AKTUALNOŚCI


MATURZYSTO - ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z MATEMATYKĄ! (projekt 5)  

Bądź przyjacielem projektu!!!

 

Zagłosuj na projekt, w którym uczestniczą uczniowie klas maturalnych:


MATURZYSTO - ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z MATEMATYKĄ! (projekt 5).


Głos można oddawać codziennie od 1 do 15 grudnia 2016 roku.


Wygrywa 10 projektów, które uzyskają najwięcej głosów internautów.


Zasady głosowania

 

 

Mistrzostwa Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Nożnej Mężczyzn


  

W dniach 23-24 listopada 2016 odbyły się XV Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn zorganizowane przez MZOSTiIT w Ostrołęce.

 

Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół średnich z terenu miasta. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce i odebrała z rąk przewodniczącego rady miasta Jerzego Grabowskiego brązowe medale.

 

Szkołę godnie reprezentowali:

Krzysztof Trzciński, Adrian Chilicki, Łukasz Bednarczyk, Jakub Kaczyński, Damian Duszak, Konrad Deptuła, Bartosz Zyśk, Bartosz Gołąb, Michał Kruczkow

Opiekun drużyny – Sylwia Gałka

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: moja-ostroleka.pl, eostroleka.pl i MZOSTiIT w Ostrołęce.

obejrzyj zdjęcia 

 

 

OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKEJ


 

   

Dnia 09.11.2016r. odbył sie szkolny etap X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod tytułem „Wyposażenie techniczne w hotelarstwie”. Skierowana jest do uczniów klas hotelarskich w zawodzie : technik hotelarstwa. W etapie szkolnym Olimpiady brało udział 65 uczniów.

 

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań hotelarstwem oraz popularyzacja i pogłębianie wiedzy hotelarskiej.  

 

Organizatorem olimpiady jest Akademia Podlaska w Siedlcach działająca w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Środowiska.

 

Komisja w składzie : 

Przewodnicząca -Barbara Stepnowska Członkowie komisji -Renata Lech, Krystyna Pyskło, Magdalena Karczewska wyłoniły następujące osoby:

I miejsce Leszczyńska Izabela

II miejsce Mróz Aleksandra

III miejsce Nowicka Iwona  

 

Do etapu okręgowego, który odbędzie się w styczniu 2017r w Warszawie zakwalifikowały się  uczennice:

Leszczyńska Izabela uczennica kl. III Ht1
Mróz Aleksandra  uczennica kl. IV Ht


Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, którym serdecznie dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady, a zwycięzcom życzymy powodzenie w etapie okręgowym.

Renata Lech

Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017  

23 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim miało miejsce uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Organizatorem uroczystości było Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Ostrołęce.

 

Z naszej Szkoły stypendium z rąk pani Doroty Skrzypek – mazowieckiego wicekuratora oświaty odebrała Beata Ścięgaj – uczennica klasy IV G.

 

Beata w roku 2015/2016 uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, to jest - 5,06 oraz zachowanie wzorowe.

 

Beata jest bardzo aktywną uczennicą, brała udział w konkursach i olimpiadach w których godnie reprezentowała szkołę na różnych szczeblach.

 

Gratulujemy Beacie i życzymy dalszych sukcesów, powodzenia na maturze i egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

 

Stypendium przyznawane jest corocznie jednemu uczniowi, na okres od września do czerwca. Kandydatów do w/w stypendium typuje Samorząd Uczniowski a opiniuje Rada Pedagogiczna. Informujemy, że jest to kwota 258 zł miesięcznie.

 

Koleżanko, kolego pomyśl, może warto zawalczyć w to stypendium w tym roku szkolnym!  

obejrzyj zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


  

18 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przygotowano małą sztukę teatralną pt. „ Żeby polska była polską”. W przedstawieniu brało udział blisko 40 uczniów naszej szkoły z klas 1 KS, 1 TG, 1 TO, 1 HT, 2 TK, 2 TG, 3 TZ, 3 HS, 3 TG, 4 TO, 4 TG1, 4 HT.

 

Wiele osób nie kryło swojego wzruszenia, oglądając sceny najważniejszych wydarzeń z czasu, kiedy Polacy walczyli o swą niepodległość. Chłopcy w żołnierskich mundurach swoją grą zachwycili widownię, a dziewczęta wcielając się w role ówczesnych kobiet, matek żegnających synów idących w bój i modlących się o ich szczęśliwy powrót z wojny, wzruszały niemalże do łez. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych. Mamy w naszej szkole wspaniałą młodzież a wśród niej prawdziwych aktorów, recytatorów i wokalistów. Na koniec pani dyrektor Anna Przygoda – Majewska, nie kryjąc swojego wzruszenia, podziękowała za obecność i życzyła, aby każdy będąc Polakiem na co dzień nosił w sercu Białego Orła.

 

Specjalne podziękowania kierujemy do pani Wiesławy Gałki, Prezes Zarządu, oraz do pana Piotra Piasek Członka Zarządu Stowarzyszenia Krajowego Koła Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, za wypożyczenie mundurów z Izby Tradycji, zlokalizowanej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Podziękowania kierujemy również do pani Anny Kurak, nauczyciela w Liceum Klasycznym w Ostrołęce za udostępnienie mundurów.

 

Reżyseria: Anna Nol

Scenografia: Agnieszka Wilińska

Oprawa muzyczna: Dariusz Bunkowski

obejrzyj zdjęcia 

DZIĘKUJEMY276 z 370

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl