ŚWIĄTECZNY TURNIEJ BADMINTONA o „CZAPKĘ MIKOŁAJA”

19.12.2017 odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Świąteczny Turniej Badmintona o „Czapkę Mikołaja”.

Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, zgłosiło się 21 par z różnych klas i w różnym składzie. Poziom zawodów był naprawdę imponujący, biorąc pod uwagę, że nie jest to popularna dyscyplina sportu. Mecze rozegrano systemem brazylijskim „do dwóch przegranych”.

Na III miejscu podium znalazła się para nauczycielsko – uczniowska : Sylwia Gałka i Rafał Grala z klasy IV Hs.

Po wyczerpującej walce II miejsce przypadło parze z klasy IV Hs – Mateusz Dziesiński i Konrad Deptuła.

Niepokonanymi okazali się panowie również z klasy IV Hs: Damian Duszak i Radosław Olkowski zajmując I miejsce w turnieju.

Zawodnicy z trzech miejsc otrzymali pamiątkowe puchary i „Czapki Mikołaja”. Nagrody dla zawodników ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”. Dziękujemy bardzo.

Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Sylwia Gałka i Dariusz Bunkowski.

Sylwia Gałka

PODSUMOWANIE OLIMPIADY WIEDZY o TURYSTYCE i WIEDZY HOTELARSKIEJ

W dniu 29 listopada 2017 roku odbyło się podsumowanie etapów szkolnych olimpiad: Wiedzy o turystyce i Wiedzy hotelarskiej.

W rozgrywkach Olimpiady wiedzy o turystyce najlepszymi okazali się: Kacper Majk z klasy IV To i Paulina Chmurzyńska z klasy III To, a w Olimpiadzie wiedzy hotelarskiej uczniowie z klasy IV Ht1: Bartłomiej Laskowski i Anna Abramczyk. Wymienieni uczniowie już na początku przyszłego roku kalendarzowego będą reprezentować naszą szkołę w etapach okręgowych. Wszystkim życzymy powodzenia.

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyli:

Adam Zienkiewicz – Dyrektor szkoły

Ewa Margiel – nauczyciel

Krystyna Pyskło – nauczyciel

Magdalena Karczewska – nauczyciel

Ewelina Sienkiewicz - nauczyciel

Krystyna Pysło

KONKURS NA NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO

W dniu 6 grudnia 2017r. uczniowie klasy czwartej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego księgowego w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

Zadanie konkursowe należało rozwiązać z wykorzystaniem programu finansowo-księgowego Rewizor GT. Młodzi księgowi sporządzali: dziennik księgowań, zestawienie sald i obrotów, rachunek zysków i strat w wariancie kalkulacyjnym, bilans zamknięcia, wezwanie do zapłaty oraz przeprowadzali analizę finansową przedsiębiorstwa.

Komisja konkursowa w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – Martyna Świderek

2 miejsce – Małgorzata Prachniak, Justyna Mąka, Giers Wiktoria

3 miejsce – Goceł Aleksandra

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy powodzenia podczas zbliżających się egzaminów zawodowych.

J.Skarzyńska

MIKOŁAJKI W PLACÓWCE PIECZY ZASTĘPCZEJ „KORCZAKÓWKA”

Z okazji „MIKOŁAJEK” wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej i Barbary Zaborowskiej odwiedzili w asyście mikołaja podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „KORCZAKÓWKA” obdarowując ich słodkościami. Bardzo miło było zobaczyć radość w oczach wychowanków w momencie, kiedy Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Jakub Augustyniak –kl. I Te wręczał im podarki.

W imieniu organizatorów akcji , dzieci oraz Pani Dyrektor placówki chciałabym bardzo podziękować całej społeczności szkolnej za tak piękną akcję, w którą się wszyscy włączyliśmy.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie i sprzedaż rozmaitych słodkości dla wolontariuszy z klasy I TE , II TE , III TE , III HT , IV HT.

ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY KWOTĘ – 880 zł.

Przygotowaniem paczek zajęły się wolontariuszki z klasy I TE – Julia Ścibek i Klaudia Gacioch – serdeczne podziękowania za pomoc.

Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie z równie wielkim zaangażowaniem włączą się do organizacji podobnego wydarzenia.

Opiekun grupy wolontariuszy Małgorzata Złotkowska

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

W dniu 18 grudnia 2017 r. uczniowie z klasy I Te pod opieką wychowawcy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Kultury Kurpiowskiej mających na celu naukę tradycyjnych ozdób choinkowych z naturalnych, "ekologicznych" materiałów: słomy, bibuły, papieru. Na warsztatach powstały gwiazdki, aniołki i bombki, które każdy z uczestników zabrał ze sobą na własną choinkę.

Małgorzata Złotkowska