POZYTYWNIE NAKRĘCENI

Od początku listopada znów zaczynamy akcję "Pozytywnie nakręceni". W tym roku zbieramy wszelkie plastikowe nakrętki dla czteroletniej Wiktorii Gawrych. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo- rdzeniową, wodogłowiem, porażeniem kończyn dolnych, stopą końsko-szpotawą. Przeszła szereg operacji (dwie w pierwszej dobie życia,) które pozwoliły jej żyć. Rodzice i specjaliści wciąż pracują nad poprawieniem jakości życia Wiktorii. W przyszłości dziewczynka ma szanse chodzić, wprawdzie będą to krótkie dystanse, ale jednak. Aktualnie potrzebuje wózek inwalidzki i aparat do nauki chodzenia. Wrzucając nakrętki do pojemnika na I piętrze pomagasz Wiktorii osiągnąć upragniony cel…

Samorząd Uczniowski, Koło PCK, Wolontariat

2012-10-04 Wycieczka

W dniu 04.10.2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim oraz na poligon w Orzyszu. Młodzież uczyła się obsługi broni strzeleckiej i jej budowy, w tym rozkładania i składania karabinka typu AKMS czyli słynnego "Kałasznikowa". Obserwowaliśmy także szkolenie strzeleckie żołnierzy na strzelnicy polowej. Żołnierze zaprezentowali nam także swoją broń. Ogromne wrażenie na naszych podopiecznych zrobiły owzy zabezpieczenia technicznego oraz czołgi PT-91 "Twardy", które Wojsko udostępniło nam na poligonie. Młodzież zapoznała się także z ich danymi taktyczno-technicznymi. Największą atrakcją okazała się jednak strzelnica laserowa "Śnieżnik", gdzie uczniowie doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Opiekunami wycieczki byli: Dyrektor ZSZ Nr 4 p. Anna Przygoda-Majewska, p. Michał Wojtan, zaś kierownikiem p. Zbigniew Janiszewski oraz p. kpt. Paweł Krajewicz, któremu składamy serdeczne podziękowania.

Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do p. ppłk. Jarosława Wyszeckiego - Komendanta OSP WL w Orzyszu, oraz ppłk. Krzysztofa Gemzy - Komendanta WKU Ostrołęka, bez których cierpliwości, życzliwości oraz olbrzymiej pomocy nie była by możliwa organizacja tej wycieczki.

OFICJALNE OTWARCIE PRACOWNI JĘZYKOWEJ

17. października odbyło się w naszej szkole oficjalne otwarcie pracowni językowej. Pracownia językowa wyposażona w tablicę interaktywną, rzutnik, stanowiska dla uczniów ze słuchawkami, nagłośnienie oraz programy multimedialne do nauki języka niemieckiego to część projektu "Skuteczność na rynku pracy to kompetencje zawodowe, język obcy i przedsiębiorczość" którego uczestnikami są uczniowie ZSZ Nr 4 oraz ZSZ Nr 1. Otwarcie pracowni uświetnili swoją obecnością: Prezydent Miasta Ostrołęki J. Kotowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta W. Szczubełek, Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego M. Mielnicki, Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej I. Żuchowski, Dyrektor ZSZ Nr 1 T. Olszewski oraz Wicedyrektor ZSZ Nr 1 C. Pilcicki i ostrołęckie media.

Projekt, w którym bierze udział 41 uczniów naszej szkoły, realizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Społeczną, Agencję Rozwoju Regionalnego, Urząd Miasta w Ostrołęce oraz niemiecką firmę EU-Consult Südthüringen gGmbH i obejmuje takie działania, jak: doradztwo edukacyjno zawodowe, dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego na dwóch poziomach (ogólnym i zawodowym), warsztaty z przedsiębiorczości oraz dwa obozy językowe.

Poczęstunek na słodko przygotowali uczniowie klasy 3 Tk: Tomasz Prot , Adrian Grec i 2 Tk : Anita Domańska, Beata Majewska pod kierunkiem P. Ewy Tyszki, P. Wiotety Pędzich oraz P. Marka Milczarka.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

2012-10-04 DNI OTWARTE W NBP

W dniu 04.10.2012 r. w towarzystwie ZSZ NR 3 i pod opieką nauczyciela Małgorzaty Złotkowskiej uczniowie naszej szkoły brali udział w DNIACH OTWARTYCH NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO W WARSZAWIE.

Wszystkie wydarzenia odbywały się pod wspólnym hasłem przewodnim: NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu. Atrakcją tegorocznych dni otwartych były debaty z udziałem ekspertów od ekonomii, testy z wiedzy o finansach, gry uliczne, zwiedzanie banku w grupach z przewodnikiem.

Podczas dni otwartych zostały zaprezentowane zagadnienia z zakresu: historii bankowości, historii pieniądza , polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw czy problematyki euro. Poszczególne tematy były prezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych. Nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota – dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Dodatkową atrakcją w tym dniu dla młodzieży była " NIEWIDZIALNA WYSTAWA" - wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi …… Przewodnikami były osoby niewidome lub niedowidzące. Niewidzialna wystawa miała na celu zbliżyć do siebie perspektywy doświadczenia jednego świata – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć się jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć.