O NAS I O NASZEJ SPÓŁDZIELNI

W dniu 19 kwietnia naszą szkołę odwiedziła delegacja z BUŁGARII.

Podczas spotkania członkowie ZARZĄDU oraz RADY NADZORCZEJ przedstawili gościom swoje osoby i funkcje jakie pełnią w spółdzielni.

Była to okazja do wymiany doświadczeń, a także zaprezentowania działań podejmowanych w ramach działalności naszej spółdzielni.

W trakcie prezentacji młodzież udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. sposobu prowadzenia rozliczeń finansowych związanych z prowadzeniem SKLEPIKU SZKOLNEGO, który jest integralną częścią Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”.

Efekty podejmowanych inicjatyw zostały przedstawione za pomocą KRONIKI, która jest na bieżąco prowadzona zarówno w formie tradycyjnej, jak również w postaci prezentacji multimedialnej i jest zamieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”.

Barbara Parzych

Etap diecezjalny 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

20 kwietnia 2023 r. Marta Prajs i Aleksandra Krawczyk z 3A wzięły udział w etapie diecezjalnym 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Diecezji Łomżyńskiej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Gratulujemy Im i dziękujemy za reprezentowanie naszej Czwórki.

Katecheci: Anna Kuropatwa Bogusław Zych ks. Marek Spiżewski

PIERWSZY RAZ W NASZEJ SZKOLE

OSTROŁĘCKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ 2021/2022

12 kwietnia klasa 1C w ramach przedmiotu plastyka odwiedziła ostrołęcką Galerię. Młodzież obejrzała wystawę prac plastycznych twórców z naszego miasta i okolic zgłoszonych do Ostrołęckiego Przeglądu Twórczości Plastycznej 2021/2022. Prezentowane obrazy powstały w latach 2021- 2022.

Uczestnikami tegorocznej edycji Biennale są: Zbigniew Bobrowiecki, Oliwia Budny, Elżbieta Chrzanowska, Sylwia Ciszewska, Krzysztof Doda, Radosław Jastrzębski, Urszula Kamińska, Irena Kołakowska, Krystyna Korczakowska-Nosek, Aneta Kosek-Buerger, Zenon Kowalczyk, Bogusława Lazar-Borkowska, Sylwia Leszczyńska-Chalamońska, Maria Barbara Mierzejewska, Elżbieta Niedźwiedzka-Równa, Natasza Nowak, Andrzej Jerzy Olechowski, Artur Parzych, Barbara Parzych, Sebastian Parzych, Teresa Piórkowska-Ciepierska, Katarzyna Sierzputowska, Michał Szewczyk, Grzegorz Terlikowski, Marta Wiśniewska, Mateusz Wróblewski, Tatiana Yetsyk, Barbara Zdanowicz. Różnorodna tematyka i forma prac wzbudziła zainteresowanie uczniów.

Wystawę można oglądać w budynku Galerii Ostrołęka przy pl. gen. Józefa Bema 14 do 28 kwietnia br.

Krystyna Korczakowska- Nosek

Konkurs dla klas 8 SP "Gimnastyka Mózgu"

30 marca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas 8 SP pt. „Gimnastyka Mózgu”. Gościliśmy wielu zainteresowanych ósmoklasistów. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki. Miejsca na podium zajęli:

I : Franciszek Pakieła, Piotr Mielnicki- SP nr 5 w Ostrołęce

II : Kacper Maciejewski, Michalina Władysiuk- SP nr 5 w Ostrołęce

III : Julia Golan, Martyna Żebrowska- SP nr 6 w Ostrołęce

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz GRATULUJEMY! Dziękujemy za pomoc przy organizacji konkursu p.Renacie Lech, p.Ewie Okowickiej-Dyl, p.Milenie Tyszce oraz uczennicom klasy 2A, 2H, 4 A1.

Magdalena Parzych