AKTUALNOŚCI


Mateusz Siok z kwalifikacją do etapu centralnego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”


24 marca 2023 roku uczniowie Technikum ekonomicznego Klaudia Bednarczyk z kl.4AH i Mateusz Siok z klasy 4A1 pod opieką Joanny Skarzyńskiej reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu okręgowego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań.

Mateusz, jako jeden z trzech laureatów etapu okręgowego województwa mazowieckiego będzie reprezentował naszą szkołę w etapie centralnym. Brawo! 

W Warszawie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników do konkursu. Mateusz Siok przygotowywał się pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej, Klaudia Bednarczyk pod opieką Joanny Skarzyńskiej. Uczniowie za uzyskanie tak wysokich wyników i udział w etapie okręgowym otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe.

J.Skarzyńska

 

Projekt badawczy naszej absolwentki


Nasza absolwentka Technikum Ekonomicznego Agnieszka Kotowska, w ramach projektu badawczego przeprowadziła warsztaty dla uczniów kl 4A1 na temat "Wymagania branży finansowej, kryteria rekrutacji pracowników i wskazówki o tym jak odnaleźć się na rynku pracy w 2023r". Projekt badawczy jest realizowany w ramach przygotowania pracy licencjackiej.

Agnieszka prywatnie jest pracownikiem jednej z największych firm leasingowych w Polsce.

J.Skarzyńska

Światowy Dzień Wody (H2O)


Dnia 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody (H2O). Z tej okazji nauczyciele uczący przedmiotów: chemia, geografia, EDB, a także realizujący zadania projektów w szkole: eTwinning, EPAS i SK Ekologicznego Ekomaniacy/GOZ postanowili zorganizować szkolny konkurs o wodzie dla klas I. Do konkursu przystąpiło 27 osób z następujących klas: 1A, 1G,1S. Zwycięzcami konkursu zostały następujący uczniowie:

I miejsce - zajęła Wiktoria Kuciejczyk z klasy 1A

II miejsce - zajęła Oliwia Wnuk z klasy 1S

III miejsce - zajął Patryk Kita z klasy 1A

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Spółdzielnia uczniowska „EKONOMIK” , za które bardzo dziękujemy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom konkursu.

Szkoła w tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiła do udziału w akcji Światowy Dzień Wody z PAH. W ramach realizacji tej akcji przez miesiąc marzec i kwiecień na lekcjach chemii, geografii, EDB, matematyki, a także na zajęciach z wychowawcą były przeprowadzone lekcje ekologiczne poświęcone tematom o wodzie. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w webinariach np.: Jak moje decyzje wpływają na dostęp do wody na świecie organizowanych przez PAH. Została przygotowana również gazetka na korytarzu szkolnym poświęcona zagadnieniom o wodzie.

Organizatorzy Światowego Dnia Wody:
E.Rogalska,
E.Okowicka- Dyl,
M.Zalewska,
B.Zaborowska

 

ZAKRĘCONA AKCJA !!! -ZBIERAMY PLASTIKOWE ZAKRĘTKI - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.


 

Szkoła, realizując program „Ostrołęka wolna od plastiku” zbierała w roku szkolnym plastikowe zakrętki . Członkowie SK PCK z klasy 4AH postanowili zebrane zakrętki przekazać do miejskiego, wspólnego pojemnika. Całej społeczności szkolnej dziękujemy za wspólne zaangażowanie i zbieranie zakrętek. 

 

Organizatorzy akcji:
B.Zaborowska, E.Zabielska, E. Rogalska

Innowacyjne narzędzia do nauki – Branżowych Symulacji Biznesowych


Uczniowie klasy 2 TECHNIKUM EKONOMICZNEGO korzystają z innowacyjnego narzędzia do nauki – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskali możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje planowania przedsięwzięć gospodarczych stały się jeszcze bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzą się nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami mogą przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieliła się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę usługową – biuro rachunkowe. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje są bardziej angażujące i praktyczne poprzez wprowadzenie symulacji na lekcje .

Nauczyciel jako mentor biznesu  

Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Pani Barbara Parzych.  

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl

Barbara Parzych




51 z 411

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl