AKTUALNOŚCI EKOMANIACY

Zapraszamy na charytatywny kiermasz wielkanocny!

Kiermasz, odbędzie się w Galerii „BURSZTYNOWA” w Ostrołęce 6 kwietnia 2022 roku (środa) od godziny 11 do 14. Na kiermaszu będą sprzedawane stroiki przygotowane przez szkoły zgłoszone do konkursu wielkanocnego, a także palmy wielkanocne.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Agnieszka Stefańska

Warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły

25 marca 2022 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły, z których następnie uczestnicy zajęć wykonali palmy wielkanocne. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Stefańskiej i Krystyny Pyskło uczyli się robić kwiaty zarówno z bibuły cienkiej, jak i z krepiny. Wykonywanie palm jest zajęciem bardzo czasochłonnym i wymagającym zręczności manualnych. Wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili, a warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Środki finansowe na zakup materiałów niezbędnych do realizacji warsztatów przekazała Spółdzielnia Uczniowska "Ekonomik". Serdecznie dziękujemy.

Stefańska Agnieszka

„EKOMANIACY” z wizytą w Przedszkolu nr 10 w Ostrołęce

W ramach projektu zwolnieni z teorii, w dniu 23-03-2022r grupa „EKOMANIACY” wraz z Panią Urszulą Kaliszewską, odwiedziła przedszkole nr 10 w Ostrołęce. W grupie „Słoneczka”, poprowadzili zajęcia dotyczące ochrony środowiska i recyklingu.

Celem zajęć było promowanie postaw ekologicznych, zapoznanie dzieci ze sposobami ochrony środowiska naturalnego, oraz wprowadzenie kolorów i symboli pojemników do segregowania odpadów, angażowanie w prace plastyczno-techniczne z wykorzystywaniem materiałów recyklingowych.

Podczas zajęć dzieci nauczyły się piosenki dotyczącej segregacji śmieci. Wykonywały zadania i ćwiczenia polegające na segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników.

Zaś zaproponowana bajka zachęciła przedszkolaków do ponownego wykorzystywania surowców nadających się do recyklingu. Na zajęciach plastyczno-technicznych z wykorzystywaniem materiałów recyklingowych, dzieci zrobiły własnoręcznie eko- żółwie.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji przedszkola i Pani Renacie Białobrzewskiej za serdeczne przyjęcie nas w przedszkolu.

Urszula Kaliszewska

Wielkanocna zbiórka żywności Caritas 25 marca 2022r.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszkom i Wolontariuszom z naszego Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołece!

Marek Spiżewski

Projekt Zwolnieni z Teorii

Klasa 2S realizuje projekt Zwolnieni z Teorii. Grupa Ekomaniacy zorganizowała wyjazd do Rzekunia 8 marca 2022 roku. Podczas wspólnej zabawy uczniowie odgadywali hasła i zagadki dotyczące ochrony środowiska. Zabawy łączyły ze sobą ekologię z matematyką. Wspólna zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość.

Agnieszka Stefańska