WYCIECZKA "EKONOMIK"

W dniu 3 października br. członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” z klas: 2 TE, 2HS, 3TE, 3HS oraz 4HS wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę, która stanowiła nagrodę za pracę na rzecz spółdzielni.

Wspólnie spędziliśmy czas w MIKOŁAJKACH korzystając z różnych atrakcji m.in. w Parku Wodnym Tropikana – Hotel Gołębiewski, spacer po Mikołajkach oraz konsumpcja obiadu w restauracji „MAGIA SMAKU”. Wycieczka była czasem relaksu, integracji spółdzielców oraz pogłębianiem naszych relacji.

Wszystkim spółdzielcom dziękujemy za współpracę i ogromne zaangażowanie.

AKCJA HOSPICYJNA „ POLA NADZIEI ” 2017/2018

W dniu 03.10.2017 r. koło wolontariatu w ZSZ NR 4 przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „POLA NADZIEI”.

Wolontariusze z klasy I TE i 4 TZ wraz z opiekunami Małgorzatą Złotkowską i Agnieszką Wojtasik dokonali w ramach akcji nasadzeń cebul żonkili przed budynkami naszych szkół.

Wiosną, kiedy zakwitną kwiaty, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce. Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Dlatego jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Opiekun grupy wolontaryjnej

MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” z klasy III TE w dniu 25.09.2017 r. wybrali się na spotkanie z przedszkolakami.

Kolejny raz odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w celu kontynuacji podjętych działań o charakterze wolontaryjnym - czytanie ulubionych bajek oraz wspólna zabawa.

Do grupy „KRASNOLUDKÓW” wybrały się: Aleksandra Koziatek oraz Dominika Piórkowska.

Z grupą „MUCHOMORKÓW” spotkały się Klaudia Grzyb i Patrycja Drężek.

W grupie „BIEDRONEK” bawiły się Patrycja Miecznikowskiej, Patrycja Ejzemberg, a także Amelia Zyśk.

W grupie „SŁONECZEK” ulubione bajki z dzieciństwa czytali: Hubert Kabacik, Patryk Olszewskiego oraz Błażej Dąbkowski.

Grupę „NUTKI” odwiedziły: Katarzyna Brzozowska, Angelika Nurczyk oraz Hania Pajka.

Serdecznie dziękuję niezawodnej młodzieży za zaangażowanie i bezinteresowne działania, które dają nam wiele satysfakcji.

„LEKCJE z ZUS”

W związku z realizacją projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Lekcje z ZUS” oraz zgłoszeniem do udziału w towarzyszącej projektowi Olimpiadzie pod hasłem „Warto wiedzieć więcej ubezpieczeniach społecznych” zaprosiliśmy na kolejne spotkanie pracowników Inspektoratu/ZUS w Ostrołęce – Panią Agnieszkę Serzyską oraz Panią Teresę Żubrowską.

Lekcja z udziałem pracowników ZUS odbyła się 22 września 2017 r. W zajęciach o tematyce z zakresu ubezpieczeń społecznych uczestniczyła klasa III Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielem Panią Barbarą Parzych.

Dziękujemy za wsparcie oraz otwartość w realizacji projektu budowania świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych, który pomaga zrozumieć, dlaczego nowoczesne państwa formułują politykę zabezpieczenia społecznego i jak ta polityka wpływa na indywidualną przyszłość każdego z nas.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września 2017r. w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Młodzież stała się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród kolegów i dorosłych : nauczycieli i pracowników szkoły. Również na lekcjach matematyki uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych. Organizatorami tego dnia byli wszyscy nauczyciele matematyki.