SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” z klasy III TE w dniu 25.09.2017 r. wybrali się na spotkanie z przedszkolakami.

Kolejny raz odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w celu kontynuacji podjętych działań o charakterze wolontaryjnym - czytanie ulubionych bajek oraz wspólna zabawa.

Do grupy „KRASNOLUDKÓW” wybrały się: Aleksandra Koziatek oraz Dominika Piórkowska.

Z grupą „MUCHOMORKÓW” spotkały się Klaudia Grzyb i Patrycja Drężek.

W grupie „BIEDRONEK” bawiły się Patrycja Miecznikowskiej, Patrycja Ejzemberg, a także Amelia Zyśk.

W grupie „SŁONECZEK” ulubione bajki z dzieciństwa czytali: Hubert Kabacik, Patryk Olszewskiego oraz Błażej Dąbkowski.

Grupę „NUTKI” odwiedziły: Katarzyna Brzozowska, Angelika Nurczyk oraz Hania Pajka.

Serdecznie dziękuję niezawodnej młodzieży za zaangażowanie i bezinteresowne działania, które dają nam wiele satysfakcji.

Barbara Parzych

„LEKCJE z ZUS”

W związku z realizacją projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Lekcje z ZUS” oraz zgłoszeniem do udziału w towarzyszącej projektowi Olimpiadzie pod hasłem „Warto wiedzieć więcej ubezpieczeniach społecznych” zaprosiliśmy na kolejne spotkanie pracowników Inspektoratu/ZUS w Ostrołęce – Panią Agnieszkę Serzyską oraz Panią Teresę Żubrowską.

Lekcja z udziałem pracowników ZUS odbyła się 22 września 2017 r. W zajęciach o tematyce z zakresu ubezpieczeń społecznych uczestniczyła klasa III Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielem Panią Barbarą Parzych.

Dziękujemy za wsparcie oraz otwartość w realizacji projektu budowania świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych, który pomaga zrozumieć, dlaczego nowoczesne państwa formułują politykę zabezpieczenia społecznego i jak ta polityka wpływa na indywidualną przyszłość każdego z nas.

Barbara Parzych

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września 2017r. w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Młodzież stała się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród kolegów i dorosłych : nauczycieli i pracowników szkoły. Również na lekcjach matematyki uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych. Organizatorami tego dnia byli wszyscy nauczyciele matematyki.

DZIEŃ PIŻAMY

W piątek 29.09 w naszej szkole odbył się „Dzień Piżamy”. Na szkolnych korytarzach przechadzała się młodzież ubrana w tradycyjne stroje do spania jak i różnego rodzaju misie, owieczki, jednorożce, tygryski, pingwinki itd. Uczniowie pokazali, że potrafią się dobrze bawić i mieć do siebie dystans. Nauczyciele wychowania fizycznego ubrani w adekwatny do sytuacji strój rozegrali mecz w piłkę siatkową. Podsumowując ten dzień, zostali wybrani Królowa i Król piżamy.

KONKURS WIEDZY o UNII EUROPEJSKIEJ

19 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 18 pytań testowych i 2 pytania otwarte, wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły.

Laureatem konkursu został Rafał Grala uczeń klasy 4 HS.

Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 6- 10 października 2017. Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody  głównej.

Rafałowi serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli.

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego