WYCIECZKA DO OSM PIĄTNICA

15 maja uczniowie klasy 1 i 2 m, uczący na profilu Technik Przetwórstwa Mleczarskiego, wybrali się do Piątnicy, aby odwiedzić zakład produkcyjny swojego patrona kierunku, OSM Piątnica. Po fascynującym zwiedzaniu zakładu, młodzież wzięła udział w ocenie organoleptycznej produktów mleczarskich oferowanych przez firmę. To było nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale także okazja do bliższego poznania się z procesem produkcji słynnego serka wiejskiego i jego przechowywania w imponującym, skomputeryzowanym magazynie. Dziękujemy OSM Piątnica za niezapomniane wrażenia!

Milena Tyszka Ewa Tyszka Ewa Okowicka-Dyl

Barbara Parzych

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” rozstrzygnięty!

Uczennice z klasy 2TO Oliwia Brakoniecka, Alicja Nerwińska, Julia Nerwińska i Taida Trzcińska członkinie Szkolnego Koła PTTK w dniach 24-26.05.2024 były na rozstrzygnięciu etapu centralnego konkursu organizowanego przez Zarząd Główny PTTK „Poznajemy Ojcowiznę” w Prudniku. Praca multimedialna „Kultura i sztuka na Kurpiach – wycinanki kurpiowskie” zdobyła pierwsze miejsce w kraju w kategorii Szkół Ponadpodstawowych. Opiekunami pracy była Pani Ewelina Sienkiewicz opiekun SK PTTK oraz Pan Robert Piątek Prezes SK PTTK.

Jest to dla uczennic, szkoły i Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ Nr 4 ogromne osiągnięcie. Po 20 latach znów pojawiliśmy się w etapie centralnym konkursu tym razem jako zwycięzcy. Gratulacje dla uczennic oraz ich opiekunów. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”. Nagrody czekają na Was.

Ewelina Sienkiewicz

WYCIECZKA MIĘDZYSZKOLNA

W dniach15 –17 maja uczniowie ZSZ Nr 4 w Ostrołęce wraz z uczniami II LO mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce międzyszkolnej o charakterze edukacyjno-krajoznawczym i wypoczynkowym w okolicach Krakowa.

Pierwszy punktem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach. Zamek ten to imponująca średniowieczna warownia z przełomu XIII i XIV wieku, usytuowana na malowniczym wzgórzu w województwie świętokrzyskim. Jego strategiczne położenie sprawiało, że pełnił kluczowe funkcje obronne oraz rezydencjalne. Zwiedzanie zamku pozwoliło na fascynującą podróż w czasie – wspinając się na wieżę, podziwiali imponujący widok na okolicę.

Drugi dzień wycieczki był intensywny, ale bardzo pouczający. Uczniowie uczestniczyli w żywych lekcjach historii, sztuki, geografii i chemii. Zwiedzali Wawel, w którym przeżyli podróż przez historię Polski. Widzieli również smoka, przy którym wspominali legendę o smoku wawelskim i szewczyku dratewce. Spacerując ulicami Krakowa obserwowali architekturę i okno papieskie. W muzeum sztuki w budynku sukiennic podziwiali piękne obrazy polskich malarzy XIX wieku, w tym prace Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego i Henryka Siemiradzkiego w Galerii Sztuki w Sukiennicach. Tego dnia także zwiedzali kopalnie soli w Wieliczce, która jak zwykle zachwyciła wszystkich.

Ostatnim dniem wycieczki była wizyta w Energylandii - największym parku rozrywki w Polsce, położony w Zatorze. W parku tym młodzież poczuła się jak dzieci. Na terenie parku korzystali z wielu stref tematycznych, w tym ekstremalnych kolejek górskich i wodnych atrakcji.

Wycieczka międzyszkolna była także okazją do integracji zarówno uczniów jak i opiekunów. Uczniowie pełni wrażeń, szczęśliwi i bezpieczni wrócili do domu.

B. Zaborowska i E. Rogalska