Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2024.

Julita Gąska i Damian Ścięgaj z klasy 5g1 jako pierwsi w historii naszej szkoły odważyli się i przystąpili do eliminacji XII edycji Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2024.

Aby wziąć udział należało wykonać tort dowolną techniką, ale nawiązujący do głównego tematu jakim były „KWIATY POLSKIE”.

Naszej dwójce niestety nie udało się zakwalifikować do finału, jednakże praca ich została doceniona, a w nagrodę pocieszenia uczniowie otrzymali książki „Moje pierniki „ autorstwa mistrzyni cukiernictwa i dekorowania Igi Sarzyńskiej - Komorowskiej! Do konkursu naszą reprezentacje przygotowywała pani Ewa Okowicka-Dyl.

Serdecznie gratulujemy naszym śmiałkom i dziękujemy za przetarcie szlaków młodszemu pokoleniu .

NAGRODA SPECJALNA z tegorocznego konkursu kulinarnego Trophee Mille Polska

12 grudnia Weronika Bubrowiecka i Mateusz Rutkowki odebrali swoją nagrodę specjalną czyli spersonalizowane szkolenie w Academii Callebaut w Łodzi z tegorocznego konkursu kulinarnego Trophee Mille Polska.

Tematem szkolenia była czekolada. Pod okiem profesjonalisty, technologa, cukiernika Michała Kleiber nasza dwójka wraz z opiekunem i trenerką panią Ewą Okowicką – Dyl nauczyła się temperowania jej , tworzenia pięknych dekoracji oraz pralin .Było fantastycznie !

Ewa Okowicka-Dyl

Warsztaty kulinarne pt. "Święta Bożego Narodzenia w kuchni francuskiej"

W ramach nagrody dla najbardziej zaangażowanej szkoły , biorącej udział w I edycji AMS by Belvedere, uczniowie oraz nauczyciele ZSZ 4 w Ostrołęce, gościli dziś Szefa Kreatywnego Belvedere Catering Davida Gaboriaud, który poprowadził warsztaty kulinarne pt. „ Święta Bożego Narodzenia w kuchni francuskiej.

Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z świątecznymi potrawami kuchni śródziemnomorskiej wykorzystując min. małże św. Jakuba czy specjalnie wyselekcjonowany filet z piersi kaczki z dodatkami . Czas spędzony na warsztatach z Davidem Gaboriaud był dla wszystkich niezwykle interesujący i inspirujący, a specjały sporządzone wspólnie z mistrzem były bardzo smaczne.

Dzięki wygranym warsztatom zdobyliśmy możliwość poznania i zasmakowania sekretów kuchni francuskiej, a tym samym poczuć już zbliżający się świąteczny klimat.

Udział uczniów z naszej szkoły w Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere jest niecodzienną szansą nauki od wybitnych szefów kuchni oraz specjalistów z zakresu gastronomii, co za tym idzie poszerzaniu umiejętności profesjonalnej wiedzy z zakresu gastronomii.

Dziękujemy za wyróżnienie i możliwość brania udziału w tym spektakularnym projekcie i jesteśmy niezwykle dumni z faktu iż nasza uczennica Wiktoria Koziatek wygrała jej pierwszą edycję!

Szkolny Turniej w Ringo

Dnia 8 grudnia rozegrany został Szkolny Turniej w Ringo. Do udziału zgłosiło się cztery drużyny, w składzie:

Klasa 4 A gr 1 – Katarzyna Zapert, Wiktoria Plona, Julita Pierzchała
Klasa 4 A gr. 2 – Sandra Dąbkowska, Julia Giers
Klasa 3 S – Filip Tomczak, Dominik Kowalczyk
Klasa 3 A – Olaf Radziński, Hubert Laskowski

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Niepokonane okazały się dziewczęta klasy 4A gr. 1. Nie zabrakło też zaciętej rywalizacji o dalsze miejsca. Ostatecznie końcowa klasyfikacja jest następująca:

Miejsce I - klasa 4A gr. 1
Miejsce II - klasa 3S
Miejsce III - klasa 3A
Miejsce IV - klasa 4A gr. 2

GRATULUJEMY wszystkim i do zobaczenia za rok !!!!

Katarzyna Kowalska

Koszykarskie Mikołajki z Kacpą

W dniu 7 grudnia Ostrołęcki Klub Koszykówki zorganizował imprezę promującą koszykówkę w Ostrołęce „Koszykarskie Mikołajki z Kacpą”, która odbyła się w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Wydarzenie miało charakter treningu koszykarskiego oraz rywalizacji sportowej dla młodzieży. Zajęcia sportowe oraz pogadankę motywacyjną poprowadził Kacper Lachowicz (Kacpa), który znany jest m.in. z wieloletniej współpracy w zakresie prowadzenia koszykarskich campów z Marcinem Gortatem i jest jedynym Polakiem z certyfikatem Ganon Baker Basketball – organizacji kształcącej specjalistów od koszykarskiej techniki indywidualnej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil Kulas, Kasjan Godlewski, Piotr Prusaczyk, Arkadiusz Mrugacz, Patryk Kita oraz Sylwia Gałka skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w tym fantastycznym wydarzeniu.

Sylwia Gałka