KONKURS NA NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs na NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO. Z zadaniem zmierzyli się uczniowie z klasy 4 technik ekonomista. Rozwiązanie zadania wymagało znajomości programu Rachmistrz Gt i Płatnik. Uczniowie mieli do sporządzenia: dowód OT- przyjęcie środka trwałego do użytkowania, Tabelę amortyzacyjną, Dowody wewnętrzne, Podatkową księgę przychodów i rozchodów, Deklarację JPK-V7M i dokumentację zgłoszeniową oraz rozliczeniową w programie Płatnik. Ostatnim ocenianym elementem było obliczenie, interpretacja i ocena wskaźnika efektywności wynagrodzeń.

Komisja konkursowa w składzie : Przewodnicząca – Joanna Skarzyńska
Członkowie- Barbara Parzych , Małgorzata Złotkowska
wyłoniła następujących zwycięzców:

1. miejsce – Milena Kruk

2. miejsce – Amelia Szkodzińska

3. miejsce – Julia Giers

Nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską EKONOMIK, za które bardzo dziękujemy, a wręczone zostały przez Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską.

Joanna Skarzyńska

STAWIAMY NA PEWNE SIEBIE, SZCZĘŚLIWE I ODWAŻNE MŁODE POKOLENIE!

Barbara Parzych

WYCIECZKA DO WYŻSZEJ SZKOŁY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W OSTROŁĘCE

W dniu 19 kwietnia uczniowie klas 2, 3 i 4 wraz z opiekunami uczestniczyli w dniu otwartym w siedzibie WSAP w Ostrołęce

Młodzież zapoznała się z ofertą dydaktyczną Uczelni, którą przedstawiła Pani Rektor- prof. WSAP dr Łucja Lisiecka.

Uczniowie wysłuchali również wykładu pt. "Karanie za nękanie. Mowa nienawiści, hejt i dozwolona krytyka w Internecie ".

Wykład poprowadziła Ada Tymińska - związana zawodowo z Helsińską Fundacją Praw Człowieka.

Podczas wykładu omawiane były pojęcia takie jak: hejt, krytyka i oczernianie.

Prelegentka zwróciła uwagę, iż dozwolona krytyka, nie jest bezwarunkowa i zawsze musi mieścić się zarówno w granicach prawa, jak i być w zgodzie z normami społecznymi.

Zaś każdy przejaw mowy nienawiści jest hejtem, ale nie każdy hejt mową nienawiści.

Kaliszewska Urszula

Elitarny konkurs kulinarny CHEFS EN OR 2024

Mateusz Rutkowski, uczeń 3 klasy o profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami kulinarnymi podczas udziału w konkursie ogólnopolskim CHEFS EN OR 2024 Motywem przewodnim było przygotowanie dania głównego z wykorzystaniem polędwiczki wieprzowej, szparagów i pieczarek. Tegoroczna edycja zgromadziła uczestników z całej Polski , a 10 szczęśliwców, którzy zostali wyłonienieni z ponad 40 zgłoszeń , otrzymali tytuł finalistów konkursu.

Mateusz na zaprezentowania swojego dania miał tylko 90 minut ! W tym czasie połączył różne smaki , tekstury i techniki kulinarne . Mimo zaciętej rywalizacji, Mateuszowi nie udało się zająć miejsca na podium , jednakże zasłużył na uznanie jury, a uwagi od nich otrzymane weźmie sobie mocno do serca, które mamy nadzieję zaprocentują przy kolejnych konkursach . Udział Mateusza w CHEFS EN OR to nie tylko dowód na jego pasję do gotowania, ale również inspiracja dla innych uczniów. Do konkursu Mateusza przygotowywała pani Ewa Okowicka -Dyl.

Życzymy mu dalszych sukcesów i nieustającej pasji w dziedzinie kulinariów.

Ewa Okowicka-Dyl

Akcja żonkile

19 kwietnia dołączyliśmy do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile i przypięliśmy żonkile na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

W 81 rocznicę powstania w getcie warszawskim uczniowie klas 1S, 4S i 2S wysłuchali krótkiego wykładu na temat wydarzeń z tamtego okresu, obejrzeli również filmy: „ Był – nie ma – jest” oraz „Zdążyć przed Panem Bogiem” na motywach książki Hanny Krall, oparty na wywiadzie z Markiem Edelmanem, w którym zawarte są jego wspomnienia z powstania w getcie oraz jego pracy jako kardiologa.

Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.

Małgorzata Święcicka