AKTUALNOŚCI


DZIEŃ MLEKA


25 maja obchodzony jest Dzień Mleka w związku z tym po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy te święto wspólnie z OSM Piątnica. Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zorganizowali konkurs, który składał się z dwóch etapów. Rozpoczęliśmy od zabawy na profilu Facebookowym gastronomii- należało umieścić zdjęcie z akcentem mlecznym. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością , otrzymane fotografie zachwycały pomysłami- od zdjęć ze szklanką mleka, przez łaciate makijaże aż do zdjęcia z krową czy kozą! Autorzy pięciu najlepszych zdjęć spotkali się w drugim, finałowym etapie konkursu. Tym razem czekało na nich zadanie kulinarne, a mianowicie sporządzenie pierogów leniwych z sosem waniliowym. Jury w składzie Pan Damian Jamiołkowski- kierownik produkcji OSM Piątnica, Pani Dyrektor Barbara Stepnowska, a także Panie Aldona Zadroga, Elżbieta Stepnowska i Anna Słota miało niełatwe zadanie gdyż cała piątka wykazała się talentem kulinarnym- potrawy zachwycały smakiem i wyglądem. Ostatecznie niewielką różnicą punktów, wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce Bartosz Kamiński kl. 2G

2 miejsce Aleksandra Czajkowska kl. 2G

3 miejsce Wiktoria Koziatek kl. 2G1  

w finale brali udział również: Kinga Pędzich z kl. 2G1 oraz Szymon Michalak z kl. 2G

Wszystkie produkty mleczne, niezbędne do wykonania zadania finałowego oraz nagrody ufundowała OSM Piątnica, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom I i II etapu konkursu organizowanego z okazji Dnia Mleka gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych konkursach!

Ewa Okowicka-Dyl, Milena Tyszka

Ogólnopolskiej Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.


Drodzy Miłośnicy dwóch kółek…

Szkolna akcja rowerowa „Zakręcona Czwórka” tak nas rozkręciła, że postanowiliśmy przystąpić do Ogólnopolskiej Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

W dniach 1 – 30 czerwca 2021r. będziemy „kręcić kilometry” dla Ostrołęki, a dodatkowo szkoła, której reprezentanci przejadą najdłuższy dystans dla Ostrołęki otrzyma nagrodę.

Myślę, że dzięki naszej akcji rowerowej, która jeszcze trwa, jesteśmy świetnie przygotowani do tej rywalizacji i mamy wielką szansę na wygraną. ZATEM DO DZIEŁA…..BO JAK NIE MY TO KTO!!!!! :)

Jak przystąpić do zabawy? Trzeba zainstalować specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację (Aktywne Miasta), która rejestruje trasy i ich długości, wybrać miasto, oczywiście OSTROŁĘKA oraz dołącz do grupy - szkoła - ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 4 IM. A. CHĘTNIKA dla których będziemy „kręcić kilometry”.

Wszelkie zapytania proszę kierować do p. Małgorzaty Litwy.

Więcej informacji o projekcie na stronie https://www.aktywne.miasta.pl/

Małgorzata Litwa

22 MAJA – EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ


W naszej szkole obchodziliśmy EUROPEJSKI TYDZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ, ponieważ podzieliłyśmy go na kilka etapów: ETAP I – przygotowywanie wraz z młodzieżą różnego rodzaju potraw i przekąsek dietetycznych. Uczniowie pracowali nad potrawami z Panią Elżbietą Stepnowską i Panią Wiolą Dyko

ETAP II – ZUMBA – poprowadzona przez naszą nauczycielkę Panią Krysię Pyskło. Zajęcia polegały na ćwiczeniach tanecznych przy rytmach muzyki. Młodzież świetnie się bawiła przy tego rodzaju aktywności fizycznej.

ETAP III – ANKIETA na temat prowadzenia zdrowego stylu życia przez uczniów naszej szkoły, którą przeprowadziła Pani Renata Lech.

