Dzień Dziecka w ZSZ nr 4

1 czerwca w Dniu Dziecka Spółdzielcy z „Ekonomika” ufundowali całej Społeczności naszej szkoły lody. Tego dnia niezwykle istotne jest, by był to czas, kiedy wyjątkowo podkreśla się to, jak ważne są dla nas dzieci i jak niezwykle istotne jest wspieranie ich w rozwoju – na wielu płaszczyznach.

Jednocześnie obchodziliśmy tego dnia „Dzień Spółdzielcy”. Spółdzielnia uczniowska jest doskonałym sposobem na rozwijanie przedsiębiorczości, aktywności społecznej, współpracy i zaradności młodzieży. Kształtujemy u uczniów następujące cechy charakteru, zachowania i umiejętności: uczciwość, odpowiedzialność, uspołecznienie, gospodarność, rzetelność i życzliwość. Są to cechy, którymi powinien charakteryzować się także każdy dorosły przedsiębiorca.

Małgorzata Święcicka

SPÓŁDZIELCY Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIASTA

W dniu 1 czerwca spółdzielcy z klasy 2 Technikum Ekonomicznego wraz z opiekunami wybrali się na spotkanie do Urzędu Miasta w Ostrołęce.

W odpowiedzi na potrzeby i zainteresowania młodzieży, która chce w przyszłości realizować się jako przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą skierowaliśmy nasze kroki do Wydziału Działalności Gospodarczej.

Podczas spotkania ekonomiści otrzymali odpowiedzi na wszystkie pytania, na które każdy potencjalny przedsiębiorca powinien sobie odpowiedzieć przed podjęciem decyzji oraz zarejestrowaniem działalności gospodarczej w CEIDG.

Pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej wraz z Panią Dyrektor Ewą Tomaszewską przedstawili i zaprezentowali młodzieży PAKIET „KONSTYTUCJI BIZNESU” oraz wskazali i omówili najważniejsze rozwiązania – jak należy je stosować.

Ponadto uczniowie otrzymali upominki okolicznościowe od PANA PREZYDENTA MIASTA OSTROŁĘKA z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, za które serdecznie dziękujemy.

Spotkanie z pracownikami Urzędu Miasta Ostrołęki było okazją do poszerzenia świadomości ekonomicznej u przyszłych przedsiębiorców.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy za umożliwienie spółdzielcom poznania zasad funkcjonowania Wydziału Działalności Gospodarczej w atrakcyjnej formie.

Barbara Parzych
Barbara Zatryb

Ruszyła rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce

Od 1 czerwca do 30 czerwca trwa ogólnopolska rowerowa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła przyłącza się do akcji i będzie kręciła kilometry dla Ostrołęki. Zachęcamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze do wzięcia udziału w rywalizacji.

Jazda na rowerze to same plusy: relaksuje, usprawnia serce, wzmacnia organizm, poprawia humor, oszczędza czas i pieniądze (ułatwia poruszanie się po zatłoczonych miastach), zero zanieczyszczeń, świetny sposób na odkrywanie nowych miejsc oraz podziwianie uroków otaczającej nas przyrody.

Korzystajmy z ładnej pogody, wyciągajmy rodzinę na przejażdżki, spotykajmy się ze znajomymi na wspólnych wycieczkach rowerowych.

Droga młodzieży kończy się szkolna akcja rowerowa „Zakręcona Czwórka”, która mocno was rozkręciła (przejechane kilometry są imponujące), zatem nie odstawiajcie jeszcze rowerów i kontynuujcie jazdę tym razem dla Ostrołęki z ZSZ Nr 4.

Jak dołączyć do rywalizacji?

- zainstaluj aplikację AKTYWNE MIASTA - zarejestruj się - dołącz do rywalizacji, wybierz miasto OSTROŁĘKA, wybierz grupę SZKOŁA ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce

….i gotowe….

Przydatne linki:

oficjalna strona RSP: https://www.aktywne.miasta.pl/

regulamin aplikacji: https://www.aktywne.miasta.pl/p/24-regulamin-aplikacji-

przewodnik po aplikacji: https://www.aktywne.miasta.pl/p/61-funkcjonalnosc

aplikacja: https://www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz

Życzymy dobrej pogody i udanych wypraw rowerowych…
Do zobaczenia na trasie!!!

Małgorzata Litwa

Finał XXI edycji konkursu "Epoka Prymasa Tysiąclecia"

31 maja 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbył się finał XXI edycji konkursu "Epoka Prymasa Tysiąclecia". Naszą Czwórkę reprezentowały Julia Puchalska i Zuzanna Siemińska z klasy 1M.

Gratulujemy Im i dziękujemy za reprezentowanie naszej Czwórki.

ks. Marek Spiżewski

Wręczenie nagród w Szkolnym Konkursie Biblijnym.

W drugim półroczu w naszej szkole odbył się konkurs biblijny: „Czy znasz Jezusa” na podstawie Ewangelii św. Łukasza. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do lektury Pisma Świętego. 25 maja nastąpiło wręczenie nagród laureatom.

1 miejsce Gabriela Krakowiecka 4A1

2 miejsce Mateusz Siok 4A1

3 miejsce Marek Sadłowski 1A

Wyróżnienia otrzymali:

4 miejsce Mateusz Spiżarski 1C

5 miejsce Maya Kosewska 1H

6 miejsce Amelia Jabłonowska 1H

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Organizatorzy:
ks. Marek Spiżewski