WYCIECZKA NA MAZURY Z PREZESEM SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniach 8-10 czerwca z inicjatywy Wiktora Zalewskiego prezesa Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” została zorganizowana wycieczka do miejscowości Ruciane – Nida.

Uczniowie z klas: 1A, 1S, 1G, 1H, 1O oraz 2G uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Podczas pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym „WODNIK” nad Jeziorem Nidzkim (z widokiem na wyspy na jeziorze Nidzkim) młodzież korzystała z różnych atrakcji m.in.: kąpieliska, plaży oraz rowerów wodnych, boiska do siatkówki, ogniska, spacerów i słuchania muzyki na przystani, a także gier i zabaw terenowych.

W trakcie wycieczki został ogłoszony konkurs czystości „Test białej rękawiczki – mój pokój na wycieczce”, który zostanie rozstrzygnięty w dniu zakończenia roku szkolnego.

W czasie wycieczki młodzieżą opiekowały się:

Barbara Parzych, Barbara Zatryb i Bożena Żebrowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za miło spędzony czas.

Barbara Parzych

II edycja Szkolnej Akcji Rowerowej „Zakręcona Czwórka”

Turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce

W dniach 21 – 22.05.2022r z ramienia Mazowieckiego Forum PTTK odbył się turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce. Nasza ekipa w składzie Klaudia Bazylak, Julka Rogalska I Dominika Jarnutowska, która reprezentowała Kurpiowski Oddział PTTK, po raz pierwszy uczestniczyła w tym turnieju. Pomimo braku doświadczenia dziewczyny sobie świetnie poradziły zajmując 8 miejsce. Do pokonania miały test wiedzy krajoznawczej, pracę z mapa oraz wiele konkurencji sprawnościowych takich jak jazda na rowerze, spacer na orientację, pakowanie plecaka na wyprawę w góry. Po ciężkich zmaganiach następnego dnia wszyscy uczestnicy zwiedzali przepiękne miasto Płock. Ogromne podziękowania dla dziewczyn za chęć udziału i odwagę. Do zobaczenia na następnym turnieju za rok.

Ewelina Sienkiewicz

PODZIĘKOWANIE