WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO WARSZAWY Z PREZESEM SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

Z inicjatywy Wiktora Zalewskiego Prezesa Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” została zorganizowana wycieczka do Warszawy.

W dniu 9 grudnia członkowie spółdzielni spędzili miło czas relaksując się m.in.: poprzez sprawdzenie swoich umiejętności na lodowisku, zaś kondycję #teamczwórka ćwiczyła w Hangar 646 na trampolinach, a następnie w CINEMA CITY uczniowie obejrzeli film „Listy do M5”.

Nad bezpieczeństwem młodzieży podczas wycieczki czuwały: Barbara Parzych, Anna Kuropatwa oraz Barbara Zaborowska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za atrakcyjnie spędzony czas.

Barbara Parzych

Wspieramy zwierzaki w Schronisku CANIS w Kruszewie

Klasa 3S i klasa 4AH realizując projekt Emp@tyczna Klasa , a także członkowie SK PCK i S.U. EKONOMIK postanowili pomóc schronisku dla zwierząt. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który był 5 grudnia wolontariusze 8 grudnia odwiedzili schronisko dla zwierząt CANIS. Przekazali zakupioną karmę dla psiaków, a także spędzili z nimi wolny czas. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ jest naprawdę wyjątkowym stworzeniem. Potrafi skutecznie poprawić nam nastrój. Dzieje się tak dlatego, że podczas kontaktu z nim nasz organizm wydziela endorfiny (hormony szczęścia). Im jest ich więcej, tym niższym poziom odczuwanego stresu. Psy świetnie wyczuwają ludzkie nastroje. Gdy jest Ci smutno, zwierzak najczęściej odwzajemnia to i nie przeszkadza zachęcaniem do zabawy. Z kolei, gdy Ty tryskasz radością – on również. Obecność psa wpływa kojąco na ludzką psychikę. Decyduje o tym wiele czynników. Jednym z nich jest radość, jaką daje człowiekowi zabawa ze zwierzęciem. Szczęśliwy pies może swoim zachowaniem i przybieranymi wyrazami pyska zapewnić Ci całkiem niezły ubaw… i to kompletnie za darmo.

Mówi się, że śmiech to zdrowie. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że posiadanie psa to inwestycja w dłuższe życie. Z tego powodu należy o psiaki odpowiednio dbać i właściwie żywić, a czasem też nagradzać ulubionymi przysmakami. W schronisku czeka wiele psiaków do adopcji. Można tez adoptować psiaki na odległość . Jest prowadzona taka Akcja pt. „wspieraj zwierzaki. Adoptuj psiaki na odległość” przez schronisko CANIS.

Organizatorzy Akcji:

B.Zaborowska, A.Stefańska, U.Kaliszewska, M.Święcicka, B.Parzych

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY

6 grudnia 2022r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników VII Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas trzeciej i czwartej Technikum Ekonomicznego.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

Nad prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem zawodów online czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Ranking w etapie szkolnym:

Mateusz Siok klasa 4 te1 – 1 miejsce

Milena Kruk klasa 4 te – 2 miejsce

Daria Humienna klasa 4 te1 – 3 miejsce

Do zespołu reprezentującego szkołę podczas rozgrywek na szczeblu okręgowym Olimpiady zostali zgłoszeni uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Barbara Stepnowska podczas uroczystego podsumowania Olimpiady. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Grupa Energa SA i Rada Rodziców przy ZSZ nr 4.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

J.Skarzyńska

„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

W ramach ogólnoświatowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży w listopadzie w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty oraz konkurs plastyczny „Stop przemocy”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych oraz klasy 3G i 3A.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1. miejsce: Natalia Niedźwiecka z klasy 3A

2. miejsce: Alicja Strzeszewska z klasy 3A

3. miejsce: Julia Strzeszewska z klasy 3A

Wyróżnienia: Aleksandra Karwowska z klasy 1S, Jakub Kowalczyk z klasy 3G, Emilia Mikulska z klasy 3G, Oliwia Mikulska z klasy 3G. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu:

Dorota Osowska Krystyna Korczakowska- Nosek

Wolontariusze ZSZ Nr 4 w akcji Mikołajkowej w dniu 6 grudnia 2022

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W modelu medycznym niepełnosprawność, to długotrwały stan występowania pewnych ograniczeń w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Ograniczenia te spowodowane są na skutek obniżenia sprawności funkcji fizycznych, psychicznych bądź umysłowych. Natomiast 5 grudnia był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wolontariuszem jest każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji lub osób indywidualnych wykraczając poza więzi koleżeńsko –rodzinne. W ten sposób swoje święto tym razem wolontariusze organizacji szkolnych takich jak: SK PCK, S. U. EKONOMIK, EPAS, Emp@tyczna Klasa i eTwinning uczcili odwiedzając Niepubliczną Szkołę Podstawową w Laskowcu, w której obdarowali dzieci upominkami zapakowanymi w torebki ekologiczno- świąteczne ufundowane przez Sps Handel Ostrołęka z okazji Mikołajek.

Barbara Zaborowska