PODSUMOWANIE OLIMPIADY Z ZUS „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” wieńczy Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w której wzięli udział uczniowie klas ekonomicznych. I etap Olimpiady został przeprowadzony 22 listopada w formie stacjonarnej.

Uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 zadań.

Najwyższą liczbę punktów uzyskała Klaudia Bednarczyk z klasy 4AH, uczennica zdobyła maksymalną ilość punktów. II miejsce zajęła Aleksandra Dymerska z klasy 4AH, która uzyskała wynik 19 punktów. Na III miejscu z 18 punktami znaleźli się: Mateusz Siok z klasy 4A1 oraz Magdalena Wenda z klasy 4AH.

Do zespołu reprezentującego szkołę podczas rozgrywek na kolejnym szczeblu Olimpiady zostali zgłoszeni uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w najkrótszym czasie:

Klaudia Bednarczyk z klasy 4AH

Aleksandra Dymerska z klasy 4AH

Mateusz Siok z klasy 4A1

Zwycięzcy otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Barbara Stepnowska podczas uroczystego podsumowania Olimpiady.

Nad przebiegiem Olimpiady czuwała KOMISJA SZKOLNA: Barbara Parzych, Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska oraz przewodniczący Pan Wicedyrektor Adam Zienkiewicz. Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy zakwalifikowania do kolejnego etapu – okręgowego.

Nagrody ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”.

Barbara Parzych

XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

Wolontariuszki i Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas naszej Czwórki 2 grudnia 2022 r. przystąpili do Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności Caritas pod hasłem: "Tak. Pomagam!". Zebrana żywność w formie paczek świątecznych trafi do Rodzin naszej Czwórki. #TAKPOMAGAM #teamczwórka #SKC

Marek Spiżewski

„ Patrz na dziecko sercem. Dostrzegaj serce w dziecku i dziecko w sercu”. Janusz Korczak

W myśl tego cytatu Społeczność szkolna ZSZ nr 4 jak, co roku postanowiła z okazji Mikołajek i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przygotować prezenty świąteczne dla Dzieci przebywających w Placówce Pieczy Zastępczej „Korczakówka ” oraz dla Dzieci uczęszczających do Kolorowego: przedszkola, niepublicznej szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy w Ostrołęce. Nasi uczniowie prężnie działający w szkolnych organizacjach wraz z opiekunami takich jak : Samorząd Szkolny , Spółdzielnia Uczniowska” EKONOMIK”, S.K PCK, Wolontariat, S.K. Caritas, S.K. Misyjne, S.K. Ekomaniacy/GOZ oraz programy i projekty realizowane w szkole: EPAS, Emp@tyczna Klasa, a także Zwolnieni z Teorii i eTwinning przeprowadzili szereg akcji charytatywnych dzięki, którym mogli zostać świętym Mikołajem dla obdarowanych prezentami Dzieci. Dziękujemy bardzo Sps Handel w Ostrołęce za przekazanie szkole torebek ekologicznych świątecznych, które zostały przeznaczone do pakowania prezentów dla dzieci. W imieniu dyrekcji Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka oraz Kolorowej szkoły dla całej społeczności szkolnej przekazuje serdeczne podziękowania za okazanie dobroci serca dla dzieci przebywających w tych placówkach.

Barbara Zaborowska

Targi Mleko –EXPO

W celu pogłębienia wiedzy z zakresu przetwórstwa mleczarskiego odwiedziliśmy Targi Mleko-Expo, organizowane w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jest to wydarzenie, ukierunkowane na promocje i wsparcie polskiego mleczarstwa. W czasie targów uczniowie mieli możliwość zapoznania spółdzielni mleczarskich w kraju, ofertami przedsiębiorstw, a nawet spróbować ich produktów. To także sposobność do zapoznania się z nowinkami i trendami w branży mleczarskiej. Targi Mleko-Expo organizowane są od 1992 roku. W tym roku odbyły się po raz XXIX.

Podczas targów można było spotkać między innymi przedstawiciele instytucji współpracujących z resortem rolnictwa i mu podległych, sektora mleczarskiego, organizacji rolników, ambasad, mediów branżowych oraz sponsorów wydarzenia. Jednak jednym z najważniejszych gości był patron honorowy, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Ciekawym akcentem zwieńczenia targów była loteria, w której nasza młodzież zdobyła upominki.

Wyjazd na Tragi Mleko-Expo odbył się w ramach WSDZ

Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl

Słodka wizyta w Cukiernia-Piekarnia Romanowski

Klasa 1C o profilu zawodowym technik technologii żywności- specjalność cukiernik gościła w zakładzie produkcyjnym Cukiernia –Piekarnia J. Romanowski w Wólce Brzezińskiej. Właściciel firmy oprowadził naszych uczniów po zakładzie, jednocześnie zapoznając z organizacją pracy cukiernika, parkiem maszynowym, liniami technologicznymi oraz asortymentem produktów oferowanych przez zakład patronujący naszych cukierników. Wizyta była niezwykłą okazją do zapoznania się z produkcją wyrobów świątecznych na skalę przemysłową, produkcji pralin przez technologa produkcji, a także do degustacji lodów prosto z linii produkcyjnej.

Serdecznie dziękujemy właścicielowi zakładu produkcyjnego Cukiernia-Piekarnia Romanowski- Panu Jackowi Romanowskiemu za cenną lekcje, która przybliżyła naszym Pierwszakom zawód, w którym rozpoczęli naukę.

Wycieczka odbyła się w ramach WSDZ

Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl