SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS TURYSTYCZNO – HOTELARSKICH „NAJCIEKAWSZE MIEJSCA ŚWIATA”

Zimą dni są krótkie, a wieczory dłużą się w nieskończoność… to znak, że czas na Szkolny Konkurs Plastyczny. Długie zimowe wieczory sprzyjają kreatywnej pracyi wszelkim działaniom w domowym zaciszu, dlatego rzucamy plastyczne wyzwanie dla młodych artystów na wykonanie w dowolnej technice pracy nawiązującej do tematu – „Najciekawsze Miejsca Świata”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na otaczający Nas świat. Każdy z Nas podróżuje, odwiedza znane miasta podczas zagranicznych wycieczek i zachwyca się miejscami, które ma okazję podziwiać podczas tych wypraw. Warto przypomnieć sobie najpiękniejsze miejsca, które się odwiedziło i przedstawić je w formie plastycznej przy użyciu ulubionych materiałów. Mogą to być znane i lubiane miejsca znajdujące się w Polsce, ale również te z innych krajów oraz te, które nie funkcjonują w powszechnej świadomości a np. stanowią „magiczną” przestrzeń dla autora pracy.

Prace konkursowe powinny być wykonane w technice: kredka, ołówek, pastele, farba plakatowa, farba akwarelowa, wydzieranka. Praca może mieć formę płaską w formacie A3, a także istnieje możliwość złożenia pracy w formie przestrzennej (makiety). Warto się zaangażować i stworzyć coś wyjątkowego - liczymy na zaskakujące pomysły i jeszcze ciekawsze ich realizacje!

Na Wasze dzieła malarskie, rysunkowe, graficzne i w innych technikach czekamy do 13 stycznia 2023 r. do godziny 15.00. Szczegóły udziału w konkursie znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie szkoły.

DO POBRANIA - REGULAMIN KONKURSU

Nauczyciele przedmiotów turystycznych i hotelarskich

Zaproszenie na Spotkanie Wigilijne

Matematyczne Śniadanie

Matematyka na śniadanie? Okazuje się, że to możliwe. W grudniowym konkursie "Matematyczne śniadanie" dziewczyny pokazały, że matematyka może być smaczna i miła dla oka.

I miejsce zajęła Omenaa Dąbkowska z klasy 1s, II miejsce ex aequo: Gabriela Świder z klasy 1r i Amelia Marcinowska z klasy 1s, III miejsce: Julia Jasińska z klasy 2a.

Dziękujemy dziewczynom i zapraszamy do kolejnych matematycznych konkursów.

S. Balcerzak i M. Parzych

XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Jeszcze w listopadzie 48 młodych hotelarzy z klas 2 H, 4 Sh1 i 4 Ah wzięło udział w Szkolnym Etapie XIV edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której w tym roku tematem przewodnim jest „Turystyka odpowiedzialna”

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań. Przy wyłonieniu zwycięzców była brana pod uwagę najwyższa liczba punktów.

Komisja w składzie:

p. Barbara Stepnowska – przewodnicząca

p. Krystyna Pyskło – członek komisji

p. Magdalena Wlazło - członek komisji wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Gabriela Białczak – kl. 4 Ah

II miejsce – Oliwia Bednarczyk – kl. 4 Sh1

III miejsce – ex aequo – Paulina Adamowska i Oliwia Mikołajczyk – obie z kl. 4 Ah

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie, tym którym nie udało się zająć miejsca na podium, życzymy powodzenia za rok!

Gabrysia i Oliwia jako laureatki Szkolnego Etapu, będą reprezentowały naszą szkołę w styczniowym okręgowym etapie XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Zielonce. Serdecznie gratulujemy i już dziś życzymy dziewczynom powodzenia!

Magdalena Wlazło

Konkurs języka łacińskiego FLORILEGIUM