Wieczór literacki „Ocalić od zapomnienia”

W dniu 15 grudnia 2022 r. odbył się w naszej szkole wieczór literacki pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”. W tym roku tematem przewodnim były „Lata 20, lata 30” XX wieku. Uczniowie z klas 1S, 2O, 4A1, zasiedli w kawiarence z tamtych lat. Poprzez wiersze i piosenki przenieśli publiczność o ponad 100 lat wstecz. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądały stroje, samochody oraz jak żyło się ludziom tamtego okresu.

Wieczór ten przygotowały panie: Agnieszka Sikorska, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska oraz Ewa Zych. Oprawę muzyczną przygotował p. Dariusz Bunkowski wraz z uczniami 4G1 i 2G . Dekoracje przygotowała p. Agnieszka Wilińska wraz z klasą 1A. Prezentację multimedialną „Lata 20, lata 30” przygotowała Joanna Prusik z kl. 2O.

Agnieszka Sikorska, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska, Ewa Zych

KONKURS DLA EKONOMISTÓW - „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY ”

W dniu 30 listopada 2022 r. uczniowie z klasy III i IV technikum ekonomicznego przystąpili do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - etap szkolny pt. „ POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

SZKOLNY KOMITET KONKURSOWY powołany do zorganizowania IX edycji konkursu na rok szkolny 2022/2023

W składzie:

MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA - Przewodnicząca Szkolnego Komitetu Konkursowego CZŁONKOWIE:

1. JOANNA SKARZYŃSKA

2. BARBARA PARZYCH

wyłonił następujących 2 zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę na etapie regionalnym w Warszawie.

KLAUDIA BEDNARCZYK - Klasa 4 AH

MATEUSZ SIOK - KLASA 4 A 1

Ogółem w zawodach szkolnych wzięło udział 20 uczniów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu regionalnym.

Nagrody uczniom wręczyła Pani Dyrektor Barbara Stepnowska a zostały ufundowane przez Spółdzielnię uczniowską EKONOMIK za które bardzo dziękujemy.

Złotkowska Małgorzata

ŻYCZENIA

"Mikołajki z szachami"

"Mikołajki z szachami" powoli stają się tradycją w naszej szkole. Z roku na rok miłośników tej królewskiej gry przybywa, z czego bardzo się cieszymy, gdyż gra ta to nie tylko wspaniała zabawa. Szachy uczą logicznego i strategicznego myślenia, rozwijają uzdolnienia uczniów. Jak widać na zdjęciach miłośników 64 pól przybywa wśród grona pedagogicznego naszej szkoły.

Adam Zienkiewicz, Robert Piątek, ks. Marek Spiżewski

Regulamin konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” II edycja

Celem inicjatywy jest troska o nasze środowisko, a w szczególności zmniejszenie wpływu odpadów. Chcemy uświadomić społeczeństwo, że wiele odpadów, które wyrzucamy, nadaje się do ponownego wykorzystania.

Zachęcamy do stworzenia świątecznej choinki z materiałów nadających się do recyklingu, czyli z plastikowych butelek PET.

Jest to druga edycja naszego konkursu, w tym roku prócz drzewka z butelek prosimy o wykonanie również ozdób choinkowych z materiału nadającego się do recyklingu takich jak, (tektura, papier).

Do udziału zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola, rady osiedli, członków lokalnych stowarzyszeń, nadleśnictwa, samorządy, instytucje lokalne, miłośników przyrody i regionu.

Przyłączcie się do nas, niech przed każdą placówką powstanie drzewko, które rozbłyśnie świątecznym światełkiem w dniu 19-12-2022r. o godzinie 16:00, jako symbol troski o środowisko w naszym regionie.

Potwierdzeniem udziału w inicjatywie jest wykonanie drzewka i ozdób choinkowych, zrobienie zdjęcia i przesłanie na adres: ST@zsz4.ostroleka.edu.pl do dnia 22-12-2022r. Wszystkie zgłoszone zdjęcia wezmą udział w losowaniu internetowym. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe.

DO POBRANIA

Regulamin konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” II edycja
KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

Zgłoś swój udział w akcji do dnia 6-12-2022r.

Zgłoszenia przyjmują:
Agnieszka Stefańska