OGŁOSZENIE

o otwarciu rekrutacji do projektu „Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów”, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

w dniach 13 – 27 listopada 2017 roku trwać będzie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce rekrutacja uczestników w/w projektu. Szczegóły rekrutacji znajdują się w Regulaminie, dostępnym w zakładce PROJEKTY na stronie internetowej Szkoły oraz na tablicy informacyjnej projektu (parter/łącznik).

POBIERZ REGULAMIN

Adam Zienkiewicz

ZAGRANICZNA PRAKTYKA

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce w terminie 1 września 2017 roku – 31października 2018 roku wdraża projekt pt. "Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów!", o numerze 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach Projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podstawowym założeniem projektu jest organizacja miesięcznych staży zagranicznych dla 58 uczniów ZSZ nr 4 w Ostrołęce, kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych (20 uczestników), technik hotelarstwa (20 uczestników) oraz technik ekonomista (18 uczestników). Uczniowie, w towarzystwie 6 opiekunów z ramienia Szkoły, wyjadą do Grecji w terminie 9 kwietnia – 4 maja 2018.

Projekt pozwoli na nabycie nowych kompetencji zawodowych i osobistych oraz ułatwi wejście na rynek pracy. Wiedza teoretyczna zostanie uzupełniona o umiejętności praktyczne, a zdobyte kwalifikacje i certyfikaty (takie jak Europass Mobilność) ułatwią stażystom funkcjonowanie na rynku pracy. Staż ma na celu umożliwić uczniom konfrontację, poszerzenie i pogłębienie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych o umiejętności praktyczne niezbędne w poszczególnych zawodach nauczanych w szkole. Podczas stażu uczeń zapozna się z funkcjonowaniem europejskiej firmy, a także zrozumie charakter zawodów, polegający na zaspokajaniu różnorodnych potrzeb klienta. Dzięki udziałowi w projekcie wzrośnie również u absolwentów poczucie pewności siebie w kontaktach z pracodawcą i klientem.

Naszym greckim partnerem jest Olympus Education Services Single Member P.C., będący placówką konsultingowo-szkoleniową, działającą w wielu branżach, świadczącą usługi oraz szkolącą młodzież. Firma jest jednocześnie organizatorem inicjatyw szkoleniowych dla uczniów szkół zawodowych, we współpracy z różnymi przedsiębiorstwami. Została założona przez grupę osób działających na greckim rynku od wielu lat, zbierając cenne doświadczenia. Posiada własną bazę szkoleniową oraz szeroką sieć kontaktów, jak i bogate doświadczenie, co przyczyni się do osiągnięcia wszystkich celów i założeń projektu, jak i pełnej realizacji programu praktyk zawodowych.

KONKURS - „ Śladami Marii Skłodowskiej- Curie”

7 listopada w 150 rocznicę urodzin polskiej dwukrotnej noblistki w ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika, odbył się konkurs przeprowadzony wśród najlepszych uczniów z klas pierwszych ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych Śladami Marii Skłodowskiej- Curie. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą. Pytania były szczegółowe, wykraczały daleko poza szkolne ramy programowe.

Pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice z ZSZ Nr 4 – Wiktoria Ciurzak i Martyna Przytuła, trzecie miejsce uczennica z II LO – Umińska Sylwia.

Dziękujemy Powiatowemu Zespołowi Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce i osobom prywatnym za sfinansowanie drobnych nagród dla laureatów, dyplomów i słodkiego poczęstunku dla uczestników.

Wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud. Uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy samych sukcesów.

Organizatorzy konkursu

ETAP SZKOLNY XLII EDYCJI OLIMPIADY OWiUR

W dniu 26 października 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbył się etap szkolny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Do części pisemnej oraz praktycznej olimpiady przystąpiło 45 uczniów w dwóch blokach tematycznych: technologia żywności - 29 uczniów z klas III Tg, IV Tz i III Tz oraz gastronomia - 16 uczniów z klas IV Tg, III Tg i III Tk.

Pierwszą częścią rywalizacji był test składający się z 60 pytań zamkniętych. W drugiej części olimpiady uczniowie wykonywali po 3 zadania praktyczne, sprawdzające ich wiedzę i umiejętności zawodowe.

Barbara Krzemińska

OGŁOSZENIE