SPOTKANIA DLA EKONOMISTÓW

W dniu 29 marca 2023 r. uczniowie z klas ekonomicznych uczestniczyli z nauczycielami w prelekcji online zorganizowanej przez SKWP Oddział okręgowy w Warszawie pt. : „ WARTOŚĆ GODZIWA – ISTOTA I ZASTOSOWANIE ”

DEFINICJA WARTOŚCI GODZIWEJ

Cena, którą otrzymano by za sprzedaż składnika aktywów lub zapłacono by za przeniesienie zobowiązania na zwykłych warunkach transakcji między uczestnikami rynku na dzień wyceny. (tj. cena wyjścia na dzień wyceny z perspektywy uczestnika rynku, który posiada składnik aktywów lub ma zobowiązanie)

Osobą prowadzącą był dr. hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, Katedra Rachunkowości Stanisław Hońko – doradca podatkowy

Jest to kolejne spotkanie z całego cyklu w tym roku szkolnym , które ma na celu przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego z zakresu rachunkowości.

Spotkania realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

DZIEŃ LOGIKI

W ramach tygodnia mózgu 23 marca został zorganizowany teleturniej zagadek logicznych. W konkursie wzięło udział 18 klas, które reprezentowały zespoły dwuosobowe. Miejsce pierwsze zdobyły klasy: 1C i 4 A1, które reprezentowali: Martyna Białobrzewska, Yehor Filippov, Gabriela Krakowiecka, Mateusz Siok. Drugie miejsce zajęła klasa 4AH - Klaudia Berk, Wiktoria Koziatek, miejsce trzecie zajęła klasa 3A, którą reprezentowali: Milena Kruk, Sylwia Skoroda.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom gratulujemy wytrwałości w rozwiązywaniu zagadek i zachęcamy w kolejnym roku do wzięcia udziału.

A. Stefańska i E. Rogalska

OGŁOSZENIE ! KONKURS

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w szkolnym konkursie STOP UŻYWKOM organizowanym pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Celem konkursu jest ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież wchodzącą w dorosłe życie.

Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu przez uczestnika prac plastycznych, dowolną techniką (w formie rysunku lub plakatu w formacie dowolnym) o tematyce wynikającej z tematu konkursu.

Prace konkursowe należy składać do 24.04.2023 do p. Anny Kuropatwy, p. Agnieszki Wilińskiej oraz p. Edyty Zabielskiej.

Każdą prace należy opisać na odwrocie podając: imię i nazwisko autora pracy, klasę. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać u wyżej wymienionych nauczycieli.

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody

1.Komisja konkursowa oceni prace według następujących kryteriów:

• zgodność tematu pracy plastycznej z tematyką konkursową,

• oryginalność podejścia do tematu i pomysł na pracę,

• estetykę i formę pracy

• wartość artystyczną i techniczną pracy,

• samodzielność pracy

2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 28.04.2023 r. a wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości na stronie internetowej szkoły.

3. Za zajęcie I, II, III miejsca zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

4. Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie zapraszamy.

Zabielska Edyta

Kampania z zakresu edukacji finansowej

W dniach 20-26 marca w ZSZ Nr 4 im A.Chętnika w Ostrołęce obchodzony był Światowy Tydzień Pieniądza(Global Money Week) pod hasłem Plan your money, Plant your future (Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość). Tegoroczne hasło przewodnie GMW skupia się na kwestii zrównoważonego rozwoju oraz podnoszeniu świadomości wpływu zachowań finansowych danej osoby nie tylko na jej przyszłość finansową, ale także na środowisko naturalne oraz społeczeństwo. Hasło ma zachęcić młodzież do patrzenia w przyszłość i poszerzenia swojej perspektywy w kwestiach społeczno-środowiskowych przy podejmowaniu decyzji finansowych.

W kampanię włączyli się nauczyciele przedmiotów ekonomiczno-handlowych Joanna Skarzyńska, Barbara Parzych i Małgorzata Złotkowska, którzy w różny sposób realizowali działania nawiązujące do hasła przewodniego. Młodzież z klas ekonomicznych wzięła udział w szkoleniach/webinarach prowadzonych przez specjalistów z branży ekonomicznej i finansowej:

„Kredyty bankowe, w szczególności kredyt na zakup mieszkania – z czym się wiążą”

„Pułapki myślenia – jak dokonywać racjonalnych decyzji inwestycyjnych”

„Różne formy inwestowania na rynku kapitałowym ..."

„Skąd się biorą pieniądze w banku? Czy inflacja jest dobra dla naszego portfela?”

„ABC ubezpieczeń – co powinniśmy o nich wiedzieć”

„Dlaczego warto mieć ubezpieczenie i na co zwracać uwagę przy jego wyborze”.

Były również interaktywne krzyżówki i gry o tematyce finansowej.

Organizatorem kampanii GMW jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD/INFE.

Rolę koordynatora kampanii GMW na gruncie krajowym pełni Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

B.Parzych, J.Skarzyńska

Szkolne rekolekcje wielkopostne "Wierzę w Kościół Chrystusowy" i misterium "Mój Chrystus połamany"

Anna Kuropatwa
Dariusz Bunkowski