UCZNIOWIE GÓRĄ - mamy zwycięzców „Zakręconej Czwórki”

5 czerwca 2021 r. zakończyliśmy Szkolną Akcję Rowerową „Zakręcona Czwórka”.

W rywalizacji UCZNIOWIE kontra KADRA SZKOŁY wzięło udział 17 osób. Wspólnie przejechaliśmy 4326,43 km, ale to grupa UCZNIÓW okazała się lepsza i wygrała nasze zawody pokonując dystans 2166,76 km.

KADRZE SZKOŁY należą się również wielkie brawa, bo mimo pomniejszonego składu ustąpili zwycięzcom tylko siedmioma kilometrami.

Nagrody należą się nie tylko zwycięskiej grupie. Wyłoniliśmy również zwycięzców konkursu „Najwięcej kilometrów”. W KADRZE SZKOŁY p. Iwona Mróz była zdecydowanie najlepsza i przez pięć tygodni rywalizacji przejechała 1128,7 km. Natomiast wśród UCZNIÓW to Magdalena Kobus z klasy 2 A1 wiodła prym nad wszystkimi przemierzając dystans 798,77 km.

GRATULUJEMY!!!!!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej akcji, za Wasze wielkie zaangażowanie, wytrwałość oraz gratulujemy kondycji, bo liczba przejechanych kilometrów jest imponująca.

Podsumowanie akcji i wręczenie nagród odbędzie się podczas zakończenie roku szkolnego. Sponsorami nagród są: Urząd Miasta Ostrołęki, PHU RESMOT Maciej Więckowski, ZSZ Nr 4 im. A. Chętnika oraz nauczyciele.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NA WRĘCZENIE.

Małgorzata Litwa

DZIEŃ DZIECKA

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha.

Tego dnia każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo i miło spędzić czas. Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek: popcorn, lody , napój. Zabawa był świetna. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył nam wielu emocji.

Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w pomoc i organizację Dnia Dziecka oraz Dyrekcji serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Święcicka

WYCIECZKA DZBENIN

W dniu 2 czerwca 2021 roku klasa 1S wraz z wychowawcą panią Agnieszką Stefańską oraz opiekunem panią Krystyną Pyskło była na wycieczce w stadninie koni " Mustang" w Dzbeninie.

Było to pierwsze wyjście integracyjne po powrocie do nauki stacjonarnej, na które wszyscy wyczekiwali z niecierpliwością.

Wspólnie spędzony czas sprzyjał rozmowom, zabawom oraz grom. Uczestnicy wycieczki podziwiali walory przyrodnicze gospodarstwa agroturystycznego. Na koniec odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

Wycieczkę należy uznać za udaną  ,bo  wszyscy dobrze się bawili.

Agnieszka Stefańska, Krystyna Pyskło

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE

1 czerwca w Dniu Dziecka oprócz wielu gier i zabaw odbył się w naszej szkole w ramach programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE. Stoisko oraz pytania konkursowe przygotowały Młodsze Ambasadorki z klasy 2 AH wraz ze Starszą Ambasadorką a zarazem wychowawczynią klasy- Barbarą Zaborowską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z wielu klas. Jury wyłoniło najlepszych. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Adrian Prusik kl.2G

II miejsce- Kinga Białczak kl. 2 AH

III miejsce- Patrycja Koziatek kl. 2 CS

Nagrody pocieszenia otrzymali:

1. Łucja Polewacz kl. 3S

2. Oliwia Kaczyńska kl.3S

3. Julia Myśkiewicz kl. 3S

4. Wiktoria Koziatek kl. 2AH

5. Klaudia Rostkowska kl.2G

6. Marta Prajs kl. 1A

7. Sylwia Skorada kl.1A

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce -serdecznie dziękujemy a Zwycięzcom gratulujemy.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Już po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoly wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie który odbył się 20.04.2021r. tym razem w formie zdalnej. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice, które spełniły podstawowy wymóg przeczytania obowiązujących lektur. Najlepszy wynik uzyskała ucz. kl I G Paulina Laskowska. Uczennica Wiktoria Lutrzykowska również wykazała wysoki poziom wiedzy językowej. Ponadto Paulina pokonała konkurencję również w innym konkursie jęz. angielskiego. Gratulacje