AKTUALNOŚCI


2015.05.26 "ARCHIPELAG SKARBÓW" 
 

W dniach 25-26 maja 2015 roku uczniowie czterech klas I uczestniczyli w realizacji programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów” prowadzonego przez czteroosobową ekipę trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie.

 

W ramach programu odbyły się:

- dwa czterogodzinne bloki warsztatów dla młodzieży

- informacyjno– szkoleniowe spotkanie rady pedagogicznej

-spotkanie dla rodziców.

 

Celem było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od przemocy, narkotyków, alkoholu. Program uczył także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność.

 

Program został sfinansowany przez Urząd Miasta Ostrołęka.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULTURY i SZTUKI "SKANSEN"


   
   

KONKURS "ADAM CHĘTNIK - WYBITNY DZIAŁACZ KURPIOWSZCZYZNY" 
 

Etap Międzyszkolny Konkursu Historycznego: „Adam Chętnik – wybitny działacz Kurpiowszczyzny” 

 

W tym roku przypada 130 rocznica urodzin Adama Chętnika – patrona naszej Szkoły. Rok 2015 ogłoszono został również na Mazowszu i Podlasiu rokiem Chętnikowskim. Z tej okazji organizowany jest cały cykl imprez i konkursów przybliżających młodzieży życie, twórczość i pracę tego wybitnego znawcy Kurpiowszczyzny. Społeczność naszej Szkoły – włączając się w obchody chętnikowskie – zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Historyczny: „Adam Chętnik – wybitny działacz Kurpiowszczyzny”. Wzięła w nim udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrołęckiego. Do finału Konkursu, który odbędzie się w październiku, zakwalifikowali się następujący uczniowie: Martyna Jędrzejczyk (ZSZ nr 4 w Ostrołęce), Skierkowska Jolanta (ZSP w Goworowie) i Klaudia Ropiak (ZSZ nr 4 w Ostrołęce).

 

Dla uczestników konkursu i ich opiekunów w ramach nagrody dyrektor ZSZ nr 4 w Ostrołęce Anna Przygoda – Majewska ufundowała wycieczkę szlakiem Adama Chętnika.

 

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: Marek Niewadomski, Adam Zienkiewicz i Anna Nol.

 

Zwycięzcom etapu międzyszkolnego gratulujemy i trzymamy kciuki za październikowy finał. 

 

 

2015.05.04 POLSKA GIEŁDA PRACY


     

OLIMPIADA WIEDZY o POLSCE i ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM 

Uczniowie naszej Szkoły od wielu lat uczestniczą w eliminacjach jednej z najstarszych przedmiotowych olimpiad, tj. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W tegorocznych zawodach okręgowych reprezentowali nas Bartek Osiecki i Norbert Sobotka z klasy 2R. Wraz z nimi w etapie okręgowym, zorganizowanym w gmachu Auditorium Maximum Uniwersytetu Stefana kardynała Wyszyńskiego w Warszawie wzięło udział niemal 160 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Mazowsza. Poziom był bardzo wysoki i niestety Bartek i Norbert nie zakwalifikowali się do finału Olimpiady, ale już zapowiedzieli, że podejmą walkę w następnym roku. Uczniów przygotował do zawodów i sprawował nad nimi opiekę Adam Zienkiewicz.

 

 274 z 330

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl