3 CZERWCA TO ŚWIATOWY DZIEŃ Z ROWEREM

Jako miłośnicy "dwóch kółek", ogłaszamy, że KAŻDA osoba, która w dniu 3 czerwca przejedzie min. 20km otrzyma mały UPOMINEK.

Warunkiem jego otrzymania jest dołączenie do rywalizacji Aktywne Miasta, grupa szkoły ZSZ Nr 4, przejechanie min. 20 km, okazanie aktywności z danego dnia.

Proszę zgłaszać się dnia 06.06.2024 r do p. M. Litwy lub p. K. Kowalskiej

Katarzyna Kowalska

RUSZA OGÓLNOPOLSKA RYWALIZACJA O PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI

Ostrołęka po raz piąty przystąpiła do udziału w tej rywalizacji, która rozpocznie się z dniem 1 czerwca i będzie trwała cały miesiąc.

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła przyłącza się do akcji i będzie kręciła kilometry dla Ostrołęki. Zachęcamy wszystkich miłośników jednośladów do wspólnej zabawy, liczy się każdy kilometr.

Jak dołączyć do rywalizacji?

- zainstaluj aplikację AKTYWNE MIASTA
- zarejestruj się,
- dołącz do rywalizacji
- wybierz miasto: Ostrołęka, grupę, szkołę ZSZ Nr 4

….i gotowe. Teraz pozostaje już tylko tyczyć trasy i ruszać….

Droga młodzieży….po miesięcznej jeździe w „Zakręconej Czwórce” macie już doskonałą formę zatem teraz dołączajcie do szkolnej grupy.

Życzymy dobrej pogody i udanych wypraw rowerowych...do zobaczenia na trasie!!!!

Małgorzata Litwa

Wycieczka do Torunia

26 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2H, 3H, 1C, 1S, 4S, 2M, 2G, 2C, 4G, 2A, 1H, 4A uczestniczyli w wycieczce do Torunia.

Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia bestsellerów toruńskiej starówki. W trakcie spaceru z przewodnikiem usłyszeli najważniejsze informacje o dziejach miasta, jego mieszkańcach oraz toruńskich zabytkach.

Spacerując z przewodnikiem zobaczyli:
- KRZYWĄ WIEŻĘ
- ZACHOWANE ŚREDNIOWIECZNE MURY OBRONNE
- DOM MIKOŁAJA KOPERNIKA
- GOTYCKI KOŚCIÓŁ KATEDRALNY ŚW. JANÓW
- POMNIK KOPERNIKA
- RYNEK STAROMIEJSKI
- KAMIENICĘ POD GWIAZDĄ
- TORUŃSKI RATUSZ STAROMIEJSKI
- PIERNIKOWĄ ALEJĘ GWIAZD
- DWÓR ARTUSA
- FONTANNĘ FLISAKA
- GOTYCKI KOŚCIÓŁ MARIACKI

Kolejną atrakcją była wizyta w OGRODZIE ZOOBOTANICZNYM, w którym żyje wiele gatunków ssaków, ptaków i gadów. Atrakcją ogrodu jest również mini zoo.

Bogata i różnorodna flora ogrodowa stanowi niewątpliwie atrakcję dla odwiedzających to miejsce. Na niewielkim stosunkowo obszarze rośnie blisko 500 drzew reprezentujących ponad 50 gatunków, wiele krzewów i bylin.

Do najciekawszych gatunków należą: miłorząb dwuklapowy, buk pospolity odmiany purpurowej, magnolie czy tulipanowiec amerykański. Rośnie tu dużo pięknych różaneczników, powojników, istnieje kolekcja róż i roślin skalnych.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do centrum handlowego - Toruń Plaza Centrum Handlowo - Rozrywkowe, gdzie mieli czas na wspólne spacery, posiłek i odpoczynek.

Po dniu pełnym wrażeń wrócili do Ostrołęki.

Urszula Kaliszewska,
Bożena Żebrowska,
Agnieszka Stefańska

Dzień Europy

Dzień Europy obchodzony jest co roku 9 maja, aby uczcić pokój i jedność w Europie oraz upamiętnić rocznicę podpisania deklaracji Schumana.

Z tej okazji na naszym szkolnym instagramie pojawił się artykuł oraz quiz on-line . Odbył się także konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, w którym każdy uczestnik został nagrodzony upominkiem. Uczniowie klasy 2S przeprowadzili debatę – dlaczego warto wziąć udział 9 czerwca w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Do jakich doszli wniosków:
- głosując możesz decydować o przyszłości swojej i swoich najbliższych
- możesz decydować a jaki sposób będą wydawane twoje pieniądze
- to szansa na zmiany
- głosowanie to twoje prawo i przywilej
- każdy głos ma znaczenie
- głosując dajesz dobry przykład innym.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska
Swietłana Kupis

Wspieramy zwierzaki w Schronisku CANIS w Kruszewie

W ramach realizacji projektu Strefa Ekologicznego i Aktywnego Myślenia w dniu 24 maja 2024r odbyła się szkolna wycieczka uczniów z następujących klas: 1A, 1S, 1O, 1C do schroniska CANIS. Uczniowie przekazali zakupioną karmę dla psiaków, a także spędzili z nimi wolny czas. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ jest naprawdę wyjątkowym stworzeniem. Potrafi skutecznie poprawić nam nastrój. Dzieje się tak dlatego, że podczas kontaktu z nim nasz organizm wydziela endorfiny (hormony szczęścia). Im jest ich więcej, tym niższym poziom odczuwanego stresu.

Psy świetnie wyczuwają ludzkie nastroje. Gdy jest Ci smutno, zwierzak najczęściej odwzajemnia to i nie przeszkadza zachęcaniem do zabawy. Z kolei, gdy Ty tryskasz radością – on również. Obecność psa wpływa kojąco na ludzką psychikę. Decyduje o tym wiele czynników. Jednym z nich jest radość, jaką daje człowiekowi zabawa ze zwierzęciem. Szczęśliwy pies może swoim zachowaniem i przybieranymi wyrazami pyska zapewnić Ci całkiem niezły ubaw… i to kompletnie za darmo.

Mówi się, że śmiech to zdrowie. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że posiadanie psa to inwestycja w dłuższe życie. Z tego powodu należy o psiaki odpowiednio dbać i właściwie żywić, a czasem też nagradzać ulubionymi przysmakami. W schronisku czeka wiele psiaków do adopcji. Można tez adoptować psiaki na odległość . Jest prowadzona taka Akcja pt. „wspieraj zwierzaki. Adoptuj psiaki na odległość” przez schronisko CANIS. Opiekunem Projektu jest Pani Grażyna Napiórkowska, a opiekunami wycieczki były Panie: Barbara Zaborowska, Anna Kuropatwa, Krystyna Korczakowska- Nosek.

Barbara Zaborowska