AKTUALNOŚCI


SUKCESY EKONOMISTÓW W KONKURSIE Z INNOWACJI


W roku szkolnym 2023/2024 kontynuowana była innowacja pedagogiczna „PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE” w 3 letnim cyklu nauczania z chętnymi uczniami z klas 2A, 3A i 4A .

Zwieńczeniem i podsumowaniem 3 letniej pracy oraz wszelkich działań i inicjatyw był konkurs przeprowadzony wśród uczniów.

Uczniowie pracowali w programie księgowym REWIZOR i mieli do sporządzenia podstawowe dokumenty takie jak: plan kont firmy, bilans otwarcia, zaksięgowanie operacji gospodarczych , sporządzenie dziennika księgowań oraz zestawienia obrotów i sald za wybrany okres . Wykazywali się w całym cyklu nauczania wysokim zaangażowaniem, sumienną pracą i zdyscyplinowaniem.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez SU „ EKONOMIK”, za które bardzo dziękujemy a wręczone przez Panią Wicedyrektor Elżbietę Niedźwiedzką.

Podczas zajęć wszelkie działania i inicjatywy uczniów były wspierane przez nauczycieli Małgorzatę Złotkowską i Barbarę Parzych będącymi autorami innowacji. Uczniowie nabyli nowe umiejętności z rachunkowości i pracy w programie księgowym.

Innowacja objęta jest patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie

Małgorzata Złotkowska

Spotkanie młodzieży szkół o profilu ekonomicznym z praktykami „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń” 12 marca 2024 roku


W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie oraz przynależnością do Klubu Nauczycieli Przedmiotów Ekonomicznych uczniowie z klasy 3 A i 4 A wraz z nauczycielami Małgorzatą Złotkowską i Joanną Skarzyńską brali udział w konferencji pt: „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń”.

Podczas spotkania poruszone zostały następujące zagadnienia:

wynagrodzenie od brutto do netto – czyli co ciekawego znajduje się na listach płac,
- źródła finansowania przychodu a naliczanie składek i podatku od świadczeń pieniężnych i rzeczowych pracownika,
- zwolnienie podatkowe „zerowy PIT dla młodych” a umowy cywilno-prawne i 50% KUP,
- wypłata wynagrodzenia a oświadczenia i wnioski pracownika.

Prelegentami byli praktycy, którzy na co dzień zajmują się wyżej wymienionymi zagadnieniami w różnych podmiotach gospodarczych: Pani Marzena Jasińska , Pani Elżbieta Młynarska – Wełpa , Pani Elżbieta Stepaniuk oraz Pani Beata Tomaszewska .

W trakcie 4,5 godzinnego spotkania zorganizowany został również krótki konkurs z wiedzy kadrowo – płacowej i o podatkach dla uczniów szkół ekonomicznych biorących udział w konferencji.

Uczennica SYLWIA SKORODA z klasy 4 A zajęła III miejsce w konkursie.

Osoby , które uzyskały wyższy wynik niż 60% w teście zostali również nagrodzeni dyplomami i upominkami a należą do nich:
Kacprzak Alicja
Krawczyk Aleksandra
Prajs Marta
Strzeszewska Alicja

G R A T U L A C J E

Organizatorzy konferencji przekazali również wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaświadczenia z udziału w konferencji.

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE


W ramach projektu wspolnie.eu - https://together.europarl.europa.eu/pl Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają na warsztaty dotyczące roli Parlamentu Europejskiego i wyborów europejskich, które w Polsce odbędą się 9 czerwca 2024r.

Warsztaty odbędą się w czwartek, 18 kwietnia 2024 w godz. 12.00 do 16.00 w centrum multimedialnym Europa Experience, ul. Jasna 14/16A, Warszawa. Podczas warsztatów wraz z przedstawiciel(k)ami sieci eksperckiej Team Europe, Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacji Civis Polonus zastanowimy się, jaka działa Parlament Europejski, jak unijne przepisy wpływają na życie obywateli i obywatelek UE, dlaczego warto zagłosować w wyborach europejskich 2024. Wydarzenie będzie okazją do rozwoju kompetencji społeczno-obywatelskich, rozmowy z ekspert(k)ami ds. Unii Europejskiej, skorzystania z atrakcji Europa Experience i sprawdzenia wiedzy o Parlamencie Europejskim w quizie z upominkami. Podczas warsztatów zapewniamy napoje i przekąski. Warsztaty są bezpłatne i bezstronne politycznie.

