, p.Wioletcie Dyko oraz p.Edycie Zabielskiej.

Liczymy na Waszą pomoc
„Pomóżmy Szymonowi na lepsze jutro „
Opiekunowie akcji

WIZYTA EKONOMISTÓW NA PRAKTYCZNEJ LEKCJI W ZUS

W dniu 15 listopada 2023 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości ekonomiści z klasy 3 A wzięli udział w programie „OTWARTA FIRMA” i odwiedzili wraz z opiekunami Małgorzatą Złotkowską i Joanną Skarzyńską Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrołęce.

Uczniowie zapoznali się z obowiązującym systemem ubezpieczeń społecznych, poznali nowoczesne metody archiwizacji dokumentów oraz organizację pracy jednostek ubezpieczeniowych . Osoby posiadające dowód osobisty z pomocą pracownika zakładu założyli własne konto na Platformie Usług Elektronicznych.

Małgorzata Złotkowska