Podziękowanie dla Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30.10 odbyła się zbiórka pieniędzy dla Pani Doroty Bacławskiej. Uczennice naszej szkoły Roksana Prusaczyk i Karolina Prusaczyk przekazały osobiście zebrane środki Pani Dorocie.

„Chciałabym podziękować wszystkim za zaangażowanie, za pomoc, za reakcję jakiej się nie spodziewałam. Myślałam, że moja choroba to problem mój i mojej rodziny i najbliższych, a okazało się, że wielu ludzi obchodzi mój los. Moment mojego życia, w którym się teraz znajduje jest straszny, ale troska wielu ludzi, współczucie, pomoc finansowa bardzo mnie motywuje, daje siłę by walczyć.

Jestem absolwentką Waszej szkoły, tym bardziej bardzo mi miło, że przeprowadziliście taką akcję pomocy dla mnie. Dziękuję dyrekcji, uczniom i nauczycielom za to, że zbiórka pieniędzy się u Was odbyła.”

Z podziękowaniami

Dorota Bacławska

LABORATORIUM w OSTROŁĘCKIM ZAKŁADZIE STORA ENSO

8 listopada klasa IV TZ z opiekunami panią Agnieszką Wojtasik i panią Elżbietą Rogalską zwiedzała laboratorium w ostrołęckim zakładzie Stora Enso. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznej pracy w laboratorium, szkłem i sprzętem laboratoryjnym. Pokazano uczniom na czym polega wykonywanie analiz chemicznych takich jak: miareczkowanie, chemicznego zapotrzebowania tlenu, suszenia, spalania, destylacji, badanie gęstości i lepkości.

Panie w laboratorium bardzo wnikliwie i z wielkim zaangażowanie opowiadały o swojej pracy oraz udzielały młodzieży odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Uczniowie byli zainteresowani i w wielkim skupieniu przyglądali się wszystkim pokazywanym eksperymentom.

Dziękujemy paniom laborantkom oraz pani kierownik laboratorium za bardzo interesującą wycieczkę.

Elżbieta Rogalska i Agnieszka Wojtasik

OGŁOSZENIE

o otwarciu rekrutacji do projektu „Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów”, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

w dniach 13 – 27 listopada 2017 roku trwać będzie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce rekrutacja uczestników w/w projektu. Szczegóły rekrutacji znajdują się w Regulaminie, dostępnym w zakładce PROJEKTY na stronie internetowej Szkoły oraz na tablicy informacyjnej projektu (parter/łącznik).

POBIERZ REGULAMIN

Adam Zienkiewicz

ZAGRANICZNA PRAKTYKA

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce w terminie 1 września 2017 roku – 31października 2018 roku wdraża projekt pt. "Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów!", o numerze 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach Projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podstawowym założeniem projektu jest organizacja miesięcznych staży zagranicznych dla 58 uczniów ZSZ nr 4 w Ostrołęce, kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych (20 uczestników), technik hotelarstwa (20 uczestników) oraz technik ekonomista (18 uczestników). Uczniowie, w towarzystwie 6 opiekunów z ramienia Szkoły, wyjadą do Grecji w terminie 9 kwietnia – 4 maja 2018.

Projekt pozwoli na nabycie nowych kompetencji zawodowych i osobistych oraz ułatwi wejście na rynek pracy. Wiedza teoretyczna zostanie uzupełniona o umiejętności praktyczne, a zdobyte kwalifikacje i certyfikaty (takie jak Europass Mobilność) ułatwią stażystom funkcjonowanie na rynku pracy. Staż ma na celu umożliwić uczniom konfrontację, poszerzenie i pogłębienie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych o umiejętności praktyczne niezbędne w poszczególnych zawodach nauczanych w szkole. Podczas stażu uczeń zapozna się z funkcjonowaniem europejskiej firmy, a także zrozumie charakter zawodów, polegający na zaspokajaniu różnorodnych potrzeb klienta. Dzięki udziałowi w projekcie wzrośnie również u absolwentów poczucie pewności siebie w kontaktach z pracodawcą i klientem.

Naszym greckim partnerem jest Olympus Education Services Single Member P.C., będący placówką konsultingowo-szkoleniową, działającą w wielu branżach, świadczącą usługi oraz szkolącą młodzież. Firma jest jednocześnie organizatorem inicjatyw szkoleniowych dla uczniów szkół zawodowych, we współpracy z różnymi przedsiębiorstwami. Została założona przez grupę osób działających na greckim rynku od wielu lat, zbierając cenne doświadczenia. Posiada własną bazę szkoleniową oraz szeroką sieć kontaktów, jak i bogate doświadczenie, co przyczyni się do osiągnięcia wszystkich celów i założeń projektu, jak i pełnej realizacji programu praktyk zawodowych.

KONKURS - „ Śladami Marii Skłodowskiej- Curie”

7 listopada w 150 rocznicę urodzin polskiej dwukrotnej noblistki w ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika, odbył się konkurs przeprowadzony wśród najlepszych uczniów z klas pierwszych ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych Śladami Marii Skłodowskiej- Curie. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą. Pytania były szczegółowe, wykraczały daleko poza szkolne ramy programowe.

Pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice z ZSZ Nr 4 – Wiktoria Ciurzak i Martyna Przytuła, trzecie miejsce uczennica z II LO – Umińska Sylwia.

Dziękujemy Powiatowemu Zespołowi Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce i osobom prywatnym za sfinansowanie drobnych nagród dla laureatów, dyplomów i słodkiego poczęstunku dla uczestników.

Wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud. Uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy samych sukcesów.

Organizatorzy konkursu