RAJD ROWEROWY „SZLAKAMI ADAMA CHĘTNIKA”

Kolejna edycja wrześniowego szkolnego rajdu rowerowego już za nami. Jak co roku wystartowaliśmy z placu przed szkołą, a nasza 35 km trasa przebiegała przez Białobiel – Lelis – Łodziska – Obierwię (gdzie mieliśmy dłuższy postój na posiłek regeneracyjny) – Olszewkę i powrót na miejsce zbiórki. Fantastyczna pogoda, piękne okoliczności przyrody, duża grupa fajnych ludzi sprawiły, że ten dzień spędziliśmy naprawdę baaaardzo miło.

W rajdzie uczestniczyło 27 osób z klas 1C, 1H, 1G, 2A, 2C, 2G, 2M, 3A, 3G, 3O, 3S, 5G1, 5O1 :) , a nad bezpieczeństwem przejazdu czuwało 8 opiekunów :)

Dziękujemy bardzo wszystkim za spędzenie z nami tego dnia tak aktywnie. Cieszymy się bardzo, że uczniowie klas pierwszych przyjęli zaproszenie udziału w rajdzie i mamy nadzieję, że już na stałe zasilą szeregi naszej grupy rowerowej.

Zapraszamy do udziały w kolejnych rowerowych wyprawach!!!!

Małgorzata Litwa

Narodowe Czytanie 2023

8.09.2023r. o godz.10.00 na Placu Wolności w Ostrołęce uczennice Naszej Szkoły brały udział w XII odsłonie Narodowego Czytania 2023 - wielkiego wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, którego tegoroczną lekturą było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

W Ostrołęce na wspólne czytanie zaprosili nas organizatorzy –m.in. miasto, Miejska Biblioteka Publiczna, Ostrołęckie Centrum Kultury, Klub Senior+.

Uczennice Naszej "Czwórki" z klasy 4 A : Natalia Niedźwiecka, Alicja Strzeszewska i Marta Prajs, przygotowywane przez polonistkę Beatę Skłodowską, świetnie odnalazły się w rolach bohaterów XIX - wiecznej powieści.

"Nad Niemnem" to najbardziej znane dzieło Elizy Orzeszkowej oraz jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku. "Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła też namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy"- powiedział Prezydent RP Andrzej Duda, inaugurując Narodowe Czytanie.

B. Skłodowska

SZKOŁA-AMBASADOR

Małgorzata Święcicka

O B W I E S Z C Z E N I E - Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej w Ostrołęce