OLIMPIADA z ZUS

W dniu 23.11.2021 r. uczniowie z klas TECHNIKUM EKONOMICZNEGO: 3A1, 3AH oraz 4A wzięli udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. I etap olimpiady został przeprowadzony w trybie stacjonarnym na terenie szkoły. Najwyższą ilość punktów zdobyli: Karolina Bakuła – uczennica klasy 4 A, Mateusz Siok – uczeń klasy 3A oraz Klaudia Bednarczyk – uczennica z klasy 3AH.

Jednocześnie nasza drużyna została zakwalifikowana do II etapu na szczeblu wojewódzkim.

Podczas uroczystego podsumowania, które miało miejsce w dniu 9 grudnia, uczniowie otrzymali gratulacje od pani Dyrektor Barbary Stepnowskiej oraz od nauczycieli wchodzących w skład komisji szkolnej: Barbary Parzych, Małgorzaty Złotkowskiej oraz Joanny Skarzyńskiej.

Prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Wiktor Zalewski uczeń z kasy 1A wręczył zwycięzcom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez spółdzielnię.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom olimpiady oraz życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów na II etapie dla zespołu reprezentującego naszą szkołę.

Barbara Parzych

Przyłączcie się do nas, niech w każdej placówce powstanie ekologiczne drzewko.

Regulamin konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska”

Konkurs Bożonarodzeniowy na kartkę świąteczną w języku obcym rozstrzygnięty.

Wyniki:

1. Małgorzata Kozłowska - klasa 3 tg1

2. Gabriela Krzyżak - klasa 4 te

3. Wiktoria Kruczkow - klasa 4 tg1

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za tak wielkie zaangażowanie i pomysłowość!

Nauczyciele języków obcych

Webinarium - Jak zacząć sprzedaż w internecie?

W dniu 8 grudnia 2021 roku na zajęciach z przedmiotu „Symulacyjna firma handlowa” klasa 3CS i 4S uczestniczyła online wraz z nauczycielem w webinarium nt. Jak zacząć sprzedaż w internecie? Poznaj 5 inspirujących historii. Organizatorem szkolenia była firma Akademia Home SA w Warszawie.

Uczniowie biorący udział w webinarze dowiedzieli się :

• jak sprzedawać w sieci bez działalności gospodarczej

• jak sprzedawać w sieci nie mając sklepu internetowego

• jak zweryfikować pomysł na biznes, zanim założysz działalność gospodarczą

•jak szybko rozbudować swoją stronę internetową o funkcję umożliwiającą sprzedaż

• jak wykorzystać proponowane rozwiązanie w sprzedaży na Facebooku czy Instagramie.

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ.

Barbara Zatryb

Projekt Torby ZSZ4

Dzięki współpracy uczniów z projektu ,,European cuisine of XXI century" i Pani kierownik praktyk - Annie Słocie zostały zaprojektowane i wykonane torby, promujące projekt. Dzięki Spółdzielni Uczniowskiej "Ekonomik'', a w szczególności Małgorzacie Święcickiej torby zostały wysłane jako upominki dla nauczycieli - opiekunów gr​up projektowych z różnych krajów Europy: Francji, Portugalii, Ukrainy, Litwy, Chorwacji, Włoch, Turcji i Polski

Elżbieta Rogalska