CERTYFIKAT - NIEZWYKŁA MATEMATYKA

Parzych Magdalena

Kuchnia polska gwiazdą ostatnich, piętnastych warsztatów kulinarnych w pierwszej edycji Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Żaden szef kuchni w naszym kraju nie wyobraża sobie życia bez narodowych dań kuchni polskiej – i to właśnie one były tematem kolejnych, piętnastych warsztatów kulinarnych Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Odbyły się one 5 czerwca 2023 roku w Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Organizatorzy jak zawsze, i tym razem zadbali o zapewnienie młodym kucharzom porządnej porcji wiedzy pod czujnym okiem wybitnych trenerów kulinarnych.

Były to warsztaty wyjątkowe, bo ostatnie w tym roku akademickim. Kuchnia polska królowała na talerzach, a profesjonalnej wiedzy na jej temat dostarczali Tomasz Łagowski oraz Artur Musztyfaga. Wykład ekspercki na temat konstruowania technicznej karty dań poprowadził Paweł Gruba. Katarzyna Bosacka zaś zdradziła młodym adeptom sztuki kulinarnej sekret tego, jak czytać etykiety produktów oraz jak wybierać diety w mowie pod tytułem: „Bez cukru, bez tłuszczu, bez glutenu, bez laktozy, a może bez sensu? Jak czytać etykiety i wybierać diety?”.

Więcej informacji o Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere znajduje się na stronie internetowej:

www.akademiamistrzowsmaku.pl

facebook.com/AkademiaMistrzowSmaku

instagram.com/akademiamistrzowsmaku

Ewa Okowicka – Dyl

„Klimat dla Młodych”

SK Ekologicznego Ekomaniacy/ GOZ oraz EPAS przystąpiło do realizacji Projektu: „Klimat dla Młodych” organizowanego przez Stowarzyszenie Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Projekt miał na celu:

1.Kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia.

2.Inspirowanie dzieci, młodzieży, a także nauczycieli, pedagogów i rodziców do podejmowania aktywności w obszarze ochrony środowiska i ekologii.

3.Uświadomienie młodym ludziom, że mogą aktywnie włączyć się w działania dotyczące klimatu w swoich społecznościach lokalnych.

W ramach realizacji tego projektu młodzi ekolodzy i młodsi ambasadorzy EPAS postanowili stworzyć i urządzić miejsce strefy relaksu ekologicznego, które będzie służyło dla całej społeczności szkolnej. Za ten aktywny udział szkoła otrzymała dyplom .

B.Zaborowska, M.Święcicka, U.Kaliszewska, A.Stefańska

Dzień Dziecka – 1 czerwca

Dzieci w naszym kraju mają wiele szczęścia, ponieważ panuje pokój. Mogą chodzić do bezpiecznych szkół i korzystać z licznych atrakcji. Obchody Dnia Dziecka mają charakter zabawy i spędzania czasu z bliskimi. Z tej okazji członkowie SK PCK i eTwinning z naszej szkoły postanowili obdarować słodkościami uczniów, którzy uczą się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ostrołęce.

Opiekunowie akcji:B.Zaborowska, E. Okowicka- Dyl

„Lekcja z ZUS”

W dniu 6 czerwca do klasy 4 Technikum Ekonomicznego została zaproszona Pani Marzena Parzych – pracownik Inspektoratu ZUS w Ostrołęce.

Podczas lekcji zostały omówione między innymi tematy związane ze świadczeniami z tytułu ubezpieczenia emerytalnego, rentowego, chorobowego oraz zdrowotnego. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i doskonalenia swojej wiedzy podczas rozwiązywania krzyżówki, a także rozwikłania wszelkich kwestii związanych ze składkami odprowadzanymi przez płatników.

Dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie ciekawej lekcji w atrakcyjnej formie oraz pogłębienie świadomości ekonomicznej młodzieży z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Barbara Parzych