2015.02.11-12 PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęka

W dniach 11 i 12 lutego 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło siedem szkół średnich z terenu naszego miasta. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Deptuła Konrad – I Hs, Dziesiński Mateusz – I Hs, Gut Patryk – I Tz, Machnik Adrian – I Tz, Szymczewski Karol – I Tz, Koźliczak Adrian – II Tg, Łempicki Dawid – II Tz, Tyszka Daniel – IV Tk1, Tyszka Kamil – IV Hs, Kowalczyk Piotr – IV Tg, Rawa Artur – IV Hs

po bardzo ciężkiej i widowiskowej walce nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce na podium.

Gratulacje dla chłopaków!!!!!!!!!

Trenerem drużyny jest Sylwia Gałka.

II OSTROŁĘCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia 2015 roku po raz drugi ulicami naszego miasta przeszedł barwny korowód z okazji święta Trzech Króli. Podobnie jak w ubiegłym roku dopisała pogoda i uczestnicy. 11 lutego w Zespole Szkół Zawodowych nr1 w Ostrołęce odbyło się oficjalne podsumowanie II Ostrołęckiego Orszaku Trzech Króli. Podczas Gali pan Prezydent Grzegorz Płocha oficjalnie podziękował za zaangażowanie w organizację i nadanie wyjątkowego charakteru Ostrołęckiemu Orszakowi dyrekcji nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Z rąk Pana Prezydenta podziękowania odebrali nauczyciele: pani Urszula Kaliszewska, pani Agnieszka Wojtasik,pani Elżbieta Stepnowska, pani Ewa Okowicka, pani Wioletta Pędzich, pani Bożena Struniawska, pani Katarzyna Kowalska, pani Ewa Zych oraz pani Anna Przygoda-Majewska dyrektor szkoły.

podziekowania dla ZSZ NR 4 w Ostrołęce

2015.02.12 REGIONALNA KONFERENCJA

Regionalna Konferencja

na temat: „ Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży”

12 lutego 2015 roku w Auli Kolegium Nauczycielskiego odbyła się regionalna Konferencja na temat „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży” Organizatorami Konferencji byli: Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Warszawie, Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Ostrołęce oraz Zespół Kolegiów Nauczycielskch . Konferencję otworzyła i przywitała gości Pani Anna Przygoda- Majewska – dyrektor szkoły. Pani dyrektor zapoznała uczestników konferencji z zasadami zdrowego żywienia realizowanymi w szkole.

Celem Konferencji było poszerzenie wiedzy i propagowanie prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży, głównie w placówkach oświatowych.

Głównym prelegęntem była Pani Aleksandra Cichocka – dietetyk, pracownik naukowy Instytutu Żywienia i Żywności, która wygłosiła wykład na temat prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży. Wśród zaproszonych gości był także Pan Michał Murawski dyrektor ds. HoReCa, Bakoma sp. z o.o. Bakoma przygotowała dla uczestników Konferencji degustację produkowanej galanterii mlecznej. Pan Grzegorz Borkowski przedstawiciel Oddziału Agencji Rynku Rolnego w Warszawie przedstawił uczestnikom Konferencji realizowane programy skierowane do uczniów „ Owoce w szkole” i „Mleko w szkole”.

W konferencji uczestniczyli dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego wraz z intendentami lub pracownikami odpowiedzialnymi za żywienie uczniów w szkołach. Dyrektorzy i intendeci szkół i placówek oświatowych z Ostrołęki. Urząd Miasta reprezentował Pan Mirosław Rosak - dyrektor ds. Oświaty, a Starostwo Powiatowe Pan Sylwester Witka – dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska. W Konferencji licznie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika z kierunków gastronomicznych.

Po zakończonej Konferencji uczestnicy mogli degustować produkty mleczne przygotowane przez Bakomę, otrzymali materiały dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach w szkole i skosztować pączków z okazji Tłustego Czwartku.

2015.02.07 STUDNIÓWKA MATURZYSTÓW W ZSZ NR 4 im. A. CHĘTNIKA

Tegoroczna Studniówka maturzystów ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbyła się 7 lutego 2015r. w Sali balowej „Olimpia „ w miejscowości Kruki. Uroczystość, którą poprowadzili Marlena Gontarzewska z IV HS oraz Adam Domurad z 4 TK, tradycyjnie rozpoczął polonez. Choreografię opracował p. Jacek Wójcik – prowadzący Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie”. Uczniowie z klasy IV TK1 zaprezentowali część artystyczną pt „Kopciuszek XXI w.” ( w reżyserii pani Anny Tuszyńskiej) a „Boys Band” z IV HS „rozgrzał” publiczność wiązanką tańców nowoczesnych.

Młodzież przywitała i oficjalnie rozpoczęła bal pani dyrektor Anna Przygoda-Majewska. Niezapomnianej zabawy życzyły studniówkowiczom również p. Agnieszka Drężek – przedstawicielka rodziców oraz Natalia Laskowska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Zabawa trwała do białego rana i była wyjątkowo udana. Nikomu nie przyszło do głowy, by opuścić bal wcześniej. Doskonale bawili się: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i rodzice stale zapraszani przez młodzież do wspólnego tańca. W zgodnej opinii wszystkich tak udanej Studniówki dawno nie było :)

Ewa Zych

2014.01.14 ETAP OKRĘGOWY VII OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ

W dniu 15 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystyczno - Gastronomicznych nr 1 w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do Olimpiady przystąpiło 60 uczestników z województwa mazowieckiego. Z naszej szkoły w wyniku eliminacji szkolnych zostały zakwalifikowane Anna Przeździecka z kl. III Ht1 i Natalia Rudajko z kl. III Ht. Uczniów przygotowywała P. Renata Lech.

Tematem przewodnim Olimpiady były „Usługi hotelarskie w środkach transportu". Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe - wielokrotnego wyboru.

Ani i Natalii dziękujemy za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów .

Opiekun: Renata Lech

mgr Elżbieta Niedźwiedzka