Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

2 lutego 2024 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców.

Do turnieju, zgłosiło się łącznie 15 uczniów – 10 chłopców i 5 dziewcząt. Dlatego już po raz drugi w historii szkoły turniej został rozegrany w formie mix. Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, do dwóch setów przegranych. Zwyciężczynią okazała się, uczennica klasy IIIO Joanna Prusik, która w finale pokonała Piotra Prusaczyka z klasy IIA. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Małż z klasy IIIA, który pokonał swojego kolegę z klasy Olafa Radzińskiego.

Medale oraz statuetkę dla zwycięscy ufundowała rada rodziców, za co bardzo dziękujemy.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Kowalska i Dariusz Bunkowski

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i walkę fair play. Do zobaczenia za rok

Katarzyna Kowalska

SK Ekologiczne EKOMANIACY /GOZ przekazuje otrzymane informację do wiadomości dla społeczności szkolnej ZSZ nr 4 dotyczące ekologii:

Projekt „ Lista dobrych praktyk MSWM” są to postulaty dotyczące edukacji ekologiczno – klimatycznej dzieci i młodzieży przygotowane przez Komisję Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Wsi Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego związku z pogarszającym się stanem środowiska naturalnego oraz klimatu.

Opiekunowie SK Ekologicznego EKOMANIACY/GOZ

Tłusty czwartek w ZSZ 4

8 lutego w „Tłusty czwartek” Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik” zorganizowali konkurs na „pączkożercę”- kto w ciągu 8 minut zje najwięcej pączków. Udział w konkursie wzięło 9 uczniów naszej szkoły.

Wyniki konkursu:

I miejsce Robert Kowalski kl.3O (zjadł 12 pączków)
II miejsce Robert Gadomski kl.2A (zjadł 9 pączków)
II miejsce Krzysztof Zięba kl.1M ( zjadł 9 pączków)

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Nagrody w konkursie ufundowała Cukiernia Romanowscy oraz Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”.

Serdecznie dziękujemy Państwu Romanowskim za ufundowanie pączków oraz nagród w konkursie .

Małgorzata Święcicka
Sylwia Gałka

Rezultaty Projektu VETourimsINT

Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem, który powstał w wyniku projektu: "Internacjonalizacja kształcenia zawodowego w branży turystycznej (hotele i gastronomia), Łącząc doświadczenia pracodawców po pandemii i dostawców szkoleń zawodowych" numer 2021-2-PL01-KA210-VET-000050808

Podręcznik został opracowany przez doświadczonych w branży turystycznej i kształceniu zawodowym partnerów projektu, którymi są KLS Partners (Polska), Promimpresa (Włochy), EKPEDEFTIKI PAREMVASI (Grecja) oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce (Polska).

Projekt "Internacjonalizacja kształcenia zawodowego w branży turystycznej (hotelarstwo i gastronomia) łącząca postpandemiczne doświadczenia pracodawców i organizatorów kształcenia zawodowego" (nr 2021-2-PL01-KA210-VET-000050808) odgrywa znaczącą rolę w rozpowszechnianiu innowacyjnych zmian wprowadzanych przez czołowych przedsiębiorców z sektora turystycznego z różnych krajów.

Głównym celem projektu jest internacjonalizacja kształcenia zawodowego w branży turystycznej poprzez połączenie post-pandemicznych doświadczeń pracodawców i organizatorów szkoleń zawodowych. Jako Partnerzy Projektu dążymy do:

- normalizacji wymiany najlepszych praktyk między lokalnymi pracodawcami a organizatorami szkoleń zawodowych,
- podniesienia kwalifikacji obu stron: pracodawców i pracowników przedsiębiorstw, a także nauczycieli i trenerów zawodowych,
- podniesienia jakości działań partnerów projektu,
- zwiększenia atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego,
- promowania włączenia grup docelowych,
- zbierania danych o zdalnych formach i narzędziach mających zastosowanie do wsparcia zawodowego, - i udostępnienia wszystkich tych informacji w podręczniku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy (jako Partnerzy projektu) do zapoznania się z treścią podręcznika. Udostępniamy wersję w języku angielskim, po zredagowaniu podręcznika w języku polskim, również udostępnimy do wglądu.

VETourismINT_Manual     VETourismINT_Report

Warszawa - San Cataldo - Saloniki - Ostrołęka 2023

Projekt ten został sfinansowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Słota Anna

PODZIĘKOWANIE - za propagowanie wiedzy o ubezpieczeniach