AKTUALNOŚCI


2012-11-16 WYCIECZKA ZAWODOWA DO WARSZAWY


 
 
 

W dniu 16listopada 2012 roku 80 – osobowa grupa uczniów z klas hotelarskich i obsługi turystycznej uczestniczyła w wycieczce zawodowej do Warszawy.


Organizatorem wycieczki była Pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz. Ponadto opiekunami były Pani Renata Lech, Krystyna Pyskło i Magdalena Karczewska.


Swoją obecnością na wycieczce zaszczyciły nas Pani Anna Przygoda – Majewska oraz Anna Słota.


Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili hotele: Hilton, Rialto, Marriott oraz Dom Chłopa.


Kolejnym punktem programu było uczestnictwo w I Turystycznych Targach "Podróże", które odbywały się na Stadionie Narodowym.


Wycieczkę kończył spektakl "Madame" w Teatrze na Woli.


Ewa Margiel

obejrzyj zdjęcia

2012-11-13 WOLONTARIAT - ZAŁADUNEK NAKRĘTEK


 

W dniu 13 listopada 2012 r. pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej wolontariusze z klasy IV TE 1 pomagali w załadunku korków plastikowych, które zostały zawiezione do skupu w Białymstoku. Akcja zbierania nakrętek prowadzona jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, które od kilku lat ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym uprawiającym sport, w zakupie wózków do gry w rugby.

obejrzyj zdjęcia

2012-11-15 KLUB PCK w PRZEDSZKOLU NR 8 w OSTROŁĘCE


 
 

Dnia 15 listopada 2012r Szkolne Koło PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Ćwiczenia praktyczne poprowadzili: Hubert Płodzich kl. IR resuscytacja krążeniowo - oddechowa na fantomie, Maria Bednarek kl. IR tamowanie krwotoków, Marietta Madrak kl. IR opatrywanie ran, Karol Kruczyk kl. IR pozycja boczna ustalona, Olga Tomaszewska kl.I Hs unieruchomienie kończyn przy złamaniu pod opieką Barbary Zaborowskiej. Szkolne koło PCK czytało także bajki pod hasłem: " Cała Polska czyta dzieciom- Szkolne koło PCK czyta dzieciom' wśród 3 i 4 latków. Bajki czytały uczennice z kl. I R: Aleksandra Gogoł, Natalia Laskowska, Klaudia Mierzejewska, Emilia Biedka, Patrycja Stepnowska pod opieką Edyty Zabielskiej i Barbary Zatryb. Podsumowując nasze spotkanie w przedszkolu przeprowadziliśmy również instruktaż z zakresu zasad bezpieczeństwa. Zdjęcia wykonał fotograf szkolnego koła PCK uczeń kl. IR Kacper Michalski. Zapraszamy do galerii zdjęć.


obejrzyj zdjęcia

2012-11-04 Złoto Mistrzostw Polski w MMA Mateusza Mierzejewskiego


  
 

Zawody odbyły się 4 listopada i wzięło w nich udział ok. 150 zawodników. Nasz uczeń klasy 4 Technikum Ekonomicznego a jednocześnie zawodnik ostrołęckiego klubu Fight Academy Mateusz Mierzejewski wywalczył złoty medal podczas rozgrywanych w Sochaczewie Mistrzostw Polski Wschodniej w MMA.

Po zaciętych walkach mojemu podopiecznemu udało mu się wygrać w kat -67 kg w najbardziej wymagającej formule tego turnieju "full contact MMA" - tłumaczy trener zawodnika Arkadiusz Ludwiczak. - Startują w niej najbardziej doświadczeni i najlepsi zawodnicy, również zawodowcy. To bardzo duży sukces Mateusza, który ciężką pracą pokazuje, że można wygrywać na tak prestiżowej imprezie.


Mateuszowi Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej kariery i pasji.

2012-11-14 Konkurs "Zgotuj sobie sukces"


 
 

W dniach 14 - 16 listopada 2012 r. odbył się półfinał i finał konkursu pt. "Zgotuj sobie sukces" organizowany przez MAKRO Centrum Rozwoju Firm HoReCa. W tegorocznej czwartej edycji do półfinału zakwalifikował się zespół uczniów naszej szkoły w składzie Joanna Łępicka ( kl. 4 Tg) i Adrian Grec ( kl. 3 Tk).


Półfinał i finał konkursu odbył się w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Warszawie przy Makro gdzie szefem, organizatorem i inicjatorem konkursu jest Grzegorz Kazubski.

 

Prace konkursowe składały się z II dania głównego i deseru (po 6 porcji), a uczestnicy musieli przygotować je w ciągu 1,5 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. "black box", które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy. Składnikami "black boxu" był m.in. łosoś, cukinia, ryż, ananasy, pomarańcze, kawa, ser mascarpone, bezy. Zespół Asi i Adriana przygotowali pięknie skomponowany i smaczny deser i danie główne. Mimo to nie udało im się zdobyć jednego z 3 miejsc. Gratulujemy im za wytrwałość i za ciężką pracą oraz życzymy powodzenia za rok.

obejrzyj zdjęcia276 z 284

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl