AKTUALNOŚCI


Międzynarodowy projekt THE SAME OR DIFFERENT


7.06.2023 r. uczniowie klasy 4 SH1 naszej szkoły oraz uczniowie ze szkoły partnerskiej z Turcji z miasta Balikesir uczestniczyli w spotkaniu online podsumowującym nasz wspólny projekt eTwinning. Na spotkaniu oglądaliśmy film oraz prezentację przygotowane przez uczniów naszej szkoły i Turcji o miejscach w których mieszkamy. Rozwiązaliśmy test Kahoot przygotowany przez uczniów z Turcji, rozmawialiśmy o różnicach i podobieństwach naszych rodzinnych miast.

Swietłana Kupis

WYRÓŻNIENIE DLA ALEKSANDRY MODZELEWSKIEJ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE


WYRÓŻNIENIE DLA ALEKSANDRY MODZELEWSKIEJ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „NA NAJLEPIEJ PRACUJĄCĄ SPÓŁDZIELNIĘ UCZNIOWSKĄ W ROKU 2022/2023”

Zarząd Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” uczestniczył w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich w Warszawie.

Podczas tego ważnego wydarzenia dla środowiska spółdzielczego, które miało miejsce 20 czerwca w siedzibie Związku Lustracyjnego Spółdzielni został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Krajową Radę Spółdzielczą przy współudziale Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie.

Celem konkursu jest zaprezentowanie spółdzielni uczniowskiej i jej osiągnięć oraz środowiska, w którym działa w roku szkolnym 2022/23.

Tradycyjnie nasza spółdzielnia wzięła udział w tym konkursie.

W bieżącym roku szkolnym Aleksandra Modzelewska – członek zarządu – KRONIKARZ Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” przygotowała pracę konkursową w formie FOTOREPORTAŻU.

Aleksandra Modzelewska otrzymała wyróżnienie w Konkursie

„O PUCHAR KRAJOWEJ RADY SPÓŁDZIELCZEJ NA NAJLEPSZY FOTOREPORTAŻ O SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023”.

Głównym tematem Sejmiku był jubileusz 100 - lecia proklamowania Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Spółdzielnie Uczniowskie na równi ze środowiskiem spółdzielni dorosłych uroczyście obchodzą to święto. Sejmik był okazją do przypomnienia historii spółdzielczości oraz pokazania, że idea ta mimo upływu czasu jest żywa i sprawdza się w każdej epoce.

Sejmik jest też przestrzenią do spotkania się działaczy i członków spółdzielni uczniowskich, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie na Sejmik.

 

Opiekun Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Barbara Parzych 

Warsztaty z szefem kuchni Mateuszem Czekierdą


Tak jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku podczas szkolnych obchodów Dnia Mleka nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych z szefem kuchni Piątnica- Strefa Mistrzów Smaku Mateuszem Czekierdą. Pod czujnym okiem profesjonalisty młodzież odkrywała w jaki sposób wykorzystać produkty OSM Piątnica w gastronomii. Idealnym rozwiązaniem okazały się wspólnie przygotowane pasty kanapkowe, gdzie oprócz nabiału wykorzystano ajvar czy młode pokrzywy. Tartinki sporządzane na pracowni technologicznej były wspaniałą przekąską dla zgromadzonych gości - zachwycały podniebienia ale również przyciągały wzrok. Nie mogło zabraknąć również słodkości! Pan Mateusz zaproponował wykorzystanie serka do sushi oraz mascarpone do produkcji niesamowicie kremowych serników- o smaku mango oraz pistacji, które również królowały na stole bankietowym. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi, że po raz kolejny poprowadził wspaniałą lekcję dla naszej młodzieży i zawsze służy pomocą.

Ewa Okowicka- Dyl
Milena Tyszka

Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS)


Program ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Celem programu jest uświadamianie młodym ludziom możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz podkreślanie znaczenia głosowania w wyborach europejskich w 2024 r. W roku szkolnym 2022/ 2023 uczniowie z klasy 4 AH i 1S pod nadzorem opiekunów aktywnie realizowali powyższe zadania zaplanowane w Programie EPAS. Natomiast Starsze ambasadorki na lekcjach zajęcia z wychowawcą, geografia i Edukacja dla bezpieczeństwa poruszały następujące tematy:

1.Unia Europejska – idea, historia i współczesność.

2.Dokond zmierza Europo? Moje wyobrażenia o wspólnej polityce europejskiej.

3.Ekologia i energetyka oraz gospodarka odpadami.

4.Polityka UE i stanowisko Parlamentu Europejskiego wobec migracji. 

Opiekunowie starsze ambasadorki:
Małgorzata Święcicka i Barbara Zaborowska

DZIEŃ KSIĘGOWEGO


Obchody w naszej szkole rozpoczęliśmy od uczestniczenia w konferencji zorganizowanej przez SKwP O/Okręgowy w Warszawie z okazji obchodów DNIA KSIĘGOWEGO. Tematami były między innymi: „Nowoczesny księgowy w dobie nieustannych zmian” , „Automatyzacja procesów w pracy księgowych” , „Automatyzacja procesów w pracy księgowych” „KSeF – nowa era w księgowości czy tylko niewielka zmian”

Następny etapem był zorganizowany konkurs na NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO 2023, w który zmierzyli się chętni uczniowie z klasy 4 A 1. Zadanie konkursu polegało na znajomości rozliczeń kadrowo-płacowych, ubezpieczeń społecznych. Wszystkie dokumenty były do sporządzenia w programie księgowym INSERT GT i programie PŁATNIK. 

Komisja konkursowa w składzie : Przewodnicząca - Małgorzata Złotkowska

Członkowie- Barbara Parzych , Joanna Skarzyńska

wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – MATEUSZ SIOK – 4 A 1

2 miejsce - GABRIELA KRAKOWIECKA - 4 A 1

3 miejsce – DARIA HUMIENNA - 4 A 1

GRATULACJE

Nagrody zostały ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską EKONOMIK, za które bardzo dziękujemy a wręczone zostały przez Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską i Wicedyrektor Elżbietę Niedźwiecką.

Następnie uczniowie z klasy 4 A1 przygotowali gazetkę o obalaniu mitów o księgowych.

„ KSIĘGOWY – OBALAMY MITY ” 

MIT nr 1 Księgowy to nudny zawód
MIT nr 2 Księgowy to zawód tylko dla kobiet
MIT nr 3 Księgowy to zawód dla wielbicieli matematyki
MIT nr 4 Roboty zastąpią księgowych
MIT nr 5 Księgowy mało zarabia
MIT nr 6 Księgowy nie może pracować online
MIT nr 7 Nie można pracować w księgowości bez doświadczenia
Dzień Księgowego wpisuje się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Małgorzata Złotkowska

 
5 z 379

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl