PODSUMOWANIE OLIMPIADY WIEDZY o TURYSTYCE i WIEDZY HOTELARSKIEJ

W dniu 29 listopada 2017 roku odbyło się podsumowanie etapów szkolnych olimpiad: Wiedzy o turystyce i Wiedzy hotelarskiej.

W rozgrywkach Olimpiady wiedzy o turystyce najlepszymi okazali się: Kacper Majk z klasy IV To i Paulina Chmurzyńska z klasy III To, a w Olimpiadzie wiedzy hotelarskiej uczniowie z klasy IV Ht1: Bartłomiej Laskowski i Anna Abramczyk. Wymienieni uczniowie już na początku przyszłego roku kalendarzowego będą reprezentować naszą szkołę w etapach okręgowych. Wszystkim życzymy powodzenia.

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyli:

Adam Zienkiewicz – Dyrektor szkoły

Ewa Margiel – nauczyciel

Krystyna Pyskło – nauczyciel

Magdalena Karczewska – nauczyciel

Ewelina Sienkiewicz - nauczyciel

Krystyna Pysło

KONKURS NA NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO

W dniu 6 grudnia 2017r. uczniowie klasy czwartej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego księgowego w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

Zadanie konkursowe należało rozwiązać z wykorzystaniem programu finansowo-księgowego Rewizor GT. Młodzi księgowi sporządzali: dziennik księgowań, zestawienie sald i obrotów, rachunek zysków i strat w wariancie kalkulacyjnym, bilans zamknięcia, wezwanie do zapłaty oraz przeprowadzali analizę finansową przedsiębiorstwa.

Komisja konkursowa w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – Martyna Świderek

2 miejsce – Małgorzata Prachniak, Justyna Mąka, Giers Wiktoria

3 miejsce – Goceł Aleksandra

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy powodzenia podczas zbliżających się egzaminów zawodowych.

J.Skarzyńska

MIKOŁAJKI W PLACÓWCE PIECZY ZASTĘPCZEJ „KORCZAKÓWKA”

Z okazji „MIKOŁAJEK” wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej i Barbary Zaborowskiej odwiedzili w asyście mikołaja podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „KORCZAKÓWKA” obdarowując ich słodkościami. Bardzo miło było zobaczyć radość w oczach wychowanków w momencie, kiedy Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Jakub Augustyniak –kl. I Te wręczał im podarki.

W imieniu organizatorów akcji , dzieci oraz Pani Dyrektor placówki chciałabym bardzo podziękować całej społeczności szkolnej za tak piękną akcję, w którą się wszyscy włączyliśmy.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie i sprzedaż rozmaitych słodkości dla wolontariuszy z klasy I TE , II TE , III TE , III HT , IV HT.

ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY KWOTĘ – 880 zł.

Przygotowaniem paczek zajęły się wolontariuszki z klasy I TE – Julia Ścibek i Klaudia Gacioch – serdeczne podziękowania za pomoc.

Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie z równie wielkim zaangażowaniem włączą się do organizacji podobnego wydarzenia.

Opiekun grupy wolontariuszy Małgorzata Złotkowska

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

W dniu 18 grudnia 2017 r. uczniowie z klasy I Te pod opieką wychowawcy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Kultury Kurpiowskiej mających na celu naukę tradycyjnych ozdób choinkowych z naturalnych, "ekologicznych" materiałów: słomy, bibuły, papieru. Na warsztatach powstały gwiazdki, aniołki i bombki, które każdy z uczestników zabrał ze sobą na własną choinkę.

Małgorzata Złotkowska

MIKOŁAJKI u EKONOMISTÓW

W dniu 6 grudnia 2017 roku przybył do klasy pierwszej ekonomicznej Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Drobny prezent otrzymał każdy gdyż w naszej klasie nie ma niegrzecznych dzieci. Dziękujemy Mikołajowi za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję , że odwiedzi nas również w przyszłym roku.

Małgorzata Złotkowska