ETAP SZKOLNY XLII EDYCJI OLIMPIADY OWiUR

W dniu 26 października 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbył się etap szkolny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Do części pisemnej oraz praktycznej olimpiady przystąpiło 45 uczniów w dwóch blokach tematycznych: technologia żywności - 29 uczniów z klas III Tg, IV Tz i III Tz oraz gastronomia - 16 uczniów z klas IV Tg, III Tg i III Tk.

Pierwszą częścią rywalizacji był test składający się z 60 pytań zamkniętych. W drugiej części olimpiady uczniowie wykonywali po 3 zadania praktyczne, sprawdzające ich wiedzę i umiejętności zawodowe.

Barbara Krzemińska

ŚWIĘTO ZMARŁYCH, CZYLI TRADYCJA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W związku ze zbliżającym się świętem zmarłych uczniowie z klasy I TE wraz z opiekunem Małgorzatą Złotkowską odwiedzili w dniu 31.10.2017 r. cmentarz parafialny w Ostrołęce. Zapalili przyniesione znicze na opuszczonych grobach oraz miejscach upamiętniających poległych żołnierzy wojska polskiego, którzy oddali życie za wolność ojczyzny w walce z hitlerowskim najeźdźcą.

Małgorzata Złotkowska

EKONOMIŚCI W WUP CIiPKZ w OSTROŁĘCE

W dniu 24 października 2017 r. pod opieką wychowawcy Małgorzaty Złotkowskiej uczniowie klasy I TE uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym Panią Hanną Głażewską.

Celem spotkania było obejrzenie filmów na temat :

1. Charakterystyki zawodu księgowego i doradcy podatkowego

2. „Dopiąć swego – czyli jak wyznaczać i osiągać swoje cele”

Po obejrzeniu filmów uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance z doradcą zawodowym szczególnie o wyznaczaniu i osiąganiu swoich celów. Dzięki filmowi każdy mógł nauczyć się definiować własne cele - długoterminowe, średnioterminowe oraz krótkoterminowe. "Dopiąć swego czyli jak wyznaczać i osiągać swoje cele" przedstawił również tzw. złodziei czasu, które zazwyczaj utrudniają realizację założonych celów. Film poruszał tematy związane z rodzajami celów oraz ich rolą w codziennym życiu. Może on okazać się pomocny uczniom w usprawnieniu organizacji dnia pracy oraz przede wszystkim może pomóc w osiąganiu założonych celów.

Małgorzata Złotkowska