AKTUALNOŚCI


Spotkanie po latach


Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy podzielić się historią jednego z naszych wyjątkowych absolwentów. Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć u Kacpra Michalskiego, który chodził o klasy o profilu Technik żywienia i usług gastronomicznych . Po latach nauki w naszych murach postanowił podążać za swoją pasją jaką była fotografia i na kilka lat osiedlił się w stolicy. Ostatecznie postanowił wrócić do Ostrołęki i otworzyć własną kawiarnię oraz studio fotograficzne „Parys”.

Spotkanie z Kacprem było nie tylko emocjonującą podróżą przez jego drogę od ucznia do przedsiębiorcy, ale także niezwykle motywującym doświadczeniem dla naszych obecnych uczniów. Kacper i jego wspólnik Kuba podzielił się z nami swoimi wyzwaniami, sukcesami i najważniejszymi lekcjami, jakie wyniósł z prowadzenia własnego biznesu.

Była to nie tylko okazja do podzielenia się wrażeniami i wspomnieniami, ale również do zainspirowania naszych uczniów do marzeń i realizacji swoich celów. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest pasowanie do swojej pasji i wytrwałe dążenie do osiągnięcia sukcesu, nawet w obliczu trudności.

Dziękujemy Panom za wspaniałe spotkanie i za to, że podzielił się swoją niezwykłą historią z nami. To kolejny dowód na to, że nasza szkoła wychowuje nie tylko młodych ludzi, ale również przyszłych liderów i przedsiębiorców.

Bądźmy dumni z naszych absolwentów i niech ich historie będą dla nas wszystkich źródłem inspiracji i motywacji!

Ps. Świetna kawa!

Spotkanie odbyło się w ramach WSDZ 

Ewa Okowicka-Dyl

II edycja Konkursu Kulinarnego w Białymstoku


Wśród zapachów przypraw i soczystych aromatów, 10-cio osobowa grupa uczniow z naszej szkoły wyjechała do Białegostoku , by zmierzyć się w epickiej bitwie smaków podczas II edycji Konkursu Gastronomicznego w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku . To niezwykłe wydarzenie przyniosło ze sobą nie tylko pyszne dania, ale także niezliczone przeżycia kulinarnych podróży.

Uczniowie klas 2g, 2c,3g pod opieką Pani Mileny Tyszki i Ewy Okowickiej – Dyl, zaprezentowali swoje umiejętności gotowania i cukiernicze stawiając na talerzu nie tylko smak, ale również wyrafinowaną estetykę.

Elementem obowiązkowym zarówno w kategorii kulinarnej jak i cukierniczej było użycie tradycyjnego Sera Koryciskiego z firmy Zarzeccy , posiadający certyfikat Chronione Oznaczenie Geograficzne .

Zaskakującym elementem konkursu był fakt, że niektórzy z młodych kucharzy zainspirowali się tradycyjnymi potrawami swoich rodzin, tworząc nowoczesne interpretacje przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Uczniowie z klasy 3h pod opieką Pani Ewy Tyszki spróbowali swoich sił w kategorii KELNERSKIEJ który składał się z 3 etapów:

1. Wykonanie nakrycia dla 2 gości zgodnie z wylosowanym menu oraz zastosowanie odpowiedniego serwisu zgodnego z techniką kelnerską.

2. Sporządzenie drinka/ koktajlu bezalkoholowego

3.Podanie i wyserwowanie wina bezalkoholowego w obecności gości. 

Oprócz konkursu , w międzyczasie odbywały się Warsztaty cukiernicze w których z dumna reprezentowały naszą szkołę uczennice z klasy 2g.

I choć finalnie nie udało się naszym drużynom zająć miejsca na przysłowiowym „pudle„, to i tak jesteśmy z nich niezwykle dumni zwłaszcza, że do konkursu stawili się uczniowie nie tylko z naszego kraju ale również Litwy i Francji!

Widok pełnych pasji i determinacji uczniów podczas przygotowywania swoich zadań był nie do opisania i napawał dumą .

Dla nas prawdziwą nagrodą była radość z możliwości eksploracji kulinarnego świata i nawiązania nowych przyjaźni w atmosferze wzajemnej pasji i szacunku.

Ewa Tyszka, Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl

Etap okręgowy konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”


8 marca 2024 roku uczniowie Technikum ekonomicznego Gabriela Krakowiecka i Mateusz Siok z klasy 5A1 pod opieką Joanny Skarzyńskiej reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu okręgowego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań.

W Warszawie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników do konkursu. Uczniowie przygotowywali się do konkursowych zmagań pod opieką nauczycieli Małgorzaty Złotkowskiej i Joanny Skarzyńskiej. Za uzyskanie wysokich wyników i udział w etapie okręgowym otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe.

J.Skarzyńska

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"


Warsztaty etnograficzne


12 marca (wtorek) uczniowie klasy 2 S wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach etnograficznych „ Wielkanoc na Kurpiach” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Uczniowie poznali tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą na Kurpiach. Z własnoręcznie zrobionych kwiatów i trawy powstały piękne, kolorowe palmy.

Piękne tradycje naszego regionu opisał Patron naszej szkoły Adam Chętnik w książce pt. "Kalendarz zwyczajów dorocznych, obrzędów i niektórych wierzeń ludu kurpiowskiego", Nowogród 1934 r. Wiele z nich możemy usłyszeć w swoich domach od mamy czy babci. Przekazują je nam również twórcy ludowi i miłośnicy folkloru, którzy nie pozwolą zaginąć tradycji.

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do Świąt i stworzenia dekoracji idealnej do domu, na stół czy do wielkanocnego koszyczka.

Małgorzata Święcicka 




20 z 419

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl