AKTUALNOŚCI EKOMANIACY


„EKOMANIACY” z wizytą w Przedszkolu nr 10 w Ostrołęce


W ramach projektu zwolnieni z teorii, w dniu 23-03-2022r grupa „EKOMANIACY” wraz z Panią Urszulą Kaliszewską, odwiedziła przedszkole nr 10 w Ostrołęce. W grupie „Słoneczka”, poprowadzili zajęcia dotyczące ochrony środowiska i recyklingu.

Celem zajęć było promowanie postaw ekologicznych, zapoznanie dzieci ze sposobami ochrony środowiska naturalnego, oraz wprowadzenie kolorów i symboli pojemników do segregowania odpadów, angażowanie w prace plastyczno-techniczne z wykorzystywaniem materiałów recyklingowych.

Podczas zajęć dzieci nauczyły się piosenki dotyczącej segregacji śmieci. Wykonywały zadania i ćwiczenia polegające na segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników.

Zaś zaproponowana bajka zachęciła przedszkolaków do ponownego wykorzystywania surowców nadających się do recyklingu. Na zajęciach plastyczno-technicznych z wykorzystywaniem materiałów recyklingowych, dzieci zrobiły własnoręcznie eko- żółwie.

Podczas wspólnej zabawy było dużo śmiechu i radości. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał odznakę „Przyjaciela Przyrody” i słodkie ciasteczka.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji przedszkola i Pani Renacie Białobrzewskiej za serdeczne przyjęcie nas w przedszkolu. 

Urszula Kaliszewska

Wielkanocna zbiórka żywności Caritas 25 marca 2022r.


Dziękujemy wszystkim Wolontariuszkom i Wolontariuszom z naszego Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołece!  

Marek Spiżewski

Projekt Zwolnieni z Teorii


Klasa 2S realizuje projekt Zwolnieni z Teorii. Grupa Ekomaniacy zorganizowała wyjazd do Rzekunia 8 marca 2022 roku. Podczas wspólnej zabawy uczniowie odgadywali hasła i zagadki dotyczące ochrony środowiska. Zabawy łączyły ze sobą ekologię z matematyką. Wspólna zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość.  

Agnieszka Stefańska

Międzyszkolny konkurs pt.: „STROIK WIELKANOCNY


Grupa „EKO-maniaków” wraz z opiekunami, Panią Urszulą Kaliszewską i Panią Agnieszką Stefańską działająca przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. A. Chętnika w Ostrołęce, zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przedszkola do udziału w konkursie na przygotowanie „Stroika Wielkanocnego”.

Celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Wielkanocnymi, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym oraz możliwość wykorzystania różnorodnych materiałów, w tym nadających się do recyklingu.

Stroik wielkanocny powinien być wykonany z dostępnych materiałów dekoracyjnych z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu.

Prace konkursowe należy składać do 28 marca 2022r. do godziny 12.00 w ZSZ Nr 4 w Ostrołęce (sekretariat szkoły).

Zgłoś swój udział w konkursie do dnia 18-03-2022r.
Zgłoszenia przyjmuje:
Pani Agnieszka Stefańska
Tel: 600 758 396
adres: ST@zsz4.ostroleka.edu.pl

REGULAMIN KONKURSU

 

Agnieszka Stefańska

Rozstrzygnięcie konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska”.


Z radością informujemy, że w dniu 14-01-2022r., został rozstrzygnięty konkurs na świąteczną choinkę - „Świąteczne światełko dla środowiska”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz świadomość, że wiele odpadów, które wyrzucamy nadaje się do ponownego wykorzystania. Cieszymy się, że uczestnicy konkursu wykazali się motywacją do wspólnego działania i promowania nietypowej twórczości artystycznej.

Z dumą oglądałyśmy nadesłane zdjęcia przepięknych i oryginalnych choinek. W opinii komisji konkursowej wszystkie zgłoszone placówki zostają laureatami.

Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

I miejsce – Kolorowa szkoła. Niepubliczna Szkoła Podstawowa,

II miejsce – Przedszkole Miejskie Nr 18 w Ostrołęce,

III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz nauczycielom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez grupę " Eko-maniacy" z ZSZ Nr4 w Ostrołęce.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla naszych fundatorów nagród: Galeria Bursztynowa, BEST-Office Jarosław Jakubiak, Salon Empik – Ostrołęka, Sklep Planeta Zabawek w Ostrołęce, KDF Podatki w Ostrołęce, Sklepik szkolny działający przy Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” w ZSZ Nr 4.

Dziękujemy również ostrołęckiemu serwisowi miejskiemu eOstroleka za publikowanie informacji o naszej akcji i umożliwienie internetowego głosowania na zamieszczone zdjęcia wszystkich wykonanych choinek. 

 

Organizatorzy:

Urszula Kaliszewska

Agnieszka Stefańska grupa

"Eko-maniacy"

 
10 z 11

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl