AKTUALNOŚCI


20 lat Polski w UE


1 maja 2024 r. świętujemy jubileusz 20-lecia Polski w UE. Z tej okazji w całym kraju organizowane są różnego rodzaju rocznicowe wydarzenia, m.in.: eurolekcje, konkursy dla młodzieży, debaty czy spotkania informacyjne.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce stworzyło serwis internetowy poświęcony obchodom 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na stronie 20latwue.pl możemy prześledzić kalendarium wydarzeń. Serdecznie zapraszamy Weź udział w obchodach. 

 

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

Kwiecień miesiącem zajęć europejskich


W dniach 17-18-19 kwietnia uczniowie w ramach realizacji przedmiotów przyrodniczych uczestniczyli w zajęciach online organizowanych przez Centrum ElektroEkologi. Młodzież dzięki tym warsztatom pogłębiła swoją wiedzę w zakresie Cyfrowy Dialog – co kryje smartfon i jak być rozsądnym konsumentem oraz ekologia w Polsce w odniesieniu do innych państw europejskich. Kto jest największym producentem metali ziem rzadkich, rewolucje przemysłowe czym się charakteryzują, a także, czym jest sztuczna inteligencja. Uczniowie rozwiązywali quiz na kahoot.it dotyczący postępowania z elektrośmiaciami. W kwietniu również na przedmiotach przyrodniczych, humanistycznych, jak również na zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone lekcje europejski. Lekcje przeprowadzali nauczyciele i młodsi ambasadorzy EPAS.

Koordynatorami działań były
Opiekunowie EPAS
Barbara Zaborowska, Małgorzata Święcicka

Msza św. w intencji maturzystów ZSZ nr 4 w Ostrołęce


AKCJA ŻONKILE


Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża ZSZ nr 4 wywalczył I miejsce


Dnia 12 kwietna 2024r odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez :Oddział Rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Ostrołęce, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ostrołęce oraz Komisja Przysposobienia Sanitarnego PCK w Ostrołęce. Celem konkursu było podniesienie i sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także wiedzy o Polski Czerwonym Krzyżu. Nasza szkołę reprezentował zespół 5 osobowy z osobą rezerwową. Skład zespołu: Roksana Prusaczyk kl. 1O, Dominika Bachmura kl.1A,Martyna Glinka kl.1A, Ilona Łozińska kl.1A, Julia Stachurska kl.1A, Wiktoria Rutkowska kl. 1A

Opiekę podczas konkursu sprawowała Pani Bożena Żebrowska, a do konkursu przygotowywała Pani Barbara Zaborowska i Pani Hanna Kozikowska. Gratulujemy zespołowi uczniowskiemu za zajęcia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Zaborowska
3 z 407

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl