KONKURS MATEMATYCZNY -" Pomyśl, jak można rozwiązać inaczej..."

Dnia 20.03.2023r w ZSZ nr 1 w Ostrołęce odbył się konkurs matematyczny dla szkół średnich" Pomyśl, jak można rozwiązać inaczej...". Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Kubiczek z klasy 4 O oraz Aleksandra Dymerska z klasy 4 AH.

Ola otrzymała wyróżnienie, zajmując V miejsce. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Parzych

OGŁOSZENIE! KONKURS

Dnia 30 marca 2023 o godzinie 11:45 w ZSZ nr 4 w Ostrołęce odbędzie się konkurs dla klas 8 SP Gimnastyka mózgu. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o zgłoszeniach do 24 marca

(sm@zsz4.ostroleka.edu.pl, pr@zsz4.ostroleka.edu.pl)

S. Balcerzak, M. Parzych

PROJEKTY ZWOLNIENI Z TEORII

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspomagająca uczniów w realizacji projektów społecznych w 4 formatach: wydarzenie publiczne, zbiórka charytatywna, projekt technologiczny, reklama społeczna.

Uczestnicy olimpiady zmieniają swoje najbliższe otoczenie na lepsze korzystając z platformy internetowej www.zwolnienizteorii.pl

Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady i otrzymuje międzynarodowy certyfikat, potwierdzający rozwój kompetencji miękkich.

Uczniowie naszej szkoły po raz czwarty uczestniczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie.

Projekty realizowane przez uczniów w roku szkolnym 2022/2023

1.Ucz się z nami do matury!2.Pomoc dla Dominika
3.Demokracja4.Błyskotliwa Moda Od Nowa
5.Działam (eko)logicznie6.Młodzi dla Seniorów
7.Uważność w edukacji 8.Dobroci Domu Dziecka
9.Made in China – czyli o etyczności produkcji ubrań10.Języki. Czy warto?
11.Serce dla Kolorowej12.Bezpieczeństwo w Internecie
13.Zbiórka pokochaj psiaka14.Uśmiechologia
15.Biblioteka w parku 216.Jak budować dobre relacje?
17.Oceny to nie wszystko

Osobami wspierającymi projekty realizowane przez uczniów są nauczyciele:

Agnieszka Wilińska, Katarzyna Kowalska, Grażyna Napiórkowska, Anna Nol, Anna Kuropatwa, ks. Marek Spiżewski, Elżbieta Niedźwiedzka.

Dzięki swoim praktycznym działaniom uczniowie pomagają beneficjentom projektów oraz poszerzają zakres wiadomości i umiejętności w różnych dziedzinach.

Trzymamy kciuki za ukończenie projektów i zachęcamy do udziału w nowych :)

Grażyna Napiórkowska nauczyciel Zwolniony Z Teorii

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 2 marca 2023 r. uczennice naszej szkoły: Julia Giers, Alicja Strzeszewska i Marta Prajs z klasy 3A reprezentowały naszą szkołę podczas etapu okręgowego ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości. Eliminacje okręgowe XVIII edycji OP przebiegały pod hasłem: Biznes i Zarządzanie i odbyły się w SGH w Warszawie. Uczennice rozwiązywały test składający się z 50 pytań. Niestety nie udało się przejść do finału ale serdecznie gratulujemy udziału, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

Krystyna Korczakowska- Nosek

SZKOLNE KOŁO CARITAS

W piątek 17 marca 2023 r. Wolontariuszki i Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołęce przyjmowali produkty do wózków w sklepach sieci Biedronka na terenie naszej Ostrołęki. Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły Osób potrzebujących z naszej Czwórki. Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro!

Sylwia Dyko
Agnieszka Sikorska