2012-11-09 KLUBOWICZE i SPÓŁDZIELCY NA GROBIE ADAMA CHĘTNIKA.

9 listopada 2012 roku delegacja Klubu Europejskiego CZWÓRKA i SU Ekonomik wraz z opiekunami: Adamem Zienkiewiczem i Robertem Piątkiem, odwiedziła grób Patrona naszej Szkoły – Adama Chętnika. Inicjatorami wyjazdu była społeczność uczniowska obu szkolnych organizacji.

W związku z tym, że listopad jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych, zwłaszcza bliskich nam, często wspominanych, młodzież szkolna postanowiła zadbać o grób Patrona, oddając mu hołd i jednocześnie wzmacniając pamięć o nim - jako człowieku i wzorze do naśladowania.

W czasie wizyty na nowogródzkim cmentarzu uczniowie uprzątnęli grób Adama Chętnika, zapalili symboliczne znicze i złożyli wieniec z szarfą dedykowaną Patronowi.

2012-11-10 VII Kongres Obywatelski

W sobotę – 10 listopada 2011 roku – w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbył się VII Kongres Obywatelski. Nie mogło na nim oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszej Szkoły - uczestniczyliśmy przecież w poprzednich pięciu!

W tym roku Kongres odbył się w przeddzień Święta Niepodległości, niestety jednak jego tematyka i dyskusje nie nawiązywały do tej ważnej, trudnej dla Polaków problematyki.

2012-11-12 XV OLIMPIADA WIEDZY o PRAWIE

12 listopada w całej Polsce odbył się etap szkolny XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, w którym wzięło udział 28 uczniów ZSZ Nr 4. W tym roku dla naszych uczestników zawody miały charakter międzyszkolny – gościliśmy grupę 9 zawodników z ZSZ Nr 3 w Ostrołęce.

Eliminacje przybrały charakter testowy – każdy uczestnik musiał rozwiązać 13 zadań o różnym stopniu trudności, w sumie za 30 punktów. Zdobycie 25 punktów uprawniało do udziału w etapie okręgowym Olimpiady.

Za przeprowadzenie zawodów odpowiedzialny był Komitet Szkolny w składzie: dyr Barbara Stepnowska, Adam Zienkiewicz, Renata Sawicka i Małgorzata Złotkowska. Wyniki punktowe etapu szkolnego można sprawdzić u p. Adama Zienkiewicza.

2012-10-29 OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ.

W dniu 29.10.2012 roku odbyło się podsumowanie Szkolnego Etapu V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Komisja w składzie:

1. Barbara Stepnowska - przewodnicząca
  2. Ewa Margiel - członek
  3. Magdalena Karczewska - członek

wyróżniła 6 uczennic, które otrzymały dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Są to uczennice:

1. Agnieszka Koper klasa IV HT
  2. Ewelina Wołejszo klasa IV HT
  3. Anita Głowacka klasa IV HT
  4. Aleksandra Choromańska klasa III HT1
  5. Paulina Gocłowska klasa IV HT1
  6. Żaneta Bobowska klasa IV HT1

W zmaganiach brało udział 59 uczniów z klas III i IV Technikum Hotelarskiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 64 pytań z zakresu wiedzy hotelarskiej. Tematem przewodnim V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej była "Gastronomia w Hotelu".

Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach Ewa Margiel

KONKURS o TEMATYCE HIV/AIDS i PIERWSZA POMOC

W dniu 30 listopada 2012 roku odbędzie się konkurs o tematyce HIV/AIDS i Pierwsza Pomoc. Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do Pani B.Zaborowskiej, Pani E.Zabielskiej lub Pani H.Kozikowskiej. Konkurs odbędzie się na Sali gimnastycznej w godz. 11.25 – 13.00. Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-IV.