OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Zapraszamy serdecznie zgłoszonych uczniów naszej szkoły do etapu szkolnego XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbędzie się 9 stycznia o godzinie 10:00 w sali 37.

Nauczyciele biologii i geografii

„Myślimy globalnie – działamy lokalnie”

W ramach realizacji szkolnego programu EPAS na ręce dyrektor Pani Małgorzaty Szafrańskiej „Kolorowej Szkoły” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce z okazji Świąt Bożego Narodzenia zostały przekazane słodycze dla jej podopiecznych.. Uczniowie z naszej szkoły  z klas: 1A, 1H, 1S, 1C, którzy brali udział w wycieczce 6 grudnia z okazji Mikołajek do Białegostoku  postanowili nadwyżkę zapłaconych pieniędzy za tą wycieczkę przeznaczyć na zakup słodkości i przekazać uczniom Kolorowej Szkoły.

Zaborowska Barbara

Wycieczka do Białegostoku

6 grudnia 2023 z okazji Mikołajek uczniowie klas: IA, IC, IS, IH, pod opieką nauczycielek p.B.Zaborowskiej E.Rogalskiej , R.Lech wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Punktem naszego programu było " Logic Games"- największe centrum rozrywkowe w Białymstoku, które zapewnia możliwość zabawy i ruchu z wykorzystaniem najnowszych technologii. Tu wybraliśmy dwie aktywności: Laserowy Paintball oraz pokoje zagadek, czyli Escape Room. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Część uczestników w podgrupach 5-6 osobowych musiała działać zespołowo, dzielić się zadaniami i wykorzystywać swoje najmocniejsze strony w pokojach zagadek: " Wyspa Odkrywców" , " Misja Specjalna" , " Klątwa Faraona" oraz " Orion 53" o różnych stopniach trudności. Nie wszystkim udało się wyjść z pokoju, ale wszyscy byli zadowoleni z zabawy.

Druga część uczestników odważnie zdecydowała się na Laserowy Paintball, czyli bezkrwawą walkę czerwonych i niebieskich. Najpierw zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, a następnie przeszliśmy do części praktycznej .W klimatycznej sali z różnymi przeszkodami podczas pojedynku, ekipy zdobywały punkty, a końcowe wyniki każdego uczestnika oraz danego zespołu, można było porównać na elektronicznej tablicy wyników. Zajęcia dostarczyły nam wiele satysfakcji i radości.

Pozwoliliśmy sobie też na chwilę odpoczynku i relaksu, udając się do cześć gastronomicznej w Galerii Atrium Biała, w której każdy z nas znalazł sobie coś dobrego dla swojego podniebienia oraz poczuć magię świąt .

Atmosfera podczas wycieczki była gorąca , a atrakcje, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć, dawały dużo radości i zabawy.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Barbara Zaborowska

III edycja konkursu "Świąteczne światełko dla środowiska"

Już po raz trzeci nasza szkoła organizuje konkurs "Świąteczne światełko dla środowiska".

Tegoroczna edycja konkursu, polega na wykonaniu drzewka z butelek PET oraz wykonanie i powieszenie na choince ozdób - łańcucha z materiału nadającego się do recyklingu (tektura, papier).

Mając świadomość, że wiele odpadów, które wyrzucamy, nadaje się do ponownego wykorzystania. Uczniowie klas 1 i 4 wykonali przepiękną choinkę, która ozdobiła szkolny korytarz.

Zdjęcie wykonanego drzewek bierze udział w losowaniu internetowym. Na wybraną choinkę można głosować od 24 grudnia do 31 grudnia 2023 roku za pośrednictwem portalu eOstroleka.pl.

Link:

Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolą do głosowania.

Organizatorzy:
U. Kaliszewska A. Stefańska B. Zaborowska

Rozstrzygnięcie konkursu „ Zbiórka butelek plastikowych PET”

W dniu. 19.12.2023r. obyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „ Zbiórkę butelek plastikowych PET”.

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczny konkurs wygrała uczennica klasy 5A1 Gabrysia Krakowiecka.

Zebrane butelki posłużyły do wykonania świątecznej choinki w naszej szkole.

Nagrodę ufundowało Koło Ekologiczne EKOMANIACY / GOZ.

Organizatorzy:
B.Zaborowska, U.Kaliszewska, A.Stefańska