KONKURS z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 29 listopada odbył się konkurs języka angielskiego English High Flier organizowany przez „Łowcy Talentów JERESZ”. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I-IV z różnych kierunków kształcenia.

Trzymamy kciuki za ich wyniki, które otrzymają w połowie stycznia 2018r.

Pomyślności D.Mieczkowska, J.Mróz.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

24 listopada 2017 roku uczennica naszej Szkoły – Martyna Świderek – otrzymała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Aurelii Michałowskiej, Stypendium Prezesa Rady Ministrów w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Martyna uzyskała w roku szkolnym 2016/2017 najwyższą średnią wyników nauczania spośród wszystkich uczniów naszej Szkoły. Gratulujemy i zachęcamy do naśladowania Martyny!

PIERWSZA POMOC w NAGŁYCH WYPADKACH

22 listopada na zajęciach lekcyjnych w klasach 1Hs i 3Tg gościli: młodszy aspirant Piotr Bojarski oraz młodszy aspirant Janusz Kośnik - z ostrołęckiej Policji. Obaj panowie są dzielnicowymi, w których rewirze znajduje się nasza Szkoła. Uczniowie nie tylko mieli okazję poznać swoich dzielnicowych („policjantów pierwszego kontaktu”), ale też dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa. Główną część zajęć stanowiły praktyczne warsztaty udzielania pierwszej pomocy, z wykorzystaniem fantomu.

Dziękujemy panom dzielnicowym za ciekawe zajęcia i liczymy na dalszą współpracę!!!

Adam Zienkiewicz

SPOTKANIE AUTORSKIE z WIESŁAWEM JANUSZEM MIKULSKIM

16 listopada 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyło się spotkanie autorskie ostrołęckiego poety, pedagoga i publicysty – Wiesława Janusza Mikulskiego - do niedawna nauczyciela katechety w naszej Szkole.

Okazją do Wieczoru w Arce z Januszem Mikulskim był obchodzony przez niego jubileusz 25-lecia pracy twórczej. Autor zaprezentował również swoją nową książkę pt. „Czas pełen Ciebie” – zbioru poezji poświęconej żonie.

Wiesław Janusz Mikulski od wielu lat związany jest z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika. Efekt jego pracy twórczej to m.in. monografia naszej Szkoły (Dzieje ostrołęckiej Czwórki . Monografia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce (1968–2005), Ostrołęka 2007) oraz słowa szkolnego hymnu.

Naszemu drogiemu Koledze życzymy wielu dalszych sukcesów osobistych i artystycznych!!!

Adam Zienkiewicz

TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

W dniach 4-11 listopada 2017 roku w ramach ogólnopolskiego IV Tygodnia Konstytucyjnego w zajęciach na temat Konstytucji w życiu obywateli oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Z klasą 1 Te zajęcia poprowadził Pan sędzia Andrzej Piersa, a w klasie 2 HS Pan sędzia Waldemar Ustaszewski.

Ideą Tygodnia Konstytucyjnego jest pokazanie młodzieży, jak istotny wpływ na codzienne życie każdego z nas ma Konstytucja. Dodatkowo, prawnicy uczą także o roli sądów powszechnych w stosowaniu prawa, przy uwzględnieniu nadrzędnej roli Konstytucji. W tej edycji tematem przewodnim przygotowanych materiałów dydaktycznych był trójpodział władzy. Nadzór merytoryczny nad materiałami sprawuje Prof. Marcin Matczak i dr Tomasz Zalasiński.

Tydzień Konstytucyjny odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adama Bodnara.

Małgorzata Święcicka