OBSŁUGA POCZĘSTUNKU PODCZAS KONFERENCJI „DEMOKRACJA JEST OK.!”

21 października uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich mieli przyjemność obsługiwać poczęstunek podczas konferencji „Demokracja jest ok!” pod opieką p.R.Lech i p.E.Stepnowskiej w Ostrołęckim Centrum Kultury. Uczennice klasy pierwszej technik hotelarstwa, pod czujnym okiem doświadczonych koleżanek i kolegi, z dużym zaangażowaniem wykonywali czynności przygotowawcze związane z nakryciem stołu bielizną stołową, ich dekoracją, ekspozycją zastawy stołowej oraz uczestniczyli w sprawnej obsłudze uczestników konferencji. Młodzież miała okazję do doskonalenia posiadanych umiejętności oraz zdobywania nowych doświadczeń, które w przyszłości zaowocują wzrostem kompetencji zawodowych.

Renata Lech

Akcja misyjna z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce

24 października 2021 r. obchodziliśmy 95. Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, która rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele. Papież Franciszek skierował do nas Orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

W ramach wolontariatu Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce i z okazji Tygodnia Misyjnego 26 października 2021 r. zorganizowaliśmy akcję misyjno-modlitewną w naszej Czwórce. Dziękujemy za dobre serce, pomoc i wsparcie misji wszystkim, którzy się w nią zaangażowali!

Misyjność powinna nam towarzyszyć przez cały rok. Modlimy się, by Dobra Nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

Wycieczka do drukarni fleksograficznej A-Z Color

W dniu 13 października uczniowie klasy 1A technikum ekonomicznego wraz z opiekunami Panią Urszulą Kaliszewską i Panią Iwoną Ustaszewską, uczestniczyli w wycieczce do drukarni A-Z Color w Antoniach. Drukarnia zajmuję się m.in.drukiem laminatów oraz rozmaitych etykiet. Celem wycieczki było zapoznanie się z etapami procesu drukowania, jak również poznanie specyfiki pracy w drukarni.

Na miejscu czekali na nas pracownicy, którzy zaprezentowali nam swoją pracę i oprowadzili po drukarni. Młodzież po raz pierwszy mogła zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne, wielkość urządzeń drukarskich oraz hali fabrycznej wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z praktyczną stroną całego cyklu technologicznego w profesjonalnej drukarni. Panowie w drukarni omówili i pokazali fazy projektu, przygotowanie form drukowych i różne procesy drukowania etykiet. Podczas wycieczki po drukarni, młodzież mogła zobaczyć różne przykłady gotowych już wydruków etykiet na butelki, napoje, samoprzylepnych, termokurczliwych, jak też etykiet typu otwórz-zamknij.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni, bogatsi o doświadczenia i wiedzę.

Urszula Kaliszewska

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 22 października 2021 r.

„W naszej Ojczyźnie jest wiele znaków obecności Maryi, przez które wyprasza wiernym u swego Syna potrzebne łaski. Sanktuaria maryjne rozsiane są niemal po całym kraju. «Jakby wieńcem obronnych stanic kresowych otoczyła Maryja ziemię polską stolicami cudów i łask, gdzie krzepiła serca, ocierała łzy, uzdrawiała, cieszyła… a sercem serc Jasna Góra!»”.

(bł. kard. Stefan Wyszyński)

22 października 2021 r. braliśmy udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W czasie pielgrzymki, przez wstawiennictwo Czarnej Madonny, powierzaliśmy Bogu sprawy naszej Czwórki, w szczególności naszych Maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Najpierw słuchaliśmy katechezy w Bazylice Jasnogórskiej, a następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, w Nabożeństwie Pojednania i Eucharystii w Bazylice Jasnogórskiej oraz Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. Ten czas spędzony u naszej Mamy był dla nas wszystkich błogosławiony.

Czwórkowi Pielgrzymi

Rozstrzygnięcie konkursu Gorączka Złota PCK

Szkolne koło PCK wzięło udział w konkursie „Gorączka Złota PCK 2021” organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż Mazowiecki Odział Okręgowy w Warszawie. Celem konkursu było zebranie największej ilości żółtych monet , które zostaną przeznaczone na sfinansowanie wypoczynku potrzebujących dzieci. Członkowie szkolnego koła PCK z klas 3AH, 3A1, 3SH1 systematycznie organizowali akcje charytatywne i zbierali żółte monety aby pomóc potrzebującym dzieciom. Całej społeczności szkolnej dziękujemy za duże wsparcie podczas akcji charytatywnych. Dzięki temu nasza szkoła zajęła II miejsce. Zebraliśmy 16,5 kg żółtych monet.

„Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę"

Organizatorzy:
Barbara Zaborowska, Hanna Kozikowska