26-27.02.2018 DNI BIZNESU

W dniach 26 -27 lutego 2018r już po raz kolejny odbyły się w naszej szkole „Dni Biznesu”, połączone w tym roku z „Dniami Otwartymi” dla uczniów szkół gimnazjalnych. „Dni Biznesu” są kolejnym przedsięwzięciem wpisanym w kalendarz imprez towarzyszących obchodom 50-lecia istnienia szkoły. Inicjatywa ta powstała z myślą o integrowaniu środowisk szkolnych ze środowiskiem instytucji i przedsiębiorców obecnych na lokalnym rynku. Uczniowie klas ekonomicznych i handlowych mają możliwość poznania różnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, tj. prawnych, podatkowych, finansowych, marketingowych i organizacyjnych. Zapraszając ekspertów z różnych dziedzin organizatorzy dają uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w tym temacie.

Podczas dwóch dni wykładów oraz warsztatów swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami:

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrołęce Pan Jerzy Kwiatkowski omówił Aspekty podatkowe prowadzenia działalności gospodarczej oraz nowe sposoby rozliczeń podatników przez internet w 2018 roku

– Pan Adam Pszczółkowski z Państwowej Inspekcji Pracy – przedstawił najważniejsze zmiany w prawie

pracy w 2018 roku, nadzór i kontrolę przestrzegania przepisów prawa pracy.

– Pani Aneta Glinka i Pani Agnieszka Fąk-Mróz z OHP Ostrołęka omówiły cechy, umiejętności i kompetencje przedsiębiorcy oraz plusy i minusy prowadzenia przedsiębiorstwa.

– Pani Krystyna Szymołon z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Ostrołęce Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej pod hasłem „Przedsiębiorczość w karierze zawodowej” przedstawiła jak uzyskać pomoc w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych, edukacji i podnoszenia kwalifikacji, metod poszukiwania pracy, badań predyspozycji zawodowych i uzdolnień, oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

- Pani HANNA GŁAŻEWSKA z WUP podczas warsztatów z młodzieżą omówiła i sporządziła biznesplan dla osoby ubiegającej się o środki z funduszu pracy.

- Pan ANDRZEJ BEDNARCZYK Miejski Rzecznik Praw Konsumenta zapoznał młodzież z przepisami prawnymi dotyczącymi niezgodności towaru konsumpcyjnego : umową gwarancyjną, umową zawieraną poza lokalem przedsiębiorstwa oraz umową zawierana na odległość, której celem jest ochrona praw konsumenta.

- Pani BEATA BACZEWSKA z Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce omówiła rolę PUP w przeciwdziałaniu bezrobociu w Polsce. Instrumenty aktywizujące, ograniczające bierność zawodową bezrobotnych oraz motywujące do znalezienia zatrudnienia lub założenia własnej firmy.

- Pan mjr SŁAWOMIR KOŚNICA z WKU Ostrołęka zapoznał młodzież z zasadami rekrutacji do szkół oficerskich i medycznych wojskowych. Na spotkaniu nie zabrakło również przedsiębiorców.

Pan Marek Szczepanek - Prezes SPS Handel S.A. zapoznał naszych młodych handlowców z aspektami prowadzenia działalności handlowej w formie spółki.

Gościem była także nasza absolwentka Michalina Deptuła – właścicielka pracowni CACKO.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom i uczestnikom oraz zapraszamy do obejrzenia foto relacji.

Nauczyciele Zespołu Przedmiotów

Ekonomiczno-Handlowych