2015.05.26 "ARCHIPELAG SKARBÓW"

W dniach 25-26 maja 2015 roku uczniowie czterech klas I uczestniczyli w realizacji programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów” prowadzonego przez czteroosobową ekipę trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie.

W ramach programu odbyły się:

- dwa czterogodzinne bloki warsztatów dla młodzieży

- informacyjno– szkoleniowe spotkanie rady pedagogicznej

-spotkanie dla rodziców.

Celem było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od przemocy, narkotyków, alkoholu. Program uczył także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność.

Program został sfinansowany przez Urząd Miasta Ostrołęka.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULTURY i SZTUKI "SKANSEN"

KONKURS "ADAM CHĘTNIK - WYBITNY DZIAŁACZ KURPIOWSZCZYZNY"

Etap Międzyszkolny Konkursu Historycznego: „Adam Chętnik – wybitny działacz Kurpiowszczyzny”

W tym roku przypada 130 rocznica urodzin Adama Chętnika – patrona naszej Szkoły. Rok 2015 ogłoszono został również na Mazowszu i Podlasiu rokiem Chętnikowskim. Z tej okazji organizowany jest cały cykl imprez i konkursów przybliżających młodzieży życie, twórczość i pracę tego wybitnego znawcy Kurpiowszczyzny. Społeczność naszej Szkoły – włączając się w obchody chętnikowskie – zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Historyczny: „Adam Chętnik – wybitny działacz Kurpiowszczyzny”. Wzięła w nim udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrołęckiego. Do finału Konkursu, który odbędzie się w październiku, zakwalifikowali się następujący uczniowie: Martyna Jędrzejczyk (ZSZ nr 4 w Ostrołęce), Skierkowska Jolanta (ZSP w Goworowie) i Klaudia Ropiak (ZSZ nr 4 w Ostrołęce).

Dla uczestników konkursu i ich opiekunów w ramach nagrody dyrektor ZSZ nr 4 w Ostrołęce Anna Przygoda – Majewska ufundowała wycieczkę szlakiem Adama Chętnika.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: Marek Niewadomski, Adam Zienkiewicz i Anna Nol.

Zwycięzcom etapu międzyszkolnego gratulujemy i trzymamy kciuki za październikowy finał.

2015.05.04 POLSKA GIEŁDA PRACY

OLIMPIADA WIEDZY o POLSCE i ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM

Uczniowie naszej Szkoły od wielu lat uczestniczą w eliminacjach jednej z najstarszych przedmiotowych olimpiad, tj. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W tegorocznych zawodach okręgowych reprezentowali nas Bartek Osiecki i Norbert Sobotka z klasy 2R. Wraz z nimi w etapie okręgowym, zorganizowanym w gmachu Auditorium Maximum Uniwersytetu Stefana kardynała Wyszyńskiego w Warszawie wzięło udział niemal 160 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Mazowsza. Poziom był bardzo wysoki i niestety Bartek i Norbert nie zakwalifikowali się do finału Olimpiady, ale już zapowiedzieli, że podejmą walkę w następnym roku. Uczniów przygotował do zawodów i sprawował nad nimi opiekę Adam Zienkiewicz.

mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Inspektor ochrony danych