Deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego

"Deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji LATO 2023 (klasy wg harmonogramu wewnętrznego 2022/23 dostępnego w zakładce egzamin zawodowy) należy złożyć do wicedyrektora p. Adama Zienkiewicza najpóźniej do 7 lutego 2023 roku. Druki deklaracji dla klas III Technikum są dostępne u wychowawców, pozostali zainteresowani egzaminem dopełniają formalności indywidualnie."

Spotkanie z przedstawicielkami firmy Avon

W dniu 30.01.23 r odbyło się spotkanie z przedstawicielkami firmy Avon P. Anną Samsel, P. Hanną Wilińską i P. Marzeną Folmyler.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy IV SH1, IV A1 i IV G1. Tematem zajęć była profilaktyka raka piersi oraz jej znaczenie dla naszego zdrowia. Zajęcia były interesujące i zachęcały uczniów do aktywnego uczestnictwa. Niektórzy uczniowie otrzymali drobne prezenty.

Serdecznie dziękujemy Paniom z firmy Avon za przeprowadzenie zajęć i podkreślenie znaczenia stylu życia w profilaktyce raka piersi i innych chorób.

H. Kozikowska, S. Kupis

Rozstrzygnięcie Konkursu „Tolerancja”

Z przyjemnością informujemy, że teleturniej o tolerancji został rozstrzygnięty.

Głównym celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat tolerancji. Zwrócenie uwagi na bogactwo wielokulturowości i wartości płynące z tolerancji.

Nagrody otrzymują:

I miejsce Katarzyna Gleba klasa 1A

II miejsce Karolina Walczak klasa 1G

III miejsce Anna Banaś klasa 1A

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Urszula Kaliszewska

Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno -Krajoznawczego

Umiłowanie do kraju ojczystego, chęć poznania piękna polskiej ziemi, wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu to cele, które miały służyć pogłębianiu wiedzy i rozbudzaniu zainteresowań krajoznawczych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr4 im. Adama Chętnika.

Uchwałą Zarządu Oddziału Zakładowego Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego „Celuloza” w Ostrołęce z dnia 13 stycznia 2003 roku powołano Koło PTTK przy Zespole Szkół Zawodowych im. Adama Chętnika w Ostrołęce. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Pani Ewa Margiel nauczyciel przedmiotów zawodowych hotelarsko – turystycznych przy wsparciu Pani Anny Przygody – Majewskiej.

W ciągu 20 lat działalności Szkolne Koło zorganizowało wiele imprez turystycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych, których uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Na stałe do kalendarza imprez wpisały się takie imprezy jak grzybobranie, kuligi, spływy kajakowe.

Szkolne koło PTTK to również organizator wielu wycieczek krajoznawczych po Polsce i świecie m.in. w Góry Świętokrzyskie, do Białowieży, na Bagna Biebrzańskie, w Karkonosze, na wybrzeże gdańskie, szczecińskie, Mazury i Roztocze – wycieczka współfinansowana przez Zarząd Główny PTTK. Do najciekawszych wycieczek zagranicznych można zaliczyć wycieczkę do Szwecji, Słowacji, Tunezji, Czech, na Litwę i do Niemiec.
Zorganizowaliśmy spływy kajakowe Rzeką Krutynią, Czarną Hańczą, Rospudą oraz Brodnickim Szlakiem Kajakowym.

Młodzież ZSZ Nr 4 z wizytą w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych

Społeczność Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika, dwóch klas drugich o profilach hotelarskim i handlowym pod opieką wychowawców Krystyny Pyskło i Anny Przygody – Majewskiej w dniu 26 stycznia 2023 roku odbyli wizytę studyjną w jednostce penitencjarnej.

Celem wizyty młodzieży z Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chetnika w Ostrołęce było zapoznanie z zadaniami, strukturą i misją Służby Więziennej oraz podniesienie świadomości prawnej uczniów w zakresie konsekwencji zachowań ryzykownych.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania formacji mundurowej jako atrakcyjnego pracodawcy. Część osób spośród przybyłej licznej grupy młodzieży, w czasie prelekcji na temat form zatrudnienia, wyraziła aprobatę zawodu funkcjonariusza SW jako atrakcyjnego pracodawcy.

Dziękujemy MZK za bezpieczną podróż do Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Krystyna Pyskło
Anna Przygoda - Majewska