PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W ECOKONKURSIE

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Międzynarodowy projekt THE SAME OR DIFFERENT

7.06.2023 r. uczniowie klasy 4 SH1 naszej szkoły oraz uczniowie ze szkoły partnerskiej z Turcji z miasta Balikesir uczestniczyli w spotkaniu online podsumowującym nasz wspólny projekt eTwinning. Na spotkaniu oglądaliśmy film oraz prezentację przygotowane przez uczniów naszej szkoły i Turcji o miejscach w których mieszkamy. Rozwiązaliśmy test Kahoot przygotowany przez uczniów z Turcji, rozmawialiśmy o różnicach i podobieństwach naszych rodzinnych miast.

Swietłana Kupis

WYRÓŻNIENIE DLA ALEKSANDRY MODZELEWSKIEJ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

WYRÓŻNIENIE DLA ALEKSANDRY MODZELEWSKIEJ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „NA NAJLEPIEJ PRACUJĄCĄ SPÓŁDZIELNIĘ UCZNIOWSKĄ W ROKU 2022/2023”

Zarząd Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” uczestniczył w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich w Warszawie.

Podczas tego ważnego wydarzenia dla środowiska spółdzielczego, które miało miejsce 20 czerwca w siedzibie Związku Lustracyjnego Spółdzielni został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Krajową Radę Spółdzielczą przy współudziale Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie.

Celem konkursu jest zaprezentowanie spółdzielni uczniowskiej i jej osiągnięć oraz środowiska, w którym działa w roku szkolnym 2022/23.

Tradycyjnie nasza spółdzielnia wzięła udział w tym konkursie.

W bieżącym roku szkolnym Aleksandra Modzelewska – członek zarządu – KRONIKARZ Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” przygotowała pracę konkursową w formie FOTOREPORTAŻU.

Aleksandra Modzelewska otrzymała wyróżnienie w Konkursie

„O PUCHAR KRAJOWEJ RADY SPÓŁDZIELCZEJ NA NAJLEPSZY FOTOREPORTAŻ O SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023”.

Głównym tematem Sejmiku był jubileusz 100 - lecia proklamowania Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Spółdzielnie Uczniowskie na równi ze środowiskiem spółdzielni dorosłych uroczyście obchodzą to święto. Sejmik był okazją do przypomnienia historii spółdzielczości oraz pokazania, że idea ta mimo upływu czasu jest żywa i sprawdza się w każdej epoce.

Sejmik jest też przestrzenią do spotkania się działaczy i członków spółdzielni uczniowskich, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie na Sejmik.

Opiekun Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Barbara Parzych

Warsztaty z szefem kuchni Mateuszem Czekierdą

Tak jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku podczas szkolnych obchodów Dnia Mleka nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych z szefem kuchni Piątnica- Strefa Mistrzów Smaku Mateuszem Czekierdą. Pod czujnym okiem profesjonalisty młodzież odkrywała w jaki sposób wykorzystać produkty OSM Piątnica w gastronomii. Idealnym rozwiązaniem okazały się wspólnie przygotowane pasty kanapkowe, gdzie oprócz nabiału wykorzystano ajvar czy młode pokrzywy. Tartinki sporządzane na pracowni technologicznej były wspaniałą przekąską dla zgromadzonych gości - zachwycały podniebienia ale również przyciągały wzrok. Nie mogło zabraknąć również słodkości! Pan Mateusz zaproponował wykorzystanie serka do sushi oraz mascarpone do produkcji niesamowicie kremowych serników- o smaku mango oraz pistacji, które również królowały na stole bankietowym. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi, że po raz kolejny poprowadził wspaniałą lekcję dla naszej młodzieży i zawsze służy pomocą.

Ewa Okowicka- Dyl
Milena Tyszka