Ogłoszenie wyników konkursu “ Czuję biologię”

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkursy biologiczny: „Czuję biologię” celem, którego było między innymi kształcenie umiejętności samodzielnego zdobywania, pogłębiania i weryfikowania wiedzy z biologii oraz nauk przyrodniczych.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

Kategoria 1 - wykonanie przez ucznia prezentacji multimedialnej lub escape roomu zgodnie z zakresem merytorycznym konkursu

Kategoria 2 - rozwiązanie testu zamkniętego składającego się z 30 pytań w ciągu 45 minut –zgodnie z zakresem merytorycznym konkursu.

Uczeń mógł uczestniczyć w dwóch kategoriach konkursu lub tylko w jednej wybranej przez siebie.

W kategorii rozwiązywania testu komisja wyłoniła następujące osoby

1 miejsce Gabriela Krakowiecka 4A1

2 miejsce Malwina Małkowska 4A1

3 miejsce Oliwia Pławska 4A1

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Grala 4A1, Aleksandra Bruszewska 1G, Natalia Jaworska 1A.

W kategorii polegającej na wykonaniu prezentacji multimedialnej lub escape roomu

1 miejsce Amelia Jabłonowska 1H

2 miejsce Julia Perzan 2S

3 miejsce Aleksandra Zera 1G

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Mróz 1H, Alicja Strzeszewska 3A.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Organizatorzy: Edyta Zabielska Agnieszka Stefańska

Plakat STOP UŻYWKOM

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Celem konkursu było i jest

- POBUDZENIE ŚWIADOMOŚCI MŁODZIEŻY

- DBANIE O ZDROWIE SWOJE I RÓWIEŚNIKÓW

- UŻYWKI NISZCZĄ ZDROWIE LUDZI

- NIE DAJ SIĘ WYKORZYSTAĆ, KONCERNY ZARABIAJĄ NA NAIWNOŚCI I LEKKOMYŚNOŚCI LUDZI

- TAK ŁATWO DOSTĘPNE UŻYWKI I DŁUGO FALOWE W NEGATYWNYCH SKUTKACH NA ZDROWIE I ŻYCIE MŁODYCH

- ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO - TO WOLNE SPOŁECZEŃSTWO - WOLNE OD Używek

I miejsce Oliwie Bednarczyk kl. IV SH
II miejsce Żaneta Szok- Sarnecka k. III O
III miejsce Wiktoria Kuciejczyk kl. I A
Wyróżnieni: Natalia Jaworska, Oskar Dąbrowski, Patryk Kita z klasy IA

Finalistom Gratulujemy i Dziękujemy

Anna Kuropatwa,
Edyta Zabielska,
Agnieszka Wilińska

DYPLOM

SUKCESY EKONOMISTÓW W KONKURSIE Z INNOWACJI

W roku szkolnym 2022/2023 kontynuowana była innowacja pedagogiczna „PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE” w 3 letnim cyklu nauczania z chętnymi uczniami z klas 1A , 2A , 3A i 4A1.

Zwieńczeniem i podsumowaniem 3 letniej pracy oraz wszelkich działań i inicjatyw był konkurs przeprowadzony wśród uczniów w klasie 4 A1,

Uczniowie pracowali w programie księgowym REWIZOR i mieli do sporządzenia podstawowe dokumenty takie jak: plan kont firmy, bilans otwarcia, zaksięgowanie operacji gospodarczych , sporządzenie dziennika księgowań oraz zestawienia obrotów i sald za wybrany okres . Wykazywali się w całym cyklu nauczania wysokim zaangażowaniem, sumienną pracą i zdyscyplinowaniem.

Nagrodzeni uczestnicy innowacji to:
1.Gabriela Krakowiecka
2.Karolina Grala
3.Mateusz Siok

Dodatkowo za wyróżniającą się pracę na rzecz Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” i najbardziej zaangażowanego spółdzielca dyplom i nagrodę otrzymała GABRIELA KRAKOWIECKA.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez SU „ EKONOMIK”, za które bardzo dziękujemy a wręczone przez Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską i Wicedyrektora Panią Elżbietę Niedźwiedzką.

Podczas zajęć wszelkie działania i inicjatywy uczniów były wspierane przez nauczycieli Małgorzatę Złotkowską i Barbarę Parzych będącymi autorami innowacji. Uczniowie nabyli nowe umiejętności z rachunkowości i pracy w programie księgowym.

Innowacja objęta jest patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie

Małgorzata Złotkowska

FAKTY I MITY O MLEKU

19 maja klasa 1M o profilu Technik przetwórstwa mleczarskiego, uczestniczyła w Konferencji organizowanej przez Polską Izbę Mleka w Warszawie pt. Fakty i Mity o Mleku . Spotkanie miało na celu przekazanie młodym uczestnikom najświeższe dane naukowe, nt. nabiału przedstawiła dr n. med. Irena Bialokoz-Kalinowska.

Organizatorzy zadbali również o mleczny pokaz kulinarny w wykonaniu Szefa Kuchni , pana Artur Wesołego."Podczas kulinarnego show przygotowano pancaki z jogurtowe z miętowym skyrem i grillowanymi truskawkami, buraczane naleśniki z czosnkowym twarożkiem i pączki twarogowe z konfiturą z rabarbaru z tymiankiem" - czytamy na stronie Fb organizatora. Fakty i Mity o Mleku | Facebook

A nas osobiście bardzo cieszy że wśród tyłu osób, Szef Kuchni wybrał do pomocy w pokazie kulinarnym młodzież z naszej szkoły.

Spotkanie obfitowało w ogrom przydatnej i praktycznej wiedzy, a przede wszystkim było smacznie, miło i co najważniejsze mlecznie

Udział w konferencji zawdzięczamy naszemu Patronowi OSM PIĄTNICA, " no bo skąd ":

Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl