AKTUALNOŚCI


PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA- CZYLI POMAGANIE PRZEZ GOTOWANIE


“Przez żołądek do serca czyli pomaganie przez gotowanie” to projekt społeczny Łucji Kmiołek i Arhipa Treshchenko- który prowadzą w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Młodzież we współpracy z 34 kucharzami i cukiernikami, nie tylko z Polski ale również z zagranicy stworzyli wspaniały eBook z przepisami na wspaniałe potrawy i desery, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie małej Kornelki. Wśród tych przepisów znajdziemy także receptury tegorocznych maturzystów, którzy także włączyli się w akcję pomagania.

Łucja i Arhip to uczniowie klasy gastronomicznej , którzy nie są obojętni na ludzką krzywdę, dlatego zdecydowali się pomóc wesprzeć zbiórkę na leczenie Córeczki Absolwentki ostrołęckiej Czwórki, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu połowiczego lewostronnego. Koszty rehabilitacji oraz ortez są ogromne, dlatego uczniowie zdecydowali się wykorzystać swój kierunek kształcenia, poznanych kucharzy i cukierników aby wspomóc walkę o normalne życie dla małej Kornelki.

Po więcej informacji zapraszamy na profil Instagramowy przez_zoladek_do_serca_zsz4

Opiekunkami merytorycznymi projektu są Panie Ewa Okowicka- Dyl i Milena Tyszka  

 

Milena Tyszka

Europejski Tydzień Młodzieży


Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który w tym roku odbędzie się w dniach 12-19 kwietnia pod hasłem „Voice your vision”. Główną grupę odbiorców Europejskiego Tygodnia Młodzieży stanowią młodzi obywatele 27 państw członkowskich UE oraz krajów trzecich uczestniczących w programie Erasmus+, w wieku od 16 do 35 lat.

Podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2024, wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach zarówno w Europie, jak i poza nią. Będzie to doskonała okazja do udziału w dyskusjach na tematy istotne dla młodych ludzi oraz możliwość spotkania się z politykami i przedstawicielami instytucji europejskich. Impreza pozwoli także na zdobycie informacji na temat programów Unii Europejskiej skierowanych do młodzieży – takich jak Erasmus+ czy Europejski Korpus Solidarności. Wartością dodaną uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Młodzieży jest także możliwość poznania inspirujących historii innych młodych osób, które zaangażowały się społecznie i odniosły sukcesy. Wydarzenie ma na celu przekonanie młodzieży, że ich głos ma znaczenie szczególnie w kontekście nadchodzących wyborów europejskich. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronach internetowych: https://youth.europa.eu/youthweek_pl oraz https://etm.frse.org.pl.

Komisja Europejska organizuje taki tydzień tematyczny co dwa lata, aby zachęcać młodzież w Europie i na świecie do aktywnego udziału w życiu obywatelskim.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

6 Szachowe Mistrzostwa Szkoły o Puchar Dyrektora ZSZ nr4


WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT


W piątek 22 marca 2024 odbył się Wiosenny Turniej Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn: 4A gr.1, 4A gr.2, 4G, 2A, 4S. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, każdy mecz został rozegrany do dwóch wygranych setów. Zespół za każdy wygrany set zdobywał 1 punkt. Wygrał zespół, który zebrał najwięcej punktów.

Klasyfikacja końcowa jest następująca:

1 miejsce klasa 4A gr.2
2 miejsce klasa 4S
3 miejsce klasa 4G
4 miejsce 4A gr.1
5 miejsce klasa 2A


Trzy najlepsze drużyny zostały udekorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami.  

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy bardzo wszystkim za udział w rozgrywkach. 

Małgorzata Litwa

Frankofonia 2024


W ramach obchodów Frankofonii nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji języka francuskiego!

Podczas tej lekcji poznaliśmy różne ciekawostki o Francji i języku francuskim, rozmawialiśmy o muzyce i gastronomii francuskiej, obejrzeliśmy scenki, w których zostały omówione najczęściej używane w języku polskim powiedzenia francuskie, a taniec Kankan w wykonaniu uczennic był prawdziwym ‘clou’ całej tegorocznej imprezy! Na koniec lekcji widzowie rozwiązali test kahoot sprawdzający ich wiedzę i spostrzegawczość, a najlepsi dostali drobne upominki prosto z Francji.

W tym dniu można było też spróbować upieczonych przez naszych uczniów prawdziwych francuskich ciasteczek o pięknej nazwie – magdalenki! Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na pytania o Francji i języku francuskim. Wielu uczniów i nauczycieli, a także innych pracowników naszej szkoły skorzystało z tej okazji, i to nie jeden raz!

Dziękujemy uczniom klas 2 technik organizacji turystyki, 2 technik hotelarstwa, 2 technik żywienia i usług gastronomicznych za przygotowanie tej wspaniałej imprezy!

Realizowane w ramach EPAS.

Swietłana Kupis


 ...  ...


8 z 411

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl