Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w ZSZ nr 4 w Ostrołęce:

1. uroczysta msza święta w kościele pw. św. Antoniego w Ostrołęce (Klasztor) - godzina 8.30

2. uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - na placu przed szkołą - godzina 10.00 (jeżeli warunki pogodowe nie pozwolą na uroczystość na zewnątrz, klasy spotykają się od razu z wychowawcami w salach wg. harmonogramu).

do pobrania:HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI

Adam Zienkiewicz

Omdlenia - przyczyn, charakterystyczne objawy, sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

Krajowa Odznaka Jakości dla naszego projektu eTwinning - The same or different

25.07.2023 nasz projekt eTwinning “The same or different” dostał Krajową Odznakę Jakości.

Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach międzynarodowego projektu osiągnęła wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu!

Opiekunowie projektu:
Swietłana Kupis, Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl, Elżbieta Rogalska

Umiędzynarodowienie nauczania zawodowego w branży turystycznej (hotelarstwo, gastronomia) łączący post-pandemiczne doświadczenia pracodawców i dostawców szkoleń zawodowych

My, jako Szkoła, mamy przyjemność dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi organizacjami w ramach projektu:„Internationalisation of vocational education in the tourism industry (hotels and gastronomy) combining post-pandemic experiences of employers and vocational training providers” nr 2021-2-PL01-KA210-VET-000050808 VETourimsINT

Czas realizacji od 15/05/2021 do 14/11/2023 we współpracy z organizacjami: Lider: KLS Partners sp. z o.o., Polska oraz

• Ekpedeftiki Paremvasi KDVM S.A., Grecja
• Promimpresa srl, Włochy
• Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika.

Pierwsze spotkanie w ramach Projektu obyło się w naszej szkole, w dniu 8 lutego 2023r. Razem z partnerami, jak również nauczycielami naszej szkoły i pracodawcami, z którymi szkoła współpracuje (w branży hotelarskiej i gastronomicznej), omawialiśmy sposób pracy w czasie i po pandemii. Rozmawialiśmy również o tym, w jaki sposób czas pandemii wymusił zmiany w procesie szkolenia.

Kolejny etap spotkań odbył się w Palermo, w dniach 5-7 lipca, zorganizowany przez Promimpresa srl. Prócz dzielenia się kolejnymi doświadczeniami, z którymi mierzyliśmy się w czasie pandemii, mieliśmy okazję poznać mały skrawek Sycylii wraz z jej zwyczajami i urokami.

Szkolny koordynator projektu

Podsumowanie projektu eTwinning "THE SAME OR DIFFERENT"

W czerwcu zakończyliśmy kolejny projekt eTwinning w naszej szkole. W tym projekcie uczniowie klasy 4 SH1 współpracowali z uczniami ze szkół z Turcji i Włoch. W trakcie wykonywania zadań projektowych uczniowie mieli okazję poznać oraz porównać różne aspekty życia nastolatków w Europie. Uczestnicy tworzyli propozycje logo projektu i głosowali na najlepsze, omówili prawa autorskie oraz zasady bezpiecznego korzystania z internetu, nagrali krótkie filmiki przedstawiające typowy dzień ucznia w szkole i na spotkaniu online omówili różnice i podobieństwa, pracowali w grupach opowiadając o swoich ulubionych świętach, odpowiadali na pytania ankietowe o swoich przyszłych zawodach oraz marzeniach, nagrali filmiki z przepisami na swoje ulubione dania, zrobili prezentacje o typowym menu nastolatka, przygotowali filmy i prezentacje o swoim miejscu zamieszkania i na spotkaniu online podsumowali działania projektowe. Uczniowie doszli do wniosku, że wiele rzeczy ich łączy, że mają podobne zainteresowania i marzenia jak ich rówieśnicy z Włoch i Turcji. A różnice w funkcjonowaniu szkół, ulubione potrawy oraz ciekawostki o miejscach zamieszkania były zaskakujące!

European School Education Platform eTwinning

Opiekunowie projektu: