II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klasy 3 gimnazjum

Dnia 14 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Uczestnikami byli uczniowie ostrołęckich gimnazjów nr 1 i nr 3 oraz uczniowie z Gimnazjum w Rzekuniu i Łęgu Przedmiejskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami językowymi oraz znajomością słownictwa z dziedziny hotelarstwa i gastronomii.

Lauretami konkursu zostali Dorian Chaczatrjan i Maciej Mrozek z Gimnazium nr 3 oraz Izabela Duszak z Gimnazjum nr 1. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe Oxford i Macmillan oraz przez Radę Rodziców naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom.

W imieniu organizatorów Swietłana Kupis

KONKURS MATEMATYCZNY "NAJSŁYNNIEJSZA LICZBA ŚWIATA"

14 marca 2018 roku w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce po raz IV odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia liczby π.

W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych: z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce, ze Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami gimnazjalnymi w Ostrołęce, z Gimnazjum w Społecznej Szkole Podstawowej STO im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce, z Gimnazjum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce w Ostrołęce oraz z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach.

Po zmaganiach konkursowych goście zapoznawali się z grą RUMMIKUB.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Natalia Rudzik – Gimnazjum w Społecznej Szkole STO w Ostrołęce

II miejsce: Katarzyna Złotkowska – Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce

III miejsce: Magdalena Mierzejewska – Gimnazjum w Olszewie –Borkach

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu upominki i dyplomy. Nagrody ufundowane zostały przez osoby prywatne. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego konkursu.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły, którzy okazali swoją pomoc i wsparcie przy organizacji konkursu.

G. Napiórkowska i M. Parzych

VIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Generał Józef Bem i Jego epoka"

Szkolne eliminacje Konkursu Historycznego Generał Józef Bem i jego epoka odbyły się 27.02.2018r.

Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie:

Patrycja Miecznikowska kl. III TE, Patrycja Ejzemberg kl. III TE, Amelia Zyśk kl. III TE, Dominik Antoszewski kl. III TG, Klaudia Chodkowska kl. III TE

Szkolna Komisja Konkursu:

Przewodniczący Adam Zienkiewicz

Zbigniew Janiszewski

Agnieszka Wilińska

II etap konkursu odbył się 02.03.2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce.

Uczeń Dominik Antoszewski z kl. III TG otrzymał wyróżnienie.

HANDLOWCY POD PATRONATEM SPS HANDEL S.A.

15 marca 2018r. w Urzędzie Miasta Ostrołęki został podpisany list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy pomiędzy SPS „Handel” S.A. reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pana Marka Szczepanka, a Miastem Ostrołęka, będącym organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, reprezentowanym przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Janusza Kotowskiego.

Porozumienie ma na celu objęcie patronatem klas handlowych uczących się w naszej szkole. Pierwsze kroki dotyczące zacieśnienia współpracy już zostały podjęte. Uczniowie technikum handlowego uczą się w placówkach SPS „Handel” na terenie Ostrołęki i w jej okolicach. Są to zajęcia cykliczne, odbywające się raz w tygodniu, podczas których uczniowie zapoznają się z typowymi warunkami pracy w zawodzie handlowca. W ramach miesięcznych praktyk zawodowych firma SPS „Handel” S.A. wspiera naszą szkołę od lat.

W ramach porozumienia SPS „Handel” S.A. zobowiązał się między innymi do: - wsparcia finansowego dla najlepszych uczniów poprzez fundowanie stypendiów, - organizowania wycieczek zawodowych dla uczniów i nauczycieli do zakładu patronackiego SPS „Handel” S.A.,

- zapewnienia uczniom uczestnictwa w wybranych konferencjach, spotkaniach i sympozjach organizowanych przez firmę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w handlu do klasy pierwszej w technikum handlowym.

Warto przypomnieć, że nasza szkoła współpracuje z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami, aby nauka zawodu była bardziej efektywna. W tym roku szkolnym regularne zajęcia odbywają się w: Hotelu „Korona” w Krukach, Zakładach Mięsnych „Pekpol Ostrołęka” S.A., Karczmie „Nowa Ostoja”. Do tego zacnego grona właśnie dołączył SPS „Handel” S.A.

Więcej na ten temat możecie przeczytać na: www.ostroleka.pl

MŁODZIEŻOWE TARGI EDUKACJI i PRACY

Dwunaste już, Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy odbyły się dnia 15 marca 2018r. w Hali Widowiskowo - Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Halę odwiedzili uczniowie klas kończących naukę. Targi to możliwość poznania oferty edukacyjnej szkół wyższych i policealnych, instytucji rynku pracy i pracodawców.

Była to też doskonała okazja, żeby grono zwiedzających zapoznać ze sztuką kelnerską. Uczniowie technikum w zawodzie kelner, przygotowani przez panią Renatę Lech zaprezentowali serwis synchroniczny.

Natomiast uczniów klas gimnazjalnych zapraszamy już w najbliższy wtorek, 20 marca do odwiedzenia naszego stoiska podczas XVIII Prezentacji Edukacyjnych 2018. Zapraszamy!

Krótka fotorelacja również na stronie portalu eOstrołęka