Rejestracja na warsztaty obywa się przez stronę wspolnie.eu do 16.04.24 (wtorek) lub do wyczerpania limitu miejsc. 

Pytania prosimy kierować na mail kamil.dejna@civispolonus.org.pl Kontakt telefoniczny: 512 242 519. 

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

Projekt Strefa Ekologicznego i Aktywnego Myślenia Działam (EKO)LOGICZNIE.


Marzec nazwaliśmy miesiącem otwartego umysłu czyli myślę logicznie działam ekologicznie. W ramach realizacji projektu zaplanowano w miesiącu marzec następujące wyzwania ekologiczne.

  1. Światowy Dzień Dzikiej Przyrody – 3 marca z tej okazji młodzi ekolodzy z klasy 1A Wiktoria Rutkowska i Jakub Part w dniu 4 marca wręczali społeczności szkolnej hasła ekologiczne związane z ekologią i ochroną środowiska przyrodniczego np. „Śmieci segregujesz Ziemię ratujesz”; Narodzie pomóż przyrodzie”; Polaku młody, nie marnuj wody”; „Brudna gleba chleba nie da”; „Drzewa zielone płuca dotlenione”

  2. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A:Dominika Bachmura i Martyna Glinka na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej cytatom ekologicznym termin realizacji: 04.03.2024r – 10.03.2024r. Przykładowy cytat: „Jest wolą Stwórcy by związek człowieka z naturą był związkiem mądrego i szlachetnego gospodarza i opiekuna a nie nierozważnego eksploratora”. Jan Paweł II
  3. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A:Julia Kacprzak i Martyna Utkała na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej Dom Ekologiczny termin realizacji: 11.03.2024r – 17.03.2024r. Przykładowe propozycje w jaki sposób powinniśmy zadbać o swój dom, aby stał się ekologiczny np.: Energooszczędne oświetlenie, energooszczędne urządzenia, itp.
  4. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A: Julia Kacprzak i Martyna Utkała na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej Światowemu Dniu Wody - 22 marca, termin realizacji 18.03.2024 – 24.03.2024. Celem tego święta jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. W tym roku wydarzenie jest promowane hasłem "Woda dla pokoju"
  5. Przygotowanie gazetki przez uczennice z klasy 1A:Dominika Bachmura i Martyna Glinka na korytarzu szkolnym I piętro poświęconej kalendarzowi ekologicznym termin realizacji: 25.03.2024r – 31.03.2024r. Przykładowe dni kalendarza: 18.marca Światowy Dzień Recyklingu, 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny, 4 kwietnia Międzynarodowy Dzień Marchewki, itp.

Koordynator szkolnego projektu : G. Napiórkowska
Oraz
Opiekunowie SK Ekologicznego EKOMANIACY /GOZ
B.Zaborowska, U.Kaliszewska, A.Stefańska

WIELKANOCNE WYPIEKI


Okres Wielkanocy to już tradycyjny czas w naszej szkolne na organizację Konkursu Wielkanocne Wypieki, w którym od 6 lat uczniowie zachwycają swoimi umiejętnościami, kreatywnością oraz wyczuciem smaku. Tegoroczna edycja miała na celu wyłonienie zwycięzcy Najlepszego Sernika Wielkanocnego Uczniowie prezentowali swoje cukiernicze umiejętności, a serniki robiły wrażenie swoim wyglądem i aromatem.

Decyzją Jury:
1 miejsce przyznano Wiktorii Koziatek
2 miejsce zdobył Damian Ścięgaj
3 miejsce zdobyła Weronika Wojciechowska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i za sprawienie, że ten dzień był wyjątkowy, a przede wszystkim sponsorom nagród oraz produktów niezbędnych do przygotowania serników. Dziękujemy Piątnica, Zespół Młynów Jelonki, Słodka OKejka , Cukiernia Romanowski, Food Colours , MONIN a także Pani Agnieszce Wojtasik, która po mimo odpoczynku na emeryturze znalazła czas aby odwiedzić naszą szkołę i docenić talenty młodzieży.

Konkurs odbył się w ramach WSDZ 

Ewa Okowicka Dyl
Milena Tyszka




3 z 405

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl