AKTUALNOŚCI


2015.03.10 KONKURS WIEDZY o FRANCJI i KRAJACH FRANKOFOŃSKICH   

Dnia 10 marca 2015 r. w ZSZ Nr 4 im. A.Chętnika odbył się II etap „Konkursu Wiedzy o Francji i krajach frankofońskich”, etap finałowy. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z różnych szkół m.in. ZSZ Nr 4, I LO im.Gen J. Bema, Liceum i Gimnazjum Klasycznego im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego oraz z Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” w Kadzidle.

 

Jury w składzie: p. Barbara Stepnowska, p. Dominika Sakowska i p. Katarzyna Wasyk wyłoniło zwycięzców. Wyniki zostaną ogłoszone na uroczystościach z okazji obchodów Dni Języka Francuskiego „Frankofonia 2015” 18 marca o godz.12.00 w Auli ZKN. 

Barbara Stepnowska, Dominika Sakowska

 

 

RAJD ROWEROWY - "ŚLADAMI ADAMA CHĘTNIKA"


 

Rok 2015 został ogłoszony rokiem Adama Chętnika. Honorowy Patronat nad obchodami objęli Prezydent Miasta Ostrołęki - Pan Janusz Kotowski oraz Starosta Powiatu Ostrołęckiego - Pan Stanisław Kubeł. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju imprezy kulturalne i turystyczne na terenie województwa ostrołęckiego i podlaskiego, mające na celu przybliżenie społeczeństwu postaci Adama Chętnika . Szczególny wymiar mają imprezy organizowane na Kurpiach.

 

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika przyłącza się do obchodów Roku Patrona naszej szkoły, piewcy Kurpiowszczyzny i cenionego etnografa . Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić młodzież Państwa szkoły do uczestnictwa w rajdzie rowerowym „Śladami Adama Chętnika”.

 

W załączeniu przesyłamy Państwu regulamin rajdu oraz formularz zgłoszeniowy. Liczymy na współpracę i uczestnictwo Państwa uczniów w rajdzie.

 

Z turystycznym pozdrowieniem Koło PTTK przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce  

 

Barbara Stepnowska

pobierz regulamin konkursu

 

2015.02.26 MAZOWIECKIE SMAKI - RYBY NA POLSKIM STOLE   

W dniu 26 lutego, w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbyło się wydarzenie pod nazwą „Mazowieckie Smaki – ryby na polskim stole i ich tradycja”. Impreza składała się z dwóch równolegle odbywających się części: X Konferencji Produktu Lokalnego i Regionalnego oraz Turnieju Szkół Gastronomicznych, nad którymi patronat objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego. Podczas konferencji można było posłuchać prelekcji nt. hodowli ryb, ich przetwórstwa a także bezpieczeństwa żywności. Odbyła się także dyskusja związana z w/w zagadnieniami.

 

Rywalizacja w turnieju rozpoczęła się od wylosowania miejsc startowych, po czym osiem dwuosobowych zespołów przystąpiło do pracy. W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentował zespół uczniów z klasy III TG 1 Klaudia Mierzejewska i Hubert Płodzich, których przygotowywała Pani Wioleta Pędzich. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu sześciu porcji dania, którego głównymi składnikami był pstrąg i kapusta włoska. Oprócz cech samej potrawy oceniana była także technika filetowania ryby.

 

Na zakończenie konferencji jury, któremu przewodniczył Carlos Gonzàlez – Tejera wyłoniło laureatów. Zwycięzcy otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy zestawy upominków ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego. Wręczył je przedstawiciel Sekcji Informacji i Promocji Oddziału Terenowego ARR w Warszawie – Andrzej Kołodziejczyk. Nasz zespół ze swoją potrawą zajął czwarte miejsce.

 

Gratulujemy Klaudii i Hubertowi za udziału i godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.

Wioleta Pędzich

obejrzyj zdjęcia

 

PRZEDSTAWICIELE SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ODWIEDZILI GRÓB PATRONA


    

Adam Chętnik stanowi wzór do naśladowania dla całych pokoleń mieszkańców Kurpiowszczyzny, zwłaszcza dla uczniów i pracowników naszej Szkoły. Jego działalności społeczno – kulturowej zawdzięczamy zachowanie wielu bezcennych skarbów regionalnej kultury i tradycji. Staramy się, aby dokonania Patrona pozostawały żywe. Temu służą liczne konkursy, ekspozycje wystawy „chętnikowskie”, ale również odwiedziny miejsca ostatniego spoczynku Adama Chętnika – na cmentarzu parafialnym w Nowogrodzie. Społeczność szkolna dba o grób Patrona i kultywowanie pamięci o Nim – to dla nas obowiązek i zaszczyt.

 

Grób Patrona odwiedziła delegacja Szkolnego Klubu Europejskiego CZWÓRKA, działającego w naszej szkole, z opiekunem Adamem Zienkiewiczem (na zdjęciach). Uczniowie złożyli – w imieniu dyrekcji Szkoły i całej społeczności szkolnej – kwiaty oraz zapalili symboliczne znicze.  

Adam Zienkiewicz

 

2015.02.18 SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ    
 

18 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się Turniej w Piłkę Siatkową Chłopców o Nagrodę Dyrektora Szkoły.

 

Do turnieju, który ciesz się bardzo dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 12 drużyn z klas: I Te, II To, II Te, II Tg, II kch, III Tg1 , III kch, III Ht1 , IV Te, IV Tk1 , IV Hs i IV To.

 

Mecze zostały rozegrane systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Po trwających kilka godzin, kosztujących litry potu i poświęceń walkach na boisku, najlepsza okazała się drużyna z klasy IV Te w składzie: Mariusz Domurad, Hubert Płaszczyński, Kamil Perkowski i Maciej Kostrzewski. 

 

Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci z klasy IV To – Dawid Kamrat, Grzegorz Staśkiewicz, Adrian Duszak.

 

Trzecie miejsce ciężko wywalczyli panowie z klasy IV Tk1 – Daniel Tyszka, Adrian Szymaniak, Łukasz Podporski, Kamil Lemański.

 

Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

 

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

 

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i walkę fair play. 

 

obejrzyj zdjęcia

 279 z 330

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl