AKTUALNOŚCI


22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi


est świętem poświęconym promowaniu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej na całym świecie. To czas, kiedy ludzie podejmują działania mające na celu ochronę naszej planety. W naszej szkole w ramach realizacji projektu : Strefa Ekologicznego i Aktywnego Myślenia – „Działam (Eko) Logicznie” zorganizowany został konkurs plastyczny. Z prac plastycznych stworzono wystawę na korytarzu szkolnym na I piętrze.

I miejsce zajęła Kinga Kosakowska z klasy 1 C
II miejsce zajęła Uliana Vovchenko z klasy 1C
III miejsce zajęła Julia Perzan z klasy 3S

Wyróżnienie otrzymali: Natalia Jastrzębska z klasy 2 O i Arhip Tereshchenko z klasy 1G

Wszystkim uczniom, którzy przygotowali plakaty serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Organizatorami konkursu były Panie:
Ewa Okowicka-Dyl, Elżbieta Rogalska, Małgorzata Zalewska, Barbara Zaborowska, Grażyna Napiórkowska

RUSZA „ZAKRĘCONA CZWÓRKA „


Już 1 maja rozpoczynamy IV edycję szkolnej rywalizacji rowerowej „ZAKRĘCONA CZWÓRKA”.

Zabawa jest skierowana do wszystkich uczniów naszej szkoły i będzie trwała pięć tygodni - do 2 czerwca 2024r. Osoba, która ukręci najwięcej kilometrów otrzyma tytuł „MISTRZA KILOMETRÓW 2024”, a trzy najlepsze osoby zostaną nagrodzone super upominkami.

Poniżej przesyłam regulamin i zanim stwierdzicie że to nie dla Was to proszę zapoznajcie się z nim dokładnie (zwłaszcza z punktem dot. przesyłania screenów – chodzi o systematyczne ich przesyłanie, a nie na koniec z całego miesiąca). Do rywalizacji można przystąpić w każdej chwili, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie zwłaszcza że to Wy sami będziecie sobie ustalać kiedy, gdzie i jak długo będziecie jeździć. Jazda na rowerze jest świetnym sposobem walki z nudą, na poznanie okolic miejsca zamieszkania - niekiedy odnalezienie zakątków do których nie dojedzie się autem, jak również zwiedzanie nowych miejscowości. Ponieważ dostęp do rowerów jest tak duży to zachęcam do korzystania z tego środka lokomocji na różnych wyjazdach np. na mazury, nad morze czy góry. Setki kilometrów przygotowanych ścieżek rowerowych, opisanych na różnych stronach internetowych, pozwalają nam na poznanie otaczającego nas piękna. Rower to również sposób na poprawę naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu poprawi naszą kondycję fizyczną, a wyjazdy z przyjaciółmi czy rodziną pozwolą nam na zaciśnięcie więzi z najbliższymi. 

 

Regulamin do pobrania

Zapraszamy serdecznie do udziału i do zobaczenia na trasie :) 

Małgorzata Litwa

20 lat Polski w UE


1 maja 2024 r. świętujemy jubileusz 20-lecia Polski w UE. Z tej okazji w całym kraju organizowane są różnego rodzaju rocznicowe wydarzenia, m.in.: eurolekcje, konkursy dla młodzieży, debaty czy spotkania informacyjne.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce stworzyło serwis internetowy poświęcony obchodom 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na stronie 20latwue.pl możemy prześledzić kalendarium wydarzeń. Serdecznie zapraszamy Weź udział w obchodach. 

 

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

Kwiecień miesiącem zajęć europejskich


W dniach 17-18-19 kwietnia uczniowie w ramach realizacji przedmiotów przyrodniczych uczestniczyli w zajęciach online organizowanych przez Centrum ElektroEkologi. Młodzież dzięki tym warsztatom pogłębiła swoją wiedzę w zakresie Cyfrowy Dialog – co kryje smartfon i jak być rozsądnym konsumentem oraz ekologia w Polsce w odniesieniu do innych państw europejskich. Kto jest największym producentem metali ziem rzadkich, rewolucje przemysłowe czym się charakteryzują, a także, czym jest sztuczna inteligencja. Uczniowie rozwiązywali quiz na kahoot.it dotyczący postępowania z elektrośmiaciami. W kwietniu również na przedmiotach przyrodniczych, humanistycznych, jak również na zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone lekcje europejski. Lekcje przeprowadzali nauczyciele i młodsi ambasadorzy EPAS.

Koordynatorami działań były
Opiekunowie EPAS
Barbara Zaborowska, Małgorzata Święcicka

Msza św. w intencji maturzystów ZSZ nr 4 w Ostrołęce ...  ...


7 z 411

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl