Spływ Rospudą

Weekend od 27 do 29.05.2022r był frajda dla wytrawnej grupy kajakarzy. Grupa członków SK PTTK z ZSZ Nr 4 jak co roku przeżywała piekne chwile płynąc tym razem piekną ale bardzo ekstremalną rzeką Rospudą. Nie obyło sie bez przygód, które były dodatkową atrakcja dla uczestników. Pobyt w Pensjonacie Vita w Augustowie zapewniła nam wspaniały wypoczynek i integrację. Ostatniego dnia odwiedziliśmy miejscowość Studzieniczna, centrum pielgrzymkowe Mazur. Kolejny spływ przeszedł do historii. Dziękujemy Wam Koleżanki i Koledzy. Za rok wrócimy ponownie na Pojezierze Suwalskie I zmierzymy się z rzeką Marychą. Do zobaczenia na szlaku!

Ewelina Sienkiewicz

DZIEŃ KSIĘGOWEGO W ZSZ NR4 9 CZERWIEC 2022R - NA WESOŁO

Obchody w naszej szkole rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w konferencji zorganizowanej przez SKwP O/Okręgowy w Warszawie z okazji obchodów DNIA KSIĘGOWEGO oraz 115-lecia działalności ruchu księgowych na ziemiach polskich i 65-lecia działalności Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Tematami były między innymi: „Księgowy w dobie przemian społeczno-technologicznych , zawód księgowego- planowane rozwiązania prawne”.

Następny etapem był zorganizowany konkurs na NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO 2022, w który zmierzyli się chętni uczniowie z klasy 3 A 1 i 3 AH. Zadanie konkursu polegało na znajomości rozliczeń kadrowo-płacowych, ubezpieczeń społecznych i rozliczeń podatkowych. Wszystkie dokumenty były do sporządzenia w programie księgowym Gratyfikant i Rachmistrz.

Komisja konkursowa w składzie :

Przewodnicząca - Małgorzata Złotkowska

Członkowie- Barbara Parzych , Joanna Skarzyńska

wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – ALEKSANDRA DYMERSKA – 3AH

2 miejsce - MARCIN LUTRZYKOWSKI - 3AH

3 miejsce – MATEUSZ SIOK - 3A1

GRATULACJE

Nagrody zostały ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską EKONOMIK, za które bardzo dziękujemy a wręczone zostały przez Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską i Wicedyrektora Adama Zienkiewicza.

Uczniowie z klasy 3 A1 przygotowali piękną gazetkę z humorami o księgowych.

Mamy nadzieję, że Dzień Księgowego wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń Naszej szkoły.

Małgorzata Złotkowska

DZIEŃ KSIĘGOWEGO 9 CZERWIEC 2022

Dzień księgowego jest tradycyjnie obchodzony 9 czerwca od ponad 100 lat, kiedy to w okresie międzywojennym (1918 r. – 1939 r.) Związek Księgowych w Polsce chcąc podkreślić rangę tej profesji organizował coroczne obchody. Obchody trwały do wybuchu II Wojny Światowej, a wznowione zostały dopiero 68 lat później w 2007r.

Do obowiązków osób, które pracują w tym zawodzie, należą przede wszystkim: sporządzanie sprawozdań finansowych, prowadzenie ksiąg rachunkowych, księgowanie bieżących wydatków, wyliczanie rezerw oraz podatków, przygotowywanie i wykonywanie przelewów bankowych oraz sprawdzanie ich zgodności z dokumentacją.

Czy wyobrażasz sobie świat bez księgowych?

Księgowy to człowiek, którego praca jest potrzebna w każdej dziedzinie życia gospodarczego

Księgowy to człowiek kreatywny, którego kompetencje zawodowe przydają się nie tylko w biurze rachunkowym

Księgowy to człowiek wszechstronny, który potrafi biegle poruszać się w gąszczu przepisów prawnych oraz obsługiwać wiele programów komputerowych dla firm

Księgowy to człowiek, który także może być przedsiębiorcą

Certyfikacja zawodu księgowego

Osiąganiu wysokich kwalifikacji i umiejętności zawodowych służy, wprowadzona w 2009 roku, certyfikacja zawodu księgowego (od księgowego, poprzez specjalistę ds. rachunkowości i głównego księgowego, do dyplomowanego księgowego).

Ścieżka certyfikacji

Nasza szkoła współpracuje i jest objęta patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie. Nauczyciele prowadzą innowację z podstaw rachunkowości w praktyce i wspólnie z uczniami biorą udział w cyklicznych spotkaniach ze specjalistami i praktykami mającymi przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego.

Wszystkim specom od księgowości życzę szczęścia i wytrwałości

Przewodnicząca Zespołu Przedmiotów

Ekonomiczno-Handlowych

Małgorzata Złotkowska