AKTUALNOŚCI


ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE


W ramach projektu wspolnie.eu - https://together.europarl.europa.eu/pl Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają na warsztaty dotyczące roli Parlamentu Europejskiego i wyborów europejskich, które w Polsce odbędą się 9 czerwca 2024r.

Warsztaty odbędą się w czwartek, 18 kwietnia 2024 w godz. 12.00 do 16.00 w centrum multimedialnym Europa Experience, ul. Jasna 14/16A, Warszawa. Podczas warsztatów wraz z przedstawiciel(k)ami sieci eksperckiej Team Europe, Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacji Civis Polonus zastanowimy się, jaka działa Parlament Europejski, jak unijne przepisy wpływają na życie obywateli i obywatelek UE, dlaczego warto zagłosować w wyborach europejskich 2024. Wydarzenie będzie okazją do rozwoju kompetencji społeczno-obywatelskich, rozmowy z ekspert(k)ami ds. Unii Europejskiej, skorzystania z atrakcji Europa Experience i sprawdzenia wiedzy o Parlamencie Europejskim w quizie z upominkami. Podczas warsztatów zapewniamy napoje i przekąski. Warsztaty są bezpłatne i bezstronne politycznie.

Rejestracja na warsztaty obywa się przez stronę wspolnie.eu do 16.04.24 (wtorek) lub do wyczerpania limitu miejsc. 

Pytania prosimy kierować na mail kamil.dejna@civispolonus.org.pl Kontakt telefoniczny: 512 242 519. 

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

Projekt Strefa Ekologicznego i Aktywnego Myślenia Działam (EKO)LOGICZNIE.


Marzec nazwaliśmy miesiącem otwartego umysłu czyli myślę logicznie działam ekologicznie. W ramach realizacji projektu zaplanowano w miesiącu marzec następujące wyzwania ekologiczne.

  1. Światowy Dzień Dzikiej Przyrody – 3 marca z tej okazji młodzi ekolodzy z klasy 1A Wiktoria Rutkowska i Jakub Part w dniu 4 marca wręczali społeczności szkolnej hasła ekologiczne związane z ekologią i ochroną środowiska przyrodniczego np. „Śmieci segregujesz Ziemię ratujesz”; Narodzie pomóż przyrodzie”; Polaku młody, nie marnuj wody”; „Brudna gleba chleba nie da”; „Drzewa zielone płuca dotlenione”

  2. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A:Dominika Bachmura i Martyna Glinka na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej cytatom ekologicznym termin realizacji: 04.03.2024r – 10.03.2024r. Przykładowy cytat: „Jest wolą Stwórcy by związek człowieka z naturą był związkiem mądrego i szlachetnego gospodarza i opiekuna a nie nierozważnego eksploratora”. Jan Paweł II
  3. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A:Julia Kacprzak i Martyna Utkała na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej Dom Ekologiczny termin realizacji: 11.03.2024r – 17.03.2024r. Przykładowe propozycje w jaki sposób powinniśmy zadbać o swój dom, aby stał się ekologiczny np.: Energooszczędne oświetlenie, energooszczędne urządzenia, itp.
  4. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A: Julia Kacprzak i Martyna Utkała na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej Światowemu Dniu Wody - 22 marca, termin realizacji 18.03.2024 – 24.03.2024. Celem tego święta jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. W tym roku wydarzenie jest promowane hasłem "Woda dla pokoju"
  5. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A:Dominika Bachmura i Martyna Glinka na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej kalendarzowi ekologicznym termin realizacji: 25.03.2024r – 31.03.2024r. Przykładowe dni kalendarza: 18.marca Światowy Dzień Recyklingu, 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny, 4 kwietnia Międzynarodowy Dzień Marchewki, itp.

Koordynator szkolnego projektu : G. Napiórkowska
Oraz
Opiekunowie SK Ekologicznego EKOMANIACY /GOZ
B.Zaborowska, U.Kaliszewska, A.Stefańska

WIELKANOCNE WYPIEKI


Okres Wielkanocy to już tradycyjny czas w naszej szkolne na organizację Konkursu Wielkanocne Wypieki, w którym od 6 lat uczniowie zachwycają swoimi umiejętnościami, kreatywnością oraz wyczuciem smaku. Tegoroczna edycja miała na celu wyłonienie zwycięzcy Najlepszego Sernika Wielkanocnego Uczniowie prezentowali swoje cukiernicze umiejętności, a serniki robiły wrażenie swoim wyglądem i aromatem.

Decyzją Jury:
1 miejsce przyznano Wiktorii Koziatek
2 miejsce zdobył Damian Ścięgaj
3 miejsce zdobyła Weronika Wojciechowska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i za sprawienie, że ten dzień był wyjątkowy, a przede wszystkim sponsorom nagród oraz produktów niezbędnych do przygotowania serników. Dziękujemy Piątnica, Zespół Młynów Jelonki, Słodka OKejka , Cukiernia Romanowski, Food Colours , MONIN a także Pani Agnieszce Wojtasik, która po mimo odpoczynku na emeryturze znalazła czas aby odwiedzić naszą szkołę i docenić talenty młodzieży.

Konkurs odbył się w ramach WSDZ 

Ewa Okowicka Dyl
Milena Tyszka

TARGI EDUKACYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ MIASTKOWIE


Targi edukacyjne to idealne miejsce dla ósmoklasistów poszukujących ścieżki edukacyjnej, dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Miastkowie! Nasza delegacja zachęcała młodzież do podjęcia kierunków oferowanych przez ZSZ nr 4 przedstawiając im atuty wszystkich kierunków

A jak na Czwórkę przystało -nie mogło obyć się bez słodkiego poczęstunku, popcornu oraz wspólnego zatańczenia Belgijki.

Ewa Okowicka Dyl
Milena Tyszka

OLIMPIADA WIEDZY O MLEKU I MLECZARSTWIE


13-15.03.2024r. nasze cztery uczennice z kierunku technik przetwórstwa mleczarskiego brały udział w kolejnych etapach XLVI Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie Finansowanej z Funduszu Promocji Mleka, Patrycja Grzyb, Gabriela Sadłowska oraz Karolina Kula zostały finalistkami etapu ogólnopolskiego i tym samym są zwolnione z części pisemnej egzaminu kwalifikacyjnego Ale wizyta w Kutnie to nie tylko sprawdzian wiedzy młodych pasjonatów przetwórstwa mleczarskiego, to także szereg atrakcji wszechstronnego rozwoju przygotowanych przez organizatorów. Młodzież podczas trzydniowej wizyty w Kutnie miała okazję:

- wziąć udział w wykładach prowadzonych przez profesorów Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością UWM
-poznać „od kuchni” zakład mleczarski Zorina należący do OSM Łowicz,
-delektować się przepysznymi drinkami na bazie przetworów mlecznych przygotowanych przez szefa Poznańskiej Akademii Barmanów
-zwiedzić Pałac Saski w Kutnie

Udział w Olimpiadzie był wspaniałą lekcją i motywacją do zgłębiania wiedzy o mleku oraz przetworów mleczarskich. Uczennice do Olimpiady przygotowywały Panie Ewa Okowicka- Dyl oraz Milena Tyszka. Wyjazd na Olimpiadę był możliwy dzięki wsparciu Piątnica za co serdecznie dziękujemy!

Milena Tyszka


 ...  ...


10 z 411

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl