Konkurs "Najciekawsze Miejsca Świata"

W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 odbył się szkolny konkurs plastyczny "Najciekawsze Miejsca Świata", który skierowany był do uczniów klas turystycznych i hotelarskich ZSZ Nr 4 w Ostrołęce. Celem konkursu było:

- zwrócenie uwagi młodzieży na otaczający świat

- rozbudzenie wrażliwości na otaczające nas piękno

- rozbudzenie wyobraźni plastycznej

- rozwijanie umiejętności korzystania z różnych technik plastycznych.

Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę , przyznając nagrodę za najciekawszą pracę uczennicy klasy 4 SH1 Oliwii Bednarczyk.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Zapraszamy do dalszej współpracy.

Organizatorzy konkursu:
Krystyna Pyskło,Sylwia Dyko

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

30 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców.

Do turnieju, zgłosiło się 12 chłopców i 16 dziewcząt. To już drugi rok z kolei, kiedy dziewcząt jest więcej do gry. Panowie co z Wami? Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, do dwóch setów przegranych. Po wielu godzinnych rozgrywkach mistrzami zostali:

Wiktoria Koziatek z klasy IV G1 oraz Kacper Szczęsny z klasy III S.

Na podium stanęli również:

w kategorii dziewcząt - Kinga Pędzich klasa IV G1 - II miejsce, Zofia Święcicka klasa I M – III miejsce;

w kategorii chłopców - Piotr Prusaczyk klasa I A – II miejsce, Bartek Salamucha z klasy III s – III miejsce.

Dzięki wpłatom rodziców na konto Rady Rodziców szkoła mogła ufundować nagrody dla najlepszych. Mistrzowie oczywiście dodatkowo otrzymała statuetkę. Dziękujemy!!!

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Kowalska i Dariusz Bunkowski

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim dziękujemy za udział i walkę fair play.

Katarzyna Kowalska

WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniu 26 stycznia 2023 roku odbyło się WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK” o charakterze sprawozdawczym, w którym uczestniczyli spółdzielcy oraz opiekun spółdzielni Pani Barbara Parzych, a także Pan Wicedyrektor Adam Zienkiewicz.

Obradom przewodniczył prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Wiktor Zalewski uczeń z klasy 2 Technikum ekonomicznego.

Podczas Walnego Zgromadzenia zostały podjęte stosowne uchwały związane z prowadzoną działalnością, a także zatwierdzono roczne sprawozdanie finansowe

Członkowie zarządu w osobach: Gabriela Krakowiecka – skarbnik oraz Mateusz Siok – wiceprezes przeprowadzili szkolenie dla członków spółdzielni uczniowskiej: „Zasadnicze fundusze własne w Spółdzielniach Uczniowskich oraz fundusze celowe (specjalne) i ich ewidencja”.

Dokonano podsumowania szeregu inicjatyw finansowanych w ramach działalności spółdzielni w roku ubiegłym.

Pani Barbara Parzych podziękowała wszystkim spółdzielcom za zaangażowanie i wszechstronne działania wspierające realizację satutowych zadań szkoły, które służą całej naszej społeczności.

Barbara Parzych

Międzynarodowy projekt eTwinning THE SAME OR DIFFERENT

20.01.2023 odbyło się pierwsze spotkanie online uczniów naszej szkoły (klasa 4 SH1) z uczniami ze szkół z Turcji i Włoch. Od listopada pracujemy wspólnie nad projektem eTwinning The same or different – Tacy sami czy inni. Na spotkaniu podsumowaliśmy działania z pierwszego zadania projektu. Zadanie polegało na nagraniu krótkiego filmu i opowiedzeniu o typowym dniu w szkole. Po obejrzeniu filmów na spotkaniu mogliśmy omówić podobieństwa i różnice w życiu szkolnym nastolatków z Polski, Turcji i Włoch oraz rozwiązać quizy Kahoot przygotowane przez uczniów.

Opiekunowie projektu:

Swietłana Kupis, Elżbieta Rogalska, Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl

Międzynarodowy projekt eTwinning THE SAME OR DIFFERENT

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Od listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły z klasy 4 SH1 uczestniczą w realizacji projektu THE SAME OR DIFFERENT (Tacy sami czy inni)

Partnerzy projektu:

Kumru Torgulca (współzałożyciel) - Turcja - Hasan Akın Anatolian High School MAHKEME MAH. SAİP HOCA BUL. NO: 18 BURHANİYE / BALIKESİR

Michella Serafini (uczestnik) - Włochy - ITIS M.O.V.M. Don Giuseppe Morosini Via Casilina, Ferentino

Projekt ma na celu przybliżyć uczniom możliwość zapoznania z codziennym życiem ich rówieśników z różnych krajów Europy, a także rozwijać ich społecznie i emocjonalnie poprzez umiejętność prezentacji oraz budowania nowych relacji. Chcemy rozwijać świadomość bycia obywatelem Europy oraz kształtować umiejętność współpracy w międzynarodowym środowisku, co będzie z pewnością przydatne w ich karierze zawodowej.

Uczniowie będą mieli okazję pokazać oraz poznać różne aspekty życia nastolatków w Europie, będą mogli zaprezentować swój region, ciekawostki oraz potrawy regionalne.

Produktem końcowym projektu będzie quiz oraz prezentacja, w której przedstawimy spostrzeżenia i wnioski uczestników projektu na temat różnych aspektów życia nastolatka w Europie.

Działania projektu będą rozwijać umiejętności uczestników w zakresie komunikacji (dyskusje na forum, online, czaty), krytycznego myślenia (ankiety, porównanie zalet i wad, ewaluacja działań), współpracy (praca w zespołach międzynarodowych) oraz kreatywności (szukanie rozwiązań, tworzenie filmów oraz prezentacji).

Opiekunowie projektu:

Swietłana Kupis, Elżbieta Rogalska, Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl