MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - DYPLOM

Zwolnieni z Teorii "Młodzi dla Seniorów"

28 lutego, 7 oraz 9 marca 2023 r. w ramach projektu Zwolnieni z Teorii "Młodzi dla Seniorów" Młodzież naszej Czwórki zorganizowała wyjścia do Dziennego Domu SENIOR+ MOPR w Ostrołęce.

Wręczyliśmy Seniorom upominki zakupione ze zbiórki zorganizowanej w naszej Czwórce w dniach 2, 3 i 6 marca.

Była wspólna integracja międzypokoleniowa poprzez rozmowy, śpiew, robienie ozdób do palm wielkanocnych, gry planszowe oraz inne zajęcia.

Dziękujemy za każde ubogacające spotkanie.

ks. Marek Spiżewski

Projekt Zwolnieni z Teorii "Dobroci Domu Dziecka"

6 marca 2023 r. w ramach projektu Zwolnieni z Teorii "Dobroci Domu Dziecka" Młodzież naszej Czwórki zorganizowała wyjście integracyjne do kręgielni dla Młodzieży i Dzieci z Domu Dziecka. Przy okazji otrzymaliśmy jako szkoła podziękowania za pomoc i wsparcie Wychowanków Placówki Pieczy Zastępczej "Korczakówka".

ks. Marek Spiżewski

Etap okręgowy XXI edycji Olimpiady Znajomości Afryki

4 marca 2023 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się etap okręgowy XXI edycji Olimpiady Znajomości Afryki.

Naszą Czwórkę reprezentowała Patrycja Grzyb z klasy 1M, która wygrała etap szkolny olimpiady. Dziękujemy i gratulujemy!

Anna Kuropatwa ks. Marek Spiżewski

SPEKTAKL KOLUMBOWIE

Uczniowie Nasz Szkoły 03.03.2023r. spędzili kilka godzin z kulturą w Ostrołęckim Centrum Kultury czekając na spektakl oglądali wystawę fotografii m.in.: Justyny Dudy- Jurgii, Moniki Olkowskiej, Sylwii Berg, Michała Nerwińskiego, Eweliny Nikodemskiej. Dobra kompozycja prac zestawiona z fragmentami wypełnionymi treścią, przyciągała uwagę widzów.

SPEKTAKL KOLUMBOWIE

„Narodowy Teatr Edukacji przedstawił spektakl pt.”Kolumbowie”, który opowiada młodym pokoleniu skazanym i straconym przez okrutny los.

Wojna wydobywa z człowieka to, co w nim najgorsze, i to, co najlepsze. Czy potrafimy zrozumieć, że „nie ma takiej rzeczy, której by człowiek nie zrobił z głodu i bólu”? Czy nie zmarnujemy ofiary pokolenia wojny? Może pamiętamy o tych ludziach wciąż za mało? A gdyby to nas spotkał tak okrutny los?

„Kolumbowie” to historia piątki przyjaciół, których poznajemy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wtedy żyją jeszcze pełnią życia, bawią się i przeżywają pierwsze miłości. Błogie, radosne i beztroskie, młodzieńcze życie przerywa nagle wojna będąca wynikiem ludzkiej nienawiści i braku tolerancji. Bohaterowie muszą wiec szybko dojrzeć i przejść najcięższą próbę charakterów.

Spektakl opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Wojna jest tu też tłem miłości, której nie można uchronić przed skażeniem wszechobecną śmiercią.

Obraz tych młodych ludzi, by zbliżyć ich i utożsamić z widzem, nie jest wyidealizowany, ale właśnie pozbawiony przesadnego patosu.

Inscenizując tekst, który napisało życie, staramy się jak najwierniej wprowadzić współczesną publiczność w realia, nawet te najbardziej dramatyczne, by mogła w nich uczestniczyć i wyjść z przedstawienia z odpowiednią dozą refleksji i wzruszeń, rozmyślając o straconym młodym pokoleniu i o losie własnego kraju.

Podejmując tak ważny i trudny temat, pragniemy przypomnieć młodym widzom o ich narodowej tożsamości i o tych, którzy ponieśli najwyższą cenę, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.”

Źródło Kolumbowie: Narodowy Teatr Edukacji

Agnieszka Wilińska