5. Szachowe Mistrzostwa Szkoły o Puchar Dyrektora ZSZ Nr 4 w Ostrołęce rozstrzygnięte

Mistrzem 5. Szachowych Mistrzostw Szkoły o Puchar Dyrektora ZSZ Nr 4 w Ostrołęce został Jakub Prusaczyk z klasy 2A. 2. miejsce zdobył Marek Sadłowski z klasy 1A, a 3. miejsce uzyskał Olaf Radziński z klasy 2A. W mistrzostwach wzięło udział 9 Uczestników. Dla najlepszej trójki zostały ufundowane wspaniałe puchary. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy Szkolne Koło Szachowe ZSZ 4 w Ostrołęce
Adam Zienkiewicz
Robert Piątek
ks. Marek Spiżewski

Misterium "Mój Chrystus połamany" w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

21 maja 2023 r. o godzinie 17:00 Młodzież naszej Czwórki wystawiła w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce misterium "Mój Chrystus połamany".

Spektakl zachęcił do zastanowienia się nad osobistą relacją z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Dziękujemy z całego serca wszystkim Aktorkom i Aktorom, którzy wystąpili w misterium. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi i Pracownikom Muzeum Żołnierzy Wyklętych za wszelką pomoc i wsparcie w realizacji spektaklu.

Po misterium w ramach projektu Olimpiady Zwolnieni z Teorii "Hospicjum pełne Dobra" można było wesprzeć Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Dziękujemy Wszystkim za wszelkie dobro.

Anna Kuropatwa Dariusz Bunkowski ks. Marek Spiżewski

EKONOMIŚCI OTWARCI NA INNOWACJE „Zamieniamy zwykłe zajęcia w prawdziwą przygodę”

W dniu 18 maja odbyło się PODSUMOWANIE GRY W BRANŻOWYCH SYMULACJACH BIZNESOWYCH REVAS.

Po 12 wirtualnych miesiącach gry zwyciężyła firma WATACHA oraz KALKULATOREK.

Firmami zarządzali uczniowie:

Jakub Prusaczyk i Olaf Radziński – WATACHA

Patrycja Krukowska i Gabriela Białobrzewska - KALKULATOREK

W ramach zajęć z przedmiotu „Planowanie przedsięwzięć gospodarczych” uczniowie klasy 2 Technikum ekonomicznego zostali podzieleni na zespoły (2 osobowe), które to zespoły zakładały i prowadziły wirtualne przedsiębiorstwa w wybranej branży – biuro rachunkowe. Wszystkie zespoły działały na jednym konkurencyjnym rynku. Gracze prowadząc wirtualne firmy poprzez szeroki zakres podejmowanych decyzji –wybór usług, ustalanie cen, zakup urządzeń, zatrudnianie pracowników, marketing, finanse mieli możliwość eksperymentowania ze strategiami biznesowymi i uczenia się na błędach.

Zajęcia standardowo były prowadzone w formule teoria –praktyka, gdzie w części teoretycznej tłumaczone były założenia symulacji oraz poszczególne decyzje, odnoszące się do teoretycznych podstaw konkretnej decyzji w symulacji. W każdej rundzie zespoły uczniowskie otrzymywały wyniki swoich działań, co było podstawą do omówienia wyników razem z nauczycielem na forum klasy. Na podstawie dyskusji z nauczycielem i innymi uczniami, zespoły dokonywały analizy wyników, wyciągały wnioski w celu podjęcia jak najlepszych decyzji w kolejnej rundzie decyzyjnej.

Dostrzegamy potrzebę praktycznego kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi. Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający, a zadaniem szkoły jest wyposażenie młodego człowieka w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu stawić czoła licznym wyzwaniom życia zawodowego. Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe jest dla młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.

Najlepsze zespoły zostały wyróżnione i nagrodzone przez Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków wygospodarowanych przez Spółdzielnię Uczniowską „EKONOMIK”.

Gratuluję sukcesów i dziękuję za współpracę.

Barbara Parzych

SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY

ZAPRASZAMY NA MISTERIUM "MÓJ CHRYSTUS POŁAMANY"