AKTUALNOŚCI EKOMANIACY

Międzyszkolny konkurs pt.: „STROIK WIELKANOCNY

Grupa „EKO-maniaków” wraz z opiekunami, Panią Urszulą Kaliszewską i Panią Agnieszką Stefańską działająca przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. A. Chętnika w Ostrołęce, zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przedszkola do udziału w konkursie na przygotowanie „Stroika Wielkanocnego”.

Celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Wielkanocnymi, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym oraz możliwość wykorzystania różnorodnych materiałów, w tym nadających się do recyklingu.

Stroik wielkanocny powinien być wykonany z dostępnych materiałów dekoracyjnych z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu.

Prace konkursowe należy składać do 28 marca 2022r. do godziny 12.00 w ZSZ Nr 4 w Ostrołęce (sekretariat szkoły).

Zgłoś swój udział w konkursie do dnia 18-03-2022r.
Zgłoszenia przyjmuje:
Pani Agnieszka Stefańska
Tel: 600 758 396
adres: ST@zsz4.ostroleka.edu.pl

Agnieszka Stefańska

Rozstrzygnięcie konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska”.

Z radością informujemy, że w dniu 14-01-2022r., został rozstrzygnięty konkurs na świąteczną choinkę - „Świąteczne światełko dla środowiska”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz świadomość, że wiele odpadów, które wyrzucamy nadaje się do ponownego wykorzystania. Cieszymy się, że uczestnicy konkursu wykazali się motywacją do wspólnego działania i promowania nietypowej twórczości artystycznej.

Z dumą oglądałyśmy nadesłane zdjęcia przepięknych i oryginalnych choinek. W opinii komisji konkursowej wszystkie zgłoszone placówki zostają laureatami.

Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

I miejsce – Kolorowa szkoła. Niepubliczna Szkoła Podstawowa,

II miejsce – Przedszkole Miejskie Nr 18 w Ostrołęce,

III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz nauczycielom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez grupę " Eko-maniacy" z ZSZ Nr4 w Ostrołęce.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla naszych fundatorów nagród: Galeria Bursztynowa, BEST-Office Jarosław Jakubiak, Salon Empik – Ostrołęka, Sklep Planeta Zabawek w Ostrołęce, KDF Podatki w Ostrołęce, Sklepik szkolny działający przy Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” w ZSZ Nr 4.

Dziękujemy również ostrołęckiemu serwisowi miejskiemu eOstroleka za publikowanie informacji o naszej akcji i umożliwienie internetowego głosowania na zamieszczone zdjęcia wszystkich wykonanych choinek.

Organizatorzy:

Urszula Kaliszewska

Agnieszka Stefańska grupa

"Eko-maniacy"

"Ekomaniacy" i " Projektanci edukacji"

Grupa " Ekomaniacy" z klasy II S przystąpiła do projektu " Projektancji edukacji" - ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Nową Erę.

Projekt " Ekomaniacy-światełko dla czystego środowiska" zakłada realizację działań na rzecz ochrony środowiska.

W galerii projektów opis pomysłu i jego założenia znajdują się pod numerem 351.

Nagrodą w konkursie jest grant w wysokości 1000 złotych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki , które jury ogłosi 13 stycznia 2022.

Opiekunkami projektu są panie Urszula Kaliszewska i Agnieszka Stefańska.