Wnioski z ankiety są następujące:

Nasi uczniowie lubią aktywność fizyczną i uprawiają sport, natomiast powinni bardziej zwracać uwagę na jakość i ilość spożywanych posiłków.  

ETAP IV - WYKŁAD prowadzony przez dietetyka i jednocześnie nauczyciela naszej szkoły - Magdalenę Kacperek oraz nauczycielkę Renatę Lech Podczas wykładu poruszyliśmy tematy związane z profilaktyką nadwagi i otyłości, aktywnością fizyczną oraz zaburzeniami odżywiania.

Uczniowie, którzy brali udział w naszych zajęciach bardzo aktywnie w nich uczestniczyli, co nas bardzo cieszy.

Pamiętajcie Drodzy Uczniowie: "Jesteśmy tym, co jemy" Powodzenia w prowadzeniu racjonalnego, zdrowego żywienia!!!  

 

Magdalena Kacperek 

PROJEKTY ZWOLNIENI Z TEORII w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce


Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje miękkie potrzebne w pracy i prawdziwym życiu - współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji zdobywają również międzynarodowe certyfikaty.

Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizować własny projekt społeczny, czyli lokalną inicjatywę zmieniającą otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na platformie internetowej www.zwolnienizteorii.pl

Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżnienia w różnych kategoriach.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczą w Olimpiadzie. W ubiegłym roku szkolnym z projektem: Bezglutenowo to jest zdrowo! znaleźliśmy się wśród 289 finalistów z całej Polski.

Projekty zaplanowane przez uczniów do realizacji w roku szkolnym 2020/2021

1. Krótka historia
2. Bądź świadomym seniorem!
3. #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem
4. Czerwona, malutka, a tak wiele znaczy.
5. ,,Zdrowo w przedszkolu"
6. Prokrastynacja - jak nie odkładać na później?
7. Uważność w edukacji (MINDFULNESS)
8. Jak się uczyć
9. Wszystko o zdrowym odżywianiu
10. Sport to zdrowie

Opiekunami projektów realizowanych przez uczniów z klas: 2 KC1, 2 G, 2 O, 4 A, 2 CS są nauczyciele: Agnieszka Wojtasik, Milena Tyszka, Katarzyna Kowalska, Grażyna Napiórkowska.

Projekty: #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem, Zdrowo w przedszkolu, Bądź świadomym seniorem! bardzo aktywnie działają na facebook’u.

Dzięki swoim działaniom uczniowie zmieniają system edukacji na bardziej praktyczny. Drodzy uczniowie! Trzymamy kciuki za Wasze działania i zachęcamy do aktywności w kolejnych edycjach Olimpiady.

Graficzny przewodnik po Zwolnionych z Teorii

Grażyna Napiórkowska

nauczyciel Zwolniony Z Teorii

"Zakręcona Czwórka"


No i stało się…UCZNIOWIE wykorzystali niewielką przewagę KADRY z poprzedniego tygodnia i moooocno zaatakowali…. 

Cyferki w ogólnej klasyfikacji są bezlitosne….

Tabela z wynikami:
https://1drv.ms/x/s!ArzROyfvNJPBjUlc5KKq_Hts1fnJ

KADRA, mimo że w mniejszym składzie, bardzo dobrze daje sobie radę i też ma przejechany już piękny dystans, a to jeszcze nie koniec. Rywale są mocni i trzeba jak najszybciej odrabiać straty….przecież tak łatwo nie można oddać tego zwycięstwa!!!!

No jak tak dalej będzie to się na tyle wkręcicie w jazdę na rowerze, że chyba założymy jakiś szkolny klub miłośników tej aktywności. Co Wy na to…piszecie się?

Pozostało jeszcze dwa tygodnie zabawy….wypatrujmy okienek pogodowych i ruszajmy jak najczęściej na przejażdżki….

Życzymy dużo słońca i wiatru w plecy :) 

Małgorzata Litwa


 ...  ...


8 z 278

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl