Rozstrzygnięcie konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” III edycja

Z przyjemnością informujemy, że III edycja konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” za nami. W dniu 10 stycznia 2023 roku odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom.

Inicjatorem konkursu była grupa „Ekomaniacy”, która wraz z opiekunami U. Kaliszewską, A. Stefańską, B. Zaborowską od 3 lat organizuje szkolne i międzyszkolne konkursy, kiermasze oraz akcje i działania ekologiczne związane z ochroną środowiska.

Tegoroczna edycja konkursu, polegała na wykonaniu drzewka z butelek PET oraz wykonanie i powieszenie na choince ozdób - łańcucha z materiału nadającego się do recyklingu (tektura, papier).

Do konkursu zakwalifikowało się 6 placówek oświatowych z naszego miasta. Wszystkie zgłoszone zdjęcia wykonanych prac wzięły udział w losowaniu internetowym na portalu eostroleka.

Nagrody w 3 edycji konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” otrzymują:

- Przedszkole Miejskie Nr 13 Kraina Przygód w Ostrołęce grupa Jeżyki za zajęcie I miejsca,

- Przedszkole Miejskie Nr 18 Kraina Zaczarowanej Lokomotywy w Ostrołęce grupa I, II, III i IV za zajęcie II miejsca

- ZSZ NR 4 w Ostrołęce za zajęcie III miejsca

Dyplomy za udział w konkursie, otrzymało:
- Szkoła Podstawowa Nr 10 w Ostrołęce klasa Va
- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrołęce klasa VIa
- Przedszkole Miejskie Nr 7 Tęczowa Kraina w Ostrołęce grupa Rybki

Nagrody ufundowali: sklepik szkolny działający przy spółdzielni uczniowskiej Ekonomik (opiekun Pani Małgorzata Święcicka) oraz szkolne koło Ekomaniacy/GOZ. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

Organizatorzy:
U. Kaliszewska
A. Stefańska
B. Zaborowska

EDUKACJA KONSUMENCKA

7 grudnia 2023r. odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas technikum handlowego z Panem Michałem Herde- Prezesem Oddziału Federacji Konsumentów Oddział w Warszawie. Celem spotkania było przekazanie uczniom praktycznej wiedzy o rynku zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat praw konsumentów w Polsce . Zostały również omówione przypadki naruszania praw konsumentów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali wiele pytań.

Ustawiczne kształcenie konsumentów, czyli edukacja konsumencka prowadzona od najmłodszych lat, pozwala budować społeczeństwo odpowiedzialne, tzn. konsumenci są w stanie dokonać refleksji nad indywidualnymi wzorcami konsumpcji, przeanalizować ich wpływ na globalne społeczeństwo, środowisko i indywidualną jakość życia.

Małgorzata Święcicka

WPŁYW NOWYCH TECHNOLOGII NA PRACĘ KSIĘGOWYCH, CZY KSIĘGOWY JEST ZAWODEM Z PRZYSZŁOŚCIĄ

W dniu 18.12.2023 r. Przewodnicząca ZPEH Małgorzata Złotkowska zorganizowała spotkanie dla uczniów klas ekonomicznych z Panią Prezes Katarzyną Tomalą , Dyrektorem Pawłem Przedpełskim i innymi osobami towarzyszącymi ze Stowarzyszenia Głównych Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie .

Pani Prezes przedstawiła uczniom zawód nowoczesnego księgowego, ewolucję systemów ERP, elektroniczny obieg dokumentów , wyzwania technologiczne i ścieżki kariery zawodowej dla księgowego. Wyjaśniła jak wraz z postępem technologicznym sztuczna inteligencja i robotyka zaczynają odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu i pracy, że księgowość to jedna z dziedzin w której technologie te mają ogromny potencjał do zwiększenia efektywności i jakości pracy a dzięki sztucznej inteligencji i robotyce księgowi mogą wykonywać zadania z większą dokładnością, szybkością i automatyzacją , co pozwala zaoszczędzić czas i koszty.

Młodzież otrzymała informację jak zostać księgowym, zdobywać wiedzę i rozwijać kompetencję poprzez: kursy przygotowujące do zawodu księgowego, kursy uzupełniające oraz przygotowujące do egzaminów państwowych.

W spotkaniu uczestniczyła również dyrekcja szkoły oraz nauczyciele - członkowie SKWP Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Dziękujemy bardzo gościom za prezenty oraz życzenia świąteczne.

Serdeczne podziękowania za dekoracje sali Pani Krystynie Korczakowskiej Nosek i Pani Renacie Lech

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Zapraszamy serdecznie zgłoszonych uczniów naszej szkoły do etapu szkolnego XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbędzie się 9 stycznia o godzinie 10:00 w sali 37.

Nauczyciele biologii i geografii

„Myślimy globalnie – działamy lokalnie”

W ramach realizacji szkolnego programu EPAS na ręce dyrektor Pani Małgorzaty Szafrańskiej „Kolorowej Szkoły” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce z okazji Świąt Bożego Narodzenia zostały przekazane słodycze dla jej podopiecznych.. Uczniowie z naszej szkoły  z klas: 1A, 1H, 1S, 1C, którzy brali udział w wycieczce 6 grudnia z okazji Mikołajek do Białegostoku  postanowili nadwyżkę zapłaconych pieniędzy za tą wycieczkę przeznaczyć na zakup słodkości i przekazać uczniom Kolorowej Szkoły.

Zaborowska Barbara

...  ...