KONKURS PLASTYCZNY „SKARBONKA” GMW 2023

Global Money Week to coroczna, międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej adresowana do dzieci i młodzieży.

Hasło przewodnie tegorocznej XI edycji to: Plan your money, Plant your future (Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość). Hasło ma zachęcić młodzież do patrzenia w przyszłość i poszerzenia swojej perspektywy w kwestiach społeczno-środowiskowych przy podejmowaniu decyzji finansowych. Koordynatorem GMW w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. W ramach udziału w kampanii GMW w naszej szkole zorganizowano konkurs na projekt skarbonki.

Komisja konkursowa ustaliła laureatów:

I. miejsce – Julia Nerwińska z klasy 1O

II. miejsce – Natalia Potaś z klasy 1M

III. miejsce – Eulalia Marzewska z klasy 1M

IV. miejsce – Patrycja Świętkowska z klasy 1M

V. miejsce – Natalia Jastrzębska z klasy 1O

VI. miejsce – Gabriela Żbikowska z klasy 1O

Wyróżnienia:

1. Małgorzata Idzikowska z klasy 1O

2. Alicja Nerwińska z klasy 1O

3. Nikola Siepioła z klasy 1O

4. Oliwia Siepioła z klasy 1O

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę STOWARZYSZENIA „RAZEM DLA CZWÓRKI” za ufundowanie nagród w konkursie.

Organizatorzy konkursu:
Krystyna Korczakowska- Nosek
Barbara Zatryb
Anna Tuszyńska

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH I POŻEGNANIE SPÓŁDZIELCÓW

Członkowie Zarządu Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” w osobach: Gabriela Krakowiecka – skarbnik oraz Mateusz Siok – wiceprezes żegnali starszych kolegów i koleżanki, którzy 28 kwietnia opuszczali szkolne mury.

Społeczność spółdzielczą tworzyli uczniowie z klasy 4AH Technikum ekonomicznego oraz 4CS Technikum handlowego.

Wśród tegorocznych maturzystów są spółdzielcy, którzy pełnili ważne funkcje m.in.:

• Edyta Zyśk – sekretarz,
• Marcin Lutrzykowski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej,
• Wiktoria Koziatek – zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej,
• Kinga Białczak – sekretarz Komisji Rewizyjnej.

Dziękujemy za współpracę oraz życzymy powodzenia na maturze.

Barbara Parzych
Małgorzata Święcicka

Rusza „Zakręcona Czwórka”

1 maja rozpoczyna się III edycja Szkolnej Akcji Rowerowej „Zakręcona Czwórka” pod hasłem „Mistrz kilometrów” i będzie trwała pięć tygodni – do 4 czerwca. W tym roku to młodzież będzie rywalizowała między sobą. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone, a osoba która przejedzie najwięcej kilometrów otrzyma tytuł „Mistrza kilometrów”. Przez cały miesiąc będziemy systematycznie uzupełniać tabelę wyników.

Dodatkowo ogłaszamy konkurs na prezentację dokumentującą Wasze rowerowe wyprawy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!!

Więcej informacji w załączniku do pobrania

Małgorzata Litwa

„Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi normami”

Dnia 14 kwietnia został rozstrzygnięty XI Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” organizowany przez Polski Komitet Normalizacyjny. Nasze uczennice z klasy 4SH1 przygotowały prace graficzne Kinga Sikora i Kamila Rybacka oraz plastyczną Julia Grzegorczyk, za które otrzymały dyplom za udział w konkursie.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród młodego pokolenia przekonania o roli i normalizacji w życiu codziennym, a także podniesienie umiejętności wśród młodych ludzi kształtowania przestrzeni do życia.

„Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi normami” to temat tegorocznego konkursu „Normalizacja i ja”. Świat dąży do równowagi. Wszystkie siły skierowane są ku poprawie codziennego życia ze szczególnym uwzględnieniem klimatu i poszanowania zasobów naszej planety. Mają w tym pomóc cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zmiana betonowych osiedli w przyjazne zielone przestrzenie nie nastąpi z dnia na dzień . Jest to proces złożony i obejmujący wiele aspektów m. in. : zabudowę przestrzenną, budownictwo, hydrotechnikę, transport publiczny, projektowanie czy przywrócić równowagę, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne mieszkańcom. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Zaborowska

Obchody Dnia Ziemi

Uczniowie klasy 2 Technikum Handlowego 21 kwietnia 2023r. w ramach Światowego Dnia Ziemi odwiedzili jeden z największych zakładów produkcyjnych w naszym mieście i regionie Energa Elektrownie Ostrołęka. Podczas wycieczki zostaliśmy wtajemniczeni w proces produkcji energii elektrycznej. Z racji obchodów Święta Ziemi w szczególny sposób byliśmy zainteresowani, jak Elektrownia dba o środowisko naturalne i co się dzieje z odpadami poprodukcyjnymi.

W tym dniu zwiedziliśmy także „najbogatszą” dzielnicę Ostrołęki- Wojciechowice. Obejrzeliśmy obiekty zabytkowe pozostałe po Pułku Ułanów stacjonujących pod Ostrołęką na początku XX wieku. Gościliśmy w Izbie Pamięci w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 i „Kultowni”.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Elektrowni Ostrołęka za umożliwienie pobytu na terenie zakładu, dyrekcji ZSZ nr 2 w Ostrołęce i p. Wiesławie Gałce za przeprowadzenie bardzo ciekawej lekcji historii a także pracownikom „Kultowni” i pani Małgorzacie Litwie.

Uczniowie klasy 2S wraz z wychowawcą