KARNAWAŁ W STAROPOLSKIEJ KUCHNI

19 stycznia, po raz kolejny nasi uczniowie odwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana Sobieskiego III w Wilanowie podczas warsztatów kulinarnych pt. “Karnawał w kuchni staropolskiej”. Po wstępnej prelekcji Szefa kuchni Pana Macieja Nowickiego na temat tradycji kuchni staropolskiej, młodzież przystąpiła do sporządzenia tradycyjnych dań sprzed kilku wieków, m.in.: pasztet francuski gorący mięsny oraz deser bazujący na kaszy po węgiersku z młodych bań, ciastku owsianym z dodatkiem sosu porzeczkowego. Nasi uczniowie spisali się fantastycznie! Dobra organizacja, doskonała współpraca i cenne wskazówki przyniosły wyśmienite efekty!

Wyjazd na warsztaty to wspaniała niespodzianka zorganizowana dla uczestników szkolenia menagerskiego przygotowana przez Pana Pawła Grubę, za co ogromnie dziękujemy!

Ewa Okowicka- Dyl Milena Tyszka

WYSTAWA „BOŻONARODZENIOWY ANIOŁ”

W naszej szkole w sali 41 zaprezentowano prace plastyczne uczniów klas pierwszych wykonane na zajęciach z plastyki w ramach szkolnego konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowy Anioł” . Obiekty wykonano według autorskich pomysłów z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Oprócz prac malarskich można zobaczyć prace z papieru, masy solnej, bibuły, modeliny, materiałów tekstylnych, a nawet drewna.

Krystyna Korczakowska- Nosek

Rozstrzygnięcie Konkursu na „ Zbiórkę butelek plastikowych PET”

Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs na zbiórkę plastikowych butelek został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było propagowanie idei recyklingu. Ponadto kształtowanie nawyków segregowania odpadów oraz wtórnego wykorzystania odpadów, jako tworzywa artystycznego

Nagrody otrzymują:

I miejsce Klaudia Berk 4AH

II miejsce Wiktoria Koziatek 4AH

III miejsce Joanna Polak 4AH

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Nagrody dla zwycięzców ufundowało szkole koło PCK, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

grupa " Eko-maniacy"

Agnieszka Stefańska

Urszula Kaliszewska

Barbara Zaborowska

Jasełka Bożonarodzeniowe w Ostrołęckim Klasztorze w wykonaniu Naszej Młodzieży

Anna Kuropatwa
Dariusz Bunkowski

PROJEKT „Międzynarodowe mobilności kadry ZSZ nr 4”

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
pt. „Międzynarodowe mobilności kadry ZSZ nr 4”
Nr projektu: 022-1-PL01-KA122-VET-000073566