Podziękowanie

Opiekunowie i członkowie SK PCK składają podziękowanie dla całej społeczności szkolnej

ZSZ Nr4 za aktywne wspieranie podczas konkursu:

„GORĄCZKA ZŁOTA PCK ”

Dzięki państwa wspólnemu wsparciu uzbieraliśmy 11kg żółtych monet.

Edyta Zabielska

Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych

W czerwcu SK PCK zakończyło zbieranie plastikowych nakrętek, które zostały przekazane przedstawicielom ZHP w Ostrołęce. ZHP zbierało nakrętki w ramach Akcji charytatywnej: „Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych”. Całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcje.

Opiekunowie akcji

Edyta Zabielska, Barbara Zaborowska

LEKCJE z ZUS

MOJA MAMA- PORTRETY

Portret to artystyczny wizerunek konkretnej osoby, ukazujący zewnętrzne podobieństwo, a także niekiedy cechy charakteru osób portretowanych. Wyróżnia się wiele typów portretu, w zależności od sposobu wykonania (np. portret rysunkowy), stylu (np. portret renesansowy), materiału, okoliczności powstania (np.ślubny), metodę tworzenia (np. realistyczny, idealizowany, historyzowany, karykatura).

Wystawa prac plastycznych uczniów klas pierwszych: 1A, 1G, 1S, 1O, 1H w sali nr 41 w naszej szkole prezentuje portrety Mam, wykonane głównie ołówkiem na zajęciach z plastyki.

Krystyna Korczakowska- Nosek

“DZIEWIĘCIU WSPANIAŁYCH” - EKOMANIACY

Uczniowie klasy 2S – grupa Ekomaniacy otrzymali certyfikaty za realizację projektu “Zwolnieni z Teorii”.

W ciągu całego roku szkolnego grupa uczniów wraz z opiekunami Urszulą Kaliszewską oraz Agnieszką Stefańską prowadziła szereg działań związanych z ekologią.

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie przeprowadzili zawodowy pokaz mody powtórnie wykorzystując zużyte opakowania i materiały.

Ekomaniacy brali udział w akcji promocyjnej “Dzień czystego powietrza”. Dla mieszkańców Ostrołęki przeprowadzili kampanię antysmogową “Zrób dobry uczynek, zadbaj o powietrze”.

Uczniowie i opiekunowie zorganizowali konkurs “Świąteczne światełko dla środowiska” dla uczniów placówek oświatowych Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu choinki z butelek plastikowych PET. Choinka reprezentująca naszą szkołę została wykonana z butelek zebranych w ramach konkursu szkolnego “Zbiórka butelek plastikowych PET”. Za organizację konkursu odpowiedzialna była również grupa Ekomaniacy i opiekunowie.

Wszystkie wykonane choinki brały udział w internetowym konkursie na portalu eOstrołęka.

Grupa zorganizowała również międzyszkolny konkurs “Stroik wielkanocny”, polegający na wykonaniu ozdoby świątecznej z wykorzystaniem surowców wtórnych. Następnie zorganizowano wielkanocny charytatywny kiermasz “Pomoc dla Ukrainy” w galerii Bursztynowa w Ostrołęce.

Na kiermaszu sprzedawano wykonane w ramach konkursu stroiki i ozdoby wielkanocne, a zebrane środki finansowe przekazano na Polską Akcję Humanitarną SOS dla Ukrainy.

W ramach Dnia Recyklingu uczniowie przeprowadzili szereg gier i zabaw na terenie szkoły oraz byli z wizytą w przedszkolu nr 10 w Ostrołęce. Podczas wizyty grupa Ekomaniaków przeprowadziła zajęcia i warsztaty związane z prawidłową segregacją odpadów oraz powtórnym wykorzystaniem surowców wtórnych do produkcji ekologicznych zabawek.

Wszystkie podjęte działania zostały ujęte w projekcie “Zwolnieni z Teorii” oraz w projekcie Nowa Era “Projektanci Edukacji”.

Agnieszka Stefańska
Urszula Kaliszewska