AKTUALNOŚCI


WYZWANIE ETWINNING – Kartka dla Marii Skłodowskiej-Curie


W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w wyzwaniu, podczas którego wspólnie, z nauczycielami i uczniami, zostały stworzone kartki z życzeniami dla jubilatki Marii Skłodowskiej – Curie z okazji jej 154 urodzin.

Zgłoszenia dokonywali nauczyciele chemii Pani Elżbieta Rogalska oraz Ewa Okowicka-Dyl przesyłając wybrane prace za pośrednictwem portalu eTwinning . Ze wszystkich zgłoszeń z całej Polski organizator stworzył multimedialną galerię prac oraz dodatkowo po zakończeniu akcji przesłał dla każdego uczestnika certyfikat.

Wyniki wyzwania Kartka dla Marii Skłodowskiej-Curie | .eTwinning Polska

Projekt bez tytułu (canva.com)

Certyfikaty uczestników

Ewa Okowicka-Dyl

Festive Dinner


 

 

KONKURS- WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY


Nadchodzące święta Bożego Narodzenia były inspiracją dla uczestników konkursu plastycznego „Witraż Bożonarodzeniowy”, który został przeprowadzony w grudniu w naszej szkole. Uczniowie klas: 1O, 1G, 1S na zajęciach z plastyki wykonali witraże z wykorzystaniem papieru i bibuły. Komisja konkursowa w składzie: ks. Marek Spiżewski, Krystyna Korczakowska- Nosek, Agnieszka Wilińska ustaliła laureatów:

I. miejsce: Oliwia Szabłowska z klasy 3CS, Zuzanna Szabłowska z klasy 1S

II. miejsce: Dominika Choromańska z klasy 1O

III. miejsce: Anna Maria Grec z klasy 1S  


Wyróżnienia:

Oliwia Gostkowska z klasy 1S

Klaudia Bieńkowska z klasy 1S

Zuzanna Sobiech z klasy 1G

Maja Korzeniecka z klasy 1S  

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. Marka za ufundowanie nagród oraz Agnieszki Wilińskiej za udział w pracach komisji konkursowej.

Krystyna Korczakowska- Nosek

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY


9 grudnia 2021r odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników VI Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klasy czwartej Technikum Ekonomicznego.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

Nad prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem zawodów online czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Ranking w etapie szkolnym:

Patrycja Kałasiewicz– 1 miejsce

Karolina Bakuła– 2 miejsce

Wiktoria Kord – 3 miejsce  

Wszystkie ekonomistki uzyskały ilość punktów pozwalającą na reprezentowanie szkoły w etapie okręgowym. 

Serdecznie gratulujemy dziewczynom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

J.Skarzyńska 

Warsztaty kulinarne w restauracji VILLA INTRATA w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie


16 grudnia uczniowie klas gastronomicznych wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Muzeum Jana III w Wilanowie pod tytułem „Święta w starolskiej kuchni ”. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjne potrawy oraz ich znaczenie ma świątecznym, a pod okiem profesjonalnych kucharzy przygotowali dorsza w roli głównej z oryginalnymi i przepysznymi dodatkami do tego deser z pierników z czekolada z musem z pigwy .Całość komponowała się wyśmienicie. Po warsztatach wycieczka udała się na spacer po klimatycznej starówce , gdzie w blasku świątecznych iluminacji i gorącej czekolady miło i wesoło spędzili czas.  

 

Renata Lech Ewa Okowicka-Dyl
4 z 301

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl